Başarılı Girişimcilik

Online ev dekorasyonu şirketi EvimiTasarla.net

EvimiTasarla.net’in öncelikli hedefi, daha yaygın kullanıcı kitlesine ulaşmak. Kurucu ortaklardan Ebru Tamer, “E-mağaza açma projemiz var. Ayrıca sosyal sorumluluk projelerinde yer almak istiyoruz” diyor.

İç Mimarlık Ofisinden Kişiye Özel Tasarım

Online ev dekorasyonu şirketi EvimiTasarla.net, iç mimarlık ve dekorasyon çözümlerini online ortama taşıyor. Bu sayede kullanıcıların hayatını kolaylaştırıp dekorasyon hizmetini uygun fiyatla alabilmelerini sağlıyor. Kuruculardan Ebru Tamer, Boğaziçi Üniversitesi inşaat Mühendisliği mezunu. Ardından Viyana Teknik Üniversitesinde proje planlama ve yönetimi üzerine yüksek lisans eğitimini tamamlamış. Ortağı Banu Hatipoğlu ise ITÜ Mimarlık Fakültesinden mezun olduktan sonra aynı üniversitede bina bilgisi alanında yüksek lisans yapmış. Banu Hatipoğlu ile Pozitif Mimarlık inşaat adlı şirkette 11 yıldır ortaklık yaptığını söyleyen Tamer, “2017 yılında online ev dekorasyonu hizmeti veren markamız EvimiTasarla ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmek üzere yola çıktık” diyor ve yeni girişimlerini şöyle anlatıyor:

EvimiTasarla.net

FİKİR ONLINE ALIŞVERİŞTEN ÇIKTI

“Pek çoğumuz artık ayakkabıyı ya da elbiseyi hiç denemeden online mağazalardan satın alıyoruz. EvimiTasarla.net de bu fikirden hareketle ortaya çıktı. ‘Profesyonel iç mimarlık müşteriyle hiç karşılaşmadan online hizmet verilebilir mi’ sorusuna cevap aradık. Hizmetimizi öncelikle sadece konutlardaki yaşam, çalışma ve uyuma alanlarıyla sınırladık. Salonunuzu dekore etmek istediğinizde, izlemeniz gereken yol ya saatlerce mağazaları gezip size önerdikleri ürünleri bir paket olarak almak ya ayrı ayrı yerlerden tek tek ürünleri seçerek bunların bir arada nasıl duracağını hayal etmeye çalışmak. Bunların dışında aydınlatma, perde, aksesuarlar ve duvarların renk seçimi konusunda yalnızsınız. Konu tek bir mekan olduğunda iç mimarlık ofisine de gitmeye çekinebilirsiniz. İç mimarlık ofisleri de genellikle tek bir mekan için hizmet vermek istemez.

“SİTEYİ 2 KEZ YENİLEDİK”

Kullanıcılarımıza profesyonel bir iç mimarlık ofisinden kişiye özel tasarım paketini uygun fiyata alabilmelerini sağlıyoruz. Ayrıca kendi belirledikleri bütçeye uygun ürünlerle oluşturulmuş listenin alışverişlerini de kolaylıkla yapabiliyorlar. Halihazırda iç mimarlık hizmeti veren bir şirket olduğumuzdan mimari seçkiler için çok sayıda çözüm ortağımız var. Yılların tecrübesiyle oluşan ürün portföyü ve piyasa hakimiyeti konusunda hiç sıkıntı çekmedik. Bizim öncelikli yatırımımız yazılım ve sistem danışmanlıkları konusunda oldu. Web sayfamızın hazırlanma süreci çok uzun zaman aldı. Bugüne kadar web sitemizi iki defa yeniledik. Yetmedi son 3-4 aydır gelen talepleri ve eğilimleri de göz önünde bulundurarak üçüncü defa yenileme kararı aldık.

“FİNANSMANI KENDİMİZ YAPTIK”

EvimiTasarla.net’in yatırım maliyeti 150 bin dolar. Finansmanı kendi öz sermayemizle gerçekleştirdik. Şu an için yatırımcı arayışında değiliz. Web sitemizin kendi alanında ilk olması ve tüketicilerin iç mimarlık ve dekorasyon hizmetlerini online talep etmesi fikri yaygın olmadığı için başlangıçta yavaş ilerledik. Ancak tanıtım faaliyetlerimizle birlikte bilinirlik oranımız ciddi anlamda yükselmeye başladı. Daha yaygın kullanıcı lâdesine ulaşmak en önemli hedefimiz. Çok yakında ‘tazelenme’ve ‘duvar tasarımı’paketlerimizi çıkaracağız. Böylece mobilyasını almış ama mekanında yeni bir ruh oluşturmak isteyen veya mimari küçük bir dokunuş peşinde olanlar için de çözümlerimiz olacak. İlerisi için düşündüğümüz bir e-mağaza projemiz var. Ayrıca sosyal sorumluluk projelerinin içinde yer almak istiyoruz.”

  • Şirket adi: EvimiTasarla.net
  • Girişimciler: Ebru Tamer, Bamı Hatipoğlu
  • Marka: EvimiTasarla.net
  • Kuruluş tarihi: 2017
  • Sektörü: İç mimarlık
  • Faaliyet alanı: İç mimarlık ve dekorasyon
  • Melek yatırımcı: Yok
  • Sermaye ihtiyacı: Yok

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu