İş Fikirleri ve İş Kurmak

Organik Patates Üreticiliği İş Fikirleri

Organik tarım gün geçtikçe tüketicilerinde ilgi odağı olmaktadır. Malumunuz tarım ürünlerinde kullanılan tarımsal ilaçlar ve hormon kullanımı organiklik bakımından hem insanlara zarar vermekte hemde çaşitli hastalıklara vesile olmaktadır. Sağlıklı beslenme için organik beslenmek şarttır.

Büyük şehirlerde insanlar kötü hava, gürültü ve hormonlu gıdalar ile müzadele etmekteler. Sağlılı yaşam için sağlıklı beslenmek isteyen kesim organik tarım ürünlerine yoğun ilgi göstermektedir. Dolayısıyla organik tarım ürünlerinin başında vazgeçilmez mutfak ürünü olarak patates karşımıza çıkmaktadır.

ORGANİK PATATESE TALEP VAR

Organik tarım giderek yayılıyor. Kirlenen topraklarda yetiştirilen ürünlerin sağlığa zararlı olduğu artık bilinen bir gerçek. Dünyada buğday, pirinç ve mısırdan sonra en çok talep gören temel gıda patates. Ancak, patatesin toprak altında yumrular halinde yetişmesi onun çevre kirliliğinden etkilenebileceğini gösteriyor.

İşe sertifikalandırılmış uygun organik patateslerin elde edilmesiyle başlanıyor.
Toprak kalitesi çok önemli! Mükemmel bir yetiştiricilik için ‘kompost’ uygulamasına dikkat etmek gerek. Toprağın asalak ve böceklerden temizlenmesi şart.

Bu amaçla organik patatesler tarlalarda değil, özel hazırlanmış seralarda yetiştiriliyor.
Bildiğimiz patatesin dünyada genetiği değişmemiş türlerinin bulunması hala büyük bir şans. Bir süre sonra bunları elde etmek zorlaşabilir.

Girişimciler patates konusunda kendilerini eğiterek en orijinal türleri organik nitelikte yetiştirebilirler.
Sonuçta patates deyip geçmemek lazım! Önemli olan onun değişik türlerinin yetiştirilmesi ve organik olarak sertifikalandırılması. Ambalaj ve markaya dikkat etmek ise ön koşul.

Tatlı patatesin organik haline dikkat

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu