Anasayfa / Evde Ek İş Yaparak Para Kazanmak / Onarım Destek Atölyesi İşi

Onarım Destek Atölyesi İşi

ONARIM DESTEK ATÖLYESİ

onarim destek atolyesiGeçen hafta kısaca değindiğimiz ‘anahtarcı’ örneğine benzeyen bir başka iş daha. Elinden her iş gelen becerikli emekliler için. Su, elektrik, gaz onarımından, elektronik aletlere değin onlarca onarım işinde yeniden uzmanlaşmanız mümkün. Fiziki bir yer sahibi olmak yerine, internet ortamından hizmet vermek daha pratik olabilir. En büyük referansınız eğer varsa belgeyle ispat edebileceğiniz bir ustalık ya da sertifika belgesi.Okullu olmak elbette büyük avantaj. Eğer sadece internet üzerinden sanal bir atölye açacaksanız yaşınızı ve tecrübelerinizi belirtmeyi sakın unutmayın. Bunun tek istisnası bilgisayar onarımı konusunda biraz ihtiyatlı olmanız. Her türlü tamirat yaparım diyenlerin müşteri kazanması biraz zor. Birbiriyle uyumlu işleri hedef kitleye bir uzman mantığıyla ilan etmelisiniz.

Son yıllarda popüler hale gelen benzer bir başka iş ise deprem dayanıklılık testi için yapı laboratuarlarından acentelik almak. Teknik ifadesiyle ‘karot’ olarak bilinen örneğin nasıl alınacağını öğrenmeniz kâfi. Analiz sonrası gerekli belgeleri acenteliğini yaptığınız laboratuara tanzim ettirip aracılık ettiğiniz müşteriye teslim etmeniz yeterli.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir