Anasayfa / Makaleler / Orta yaş 70 yaşına kadar devam ediyor

Orta yaş 70 yaşına kadar devam ediyor1945 ila 1963 arasında doğanlar, kendilerinden öncekiler gibi 50’li yaşlarda emeklilik planları yapmıyorlar ve gençliğe sımsıkı sarılıyorlar.

İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra çocuk doğumlarında yaşanan patlama sırasında doğanlar ancak 80’lerinde kendilerini yaşlı olarak ifade ediyorlar.

1945 ila 1963 arasında doğanlar, kendilerinden öncekiler gibi 50’li yaşlarda emeklilik planları yapmıyorlar ve gençliğe sımsıkı sarılıyorlar.
Bunlar, evlerinin değerinde patlama yaşanması, garantili emekli aylıkları ve müreffeh hayatlarıyla en şanslı nesil olarak ifade ediliyorlar. ABD’de yapılan bir araştırma 60’lı yaşlarda olanların halen kendilerimi orta yaşlı olarak adlandırdıklarını, 60’lı yaşların zannettikleri kadar kötü olmadığını dile getirdiklerini ortatya koydu.

Sağlıkta görülen gelişmelerden dolayı insanlar artık torunlarıyla daha fazla vakit geçirebiliyor, daha fazla seyahat ediyor ve işten dolayı yıllardır yapamadıkları şeyleri rahatça yapıyorlar.

Marcelle D’Argy Smith (64) isimli kadın, “Kendime yaşlı demiyorum. Tabii ki genç olmadığımı da biliyorum” diyerek akranlarının hissiyatını dile getirdi.

  Sosyal Medya Yöneticisi Nasıl Seçersiniz?Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Dünyada djjital oyun endüstrisinin büyüklüğü

Dünyada djjital oyun endüstrisinin büyüklüğü, film ve müzik endüstrisinin toplam büyüklüğünü geride bıraktı. Ve daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir