Emlak ve Gayrimenkul Haberleri

Osmanbey’den sonra Laleli’de de dönüşüm çalışmaları başladı

Türk hazır giyiminin vitrini Osmanbey’den sonra Laleli de de dönüşüm çalışmaları başladı. 8 milyon TL’lik bir yatırımla LASİAD (Laleli Sanayici ve işadamları Derneği) ve Fatih Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen projenin bu yılın ikinci yarısında tamamlanması hedefleniyor. Alt ve üst Laleli olarak tüm sokak ve caddelerde başlatılan yol çalışmalarında son noktaya gelindi.

LASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca, Laleli’deki yol yapım çalışmalanna yaklaşık bir yıl önce başlandığını belirterek LASİAD’ın mevcut projenin hızlandınlmasını sağladığını söylüyor. Eyyüpkoca, belediyenin proje planlama ve işçilik kısmını karşıladığını açıklıyor.

Bugüne kadar Laleli’de; Azimkar, Kızıltaş, Paşazade, Sait Efendi, Şair Fitnat, Şair Haşmet, Şehnameci ve Çoban Çavuş Sokaklarındaki çalışmaların tamamlanmış durumda. Mesihpaşa ve Kocaragıppaşa gibi iki büyük caddede yapım ve onarım çalışmaları devam ediyor. Laleli, Koska, Aksaray ve Soğanağa Caddesi ile birlikte projenin tamamının Haziran da bitirilmesi amaçlanıyor.

Eyyüpkoca, Laleli işadamları olarak bölgenin gelişimi için her türlü desteği vermeye devam edeceklerini vurgulayarak şunları söylüyor:
“Türkiye tekstil üretiminde dünyanın kalbidir. Laleli bölgesi markaları olarak bizler de dünyanın birçok ülkesine ihracat yapıyoruz. Hangi ülkede neler tercih ediliyor, karakterleri, alışkanlıkları neler, çok iyi biliyoruz. Geçmişten bugüne birçok zorluğu aşarak gelen Laleli, değişen çehresiyle mutlak surette gelişerek ve büyüyerek ilerlemesini sürdürecek. ”

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu