Başarılı Girişimcilik

OnlineMarket’e 1 milyon dolar yatırım

Bir marketten satın alabileceğiniz her ürünü teslimat ücreti almadan eve kadar getiren OnlineMarket, Aslanoba Capital’den 1 milyon dolar yatırım aldı. Bin kullanıcıya ulaşan site, yıl sonuna kadar İstanbul’da 20 bin kişiye ulaşmayı hedefliyor.

online marketGünümüzde zamandan tasarruf etmeyi sağlayan uygulamalar hayatımızın vazgeçilmez birer unsuru haline gelmeye başladı. Çalışma hayatının yoğunluğu ve zorlu şehir koşullarında yaşamaya vakit ayırmak oldukça zor. İşte tam bu noktada ‘zaman kazandırmak’ mottosuyla yola çıkan ve Türkiye’nin en yeni Online perakendecisi olan OnlineMarket dikkat çekici bir girişim olarak karşımıza çıkıyor.

Son dönemin dikkat çeken yatırım şirketi Aslanoba Capital’den aldığı 1 milyon dolarlık yatırım desteğiyle hizmete açılan OnlineMarket, Boğaziçi Üniversitesi mezunu üç profesyonel olan Cüneyt Gürbüz, Murat Demirhan ve Bülent Demirhan’m girişimi. Satıştaki ürünleri kendi kategorisinde güçlü firmalardan direkt olarak tedarik eden OnlineMarket, kırmızı ve beyaz et, organik ürünler ve meyve-sebze gibi taze gıda konusunda online sipariş hizmeti veriyor.

ATAŞEHİR PİLOT BÖLGE

Murat Demirhan, hızlı tüketim ürünlerinin market alanında online bir satışının olmaması noktasından hareket ederek bu girişimi hayata geçirdiklerini söylüyor. Aslında OnlineMarket’i diğer marketlerin sanal sipariş sitelerinden ayıran temel fark depo sistemi oluşturmuş olması. İlk etapta İstanbul’un Ataşehir semtinde bir depo kurduklarını söyleyen Demirhan, tüm ürünlerin bu depolarda uygun sıcaklıkta saklandığını belirtiyor.

Marketlerden verilen siparişlerde tedarik ve teslimat zamanlaması noktasında sorunlar yaşandığına dikkat çeken Demirhan, “Biz ürünleri direkt tedarikçilerden alıyor ve sipariş verildikten sonra en geç bir saat içerisinde teslim ediyoruz. Bizi e-ticaret sitelerinden ayıran temel fark, her süreci takip eden perakendeci olmamız” diyor.

EVLERE TAZE YEMEK

Kısa bir süre sonra ev ve işyerlerine yönelik olarak taze yemek satışı da başlatacaklarını ifade eden Demirhan, yemek tabağı görünümlü kaplarda gelecek bu yemeklerin, etli yaprak sarmadan dünya mutfağına kadar uzanan çeşitlilikte olacağını belirtiyor. Yemeklerin soğuk bir şekilde teslim edileceğini kaydeden Demirhan, “Mikrodalga, fınn ya da tavada yemeğinizi istediğiniz zaman pişirebileceksiniz. İşyerlerine ise belli bir sipariş teminatı karşılığında fırını biz vereceğiz” diyor.

İşe başlayalı daha üç hafta olmasına karşın bin müşteriye ulaştıklarını vurgulayan Demirhan, hedeflerini ise şöyle anlatıyor: “Yeni açılacak bölgelerle birlikte 20 bin kullanıcıya ulaşmayı hedefliyoruz. 2014 yılı sonuna kadar 10 depo açacağız. Yıl sonunda 1,5 milyon TL ciroya ulaşmak istiyoruz.”

10 DEPO DAHA GELİYOR

Adreslemeye dayalı raflandırma ve taze ürünler için soğuk hava odaları oluşturan marka, uygun şartlarda muhafaza ettiği ürünleri frigofirik araçlar sayesinde tazeliğini kaybetmeden getiriyor. OnlineMarket, pilot bölge olarak seçtiği Ataşehir’in ardından şehrin farklı kilit noktalarında cep depolar kurmayı hedefliyor. Murat Demirhan, “Yıl sonuna kadar Etiler, Maslak, Acıbadem, Çekmeköy, Kemerburgaz, Zekeriyaköy, Başakşehir gibi 10 farklı noktada daha cep depo açarak hizmete gireceğiz. Önümüzdeki yıl da Ankara’da bu hizmeti başlatmak istiyoruz” diyor.

Burcu Tuvay

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu