Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Organik Meyve Suyu Üretimi Yapabilirsiniz

Organik Meyve Suyu Üretimi YapabilirsinizHollanda’da deposu var
TOPRAK SU FİDAN / ANKARA

organik meyve sulari

Ankaralı genç girişimci Emre Çağlar tarafından kurulan Toprak Su Fidan isimli şirket hızlı bir şekilde büyüyor. Firma, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden tedarik ettiği organik meyvelerden sekiz çeşit organik meyve suyu (nar, portakal, elma, ayva, vişne, siyah havuç suyu) üretiyor. Şirketin ürünleri iç pazarda şimdilik sadece Ankara’da satılıyor. 2013 yılı içinde başta İstanbul olmak üzere çeşitli illerde satılmaya başlanacak.
Toprak Su Fidan, ihracat konusunda elini çabuk tutan firmalardan. Firma sahibi Emre Çağlar, “Ürünlerimizi tanıtmak amacıyla yabancı firmalara gönderdik. Bu sayede çeşitli ülkelerden siparişler gelmeye başladı. Örneğin yaklaşık iki aydır Birleşik Arap Emirlikleri’ne satış yapıyoruz” diyor. Şirket, Güney Kore’ye de organik meyve suları ihracatına başlamış. Şimdi sırada Avrupa ülkeleri var. Birkaç hafta önce Almanya’da düzenlenen ve dünyanın en büyük organik ürünler fuarı olarak gösterilen BioFach 2013 Dünya Organik Ticaret Fuarı’na katıldıklarını belirten Çağlar, “Fuarda tanıştığımız firmalarla görüşmele-rimiz sürüyor. Yakında Avrupa ülkelerine de ürünlerimizi göndereceğiz. Bu iş için Hollanda’da bir depo kiraladık” diyor.

  KOBİ’ler Keşfetti Filo Kiralama PatladıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak, Üzüm bağı kurmanın maliyeti Üzüm son dönemlerin flaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir