İş Fikirleri ve İş Kurmak

Online Çocuk Hikayeleri İş Fikri

Çocukların Seslendirdiği Videolu Online Çocuk Kitapları

Genel Bakış:

Çocuklar için pek çok sakıncalı içeriği barındırmasına rağmen, çocukların en çok ilgi gösterdiği şeyin online içerikler olması tüm ebeveynleri endişelendiren bir gerçektir. Çocuklar için “güvenli bir online platform” oluşturma fikri Smories adlı İngiliz şirket tarafından yaratıldı. Bu sistemde çocuklar, kitapları diğer çocuklar için yüksek sesle okuyor ve bu okumalar kısa videolar halinde Smories’e yükleniyor.

İhtiyaçlar:

Videoların sorunsuz yüklenebilmesi ve kesintisiz yayınlanabilmesi için güçlü  bir yazılım altyapı sağlanmalıdır. Ayrıca videoları yayınlanmadan önce izleyip onaylayacak ve moderasyon yapacak bir ekibe ihtiyaç vardır.

Smories kullanıcısı çocuklar, yaş gurubuna uygun okumalar için arama yapabiliyor. Platform, 3-4  ila 7-8 yaş grubundaki çocuklara hitap ediyor. Yaş gruplarının yanı sıra, peri masalları, Ezop’tan fabllar, tekerlemeler vb kitap türlerine göre de kategorilendirme yapılmış.

Başarı İçin İpuçları:

Smories’teki hikayeler maksimum 10 dakika uzunlukta olabiliyor ve hikayelere PC, iPhone, iPad gibi pek çok sistemden online olarak erişilebiliyor. Özetle başarıya ulaşmasındaki en önemli faktörlerden biri mobil olarak da erişilebiliyor olması. Yeni hikaye yazarları da yayınlanmamış kitaplarını, telif hakları saklı kalacak şekilde, bir tür piyasa testi için Smories’e yükleyebiliyor. Hikayeyi okuyan kişi 17 yaşın altındaysa, hikaye halka açık şekilde yayınlanmaktansa, kendi özgün linkinde upload edilmiş olarak kalıyor. Yeni bir hikaye yayınlandığında Smories e-bültenle üyelerine duyuruyor.

Şimdilik Smories yalnızca İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Portekizce ve Afrika dillerinde anlatılmış hikayeleri kabul ediyor. Dilerseniz kendi ülkenizde partnerlik için başvuruda bulunabilirisiniz.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu