Başarılı Girişimcilik

Otelcilikte Başarılı Girişimcilik Hikayesi

Ali Şafak Öztürk: Babasının İzinde Gelir Rekoru Kırdı

Otelcilikte başarılı girişimcilik hikayesi. Ali Şafak Öztürk, dünyanın en prestijli otellerinden biri olan Regnum Carya’nın sahibi olarak bilinir. Kendisi hem Türkiye hem de uluslararası alanda iş dünyasında büyük başarılara imza atmış bir işadamıdır. Ali Şafak Öztürk’ün hikayesi, azim, girişimcilik ve başarıyı yakalama isteğiyle doludur.

Ali Şafak Öztürk, İngiltere’de eğitim alırken bir yandan öğrenciliğini sürdürmüş, bir yandan da inşaat sektöründe iş yapma fırsatı bulmuştur. Ancak ailesinin Türkiye’ye dönme isteği üzerine ülkesine geri dönmüş ve iş dünyasında daha büyük projelere imza atmıştır.

Babasının golf merakıyla başlayan bir proje, kısa sürede büyüyerek 550 odalı devasa bir otel haline gelmiştir. Regnum Carya, 2017 yılında G-20 zirvesine ev sahipliği yapmış ve dünya liderlerini ağırlamıştır. Bu arada, dünya çapında ünlü isimlere de ev sahipliği yaparak, Jennifer Lopez, Jason Statham, Guy Ritchie gibi ünlülerin Türkiye’deki turizme katkı sağlamıştır.

Ali Şafak Öztürk, sadece otelcilik sektöründe değil, aynı zamanda enerji sektöründe de faaliyet göstermektedir. OPET Yönetim Kurulu Üyeliği gibi önemli görevler üstlenmiş ve iş dünyasında büyük bir etki yaratmıştır.

Ayrıca spor dünyasında da aktif bir rol oynamış, Antalyaspor’un eski başkanı ve Bodrumspor’un sahibi olarak sporun gelişimine katkıda bulunmuştur.

Ali Şafak Öztürk’ün renkli hayat hikayesi, girişimcilik ruhu ve kararlılığıyla dolu bir öyküdür. İnşaat sektöründen lüks otelcilik ve enerji sektörüne kadar geniş bir yelpazede başarılar elde etmiş bir işadamı olarak tanınır.

Otelcilikte Başarılı Girişimcilik
Otelcilikte Başarılı Girişimcilik Hikayesi – Regnum Carya Belek-Antalya

Regnum Carya

Regnum Carya, Belek-Antalya, Türkiye’de konumlanmış muhteşem bir lüks tatil tesisi olup beyaz kumlu, kusursuz bir plajın üzerine kurulmuştur. Antalya Uluslararası Havalimanı’na sadece 25 dakika uzaklıkta bulunur ve misafirlerine aile dostu birçok rahatlık sunar. Bu her şey dahil 5-yıldızlı tatil tesisi, 62 metrekarelik geniş standart odalardan başlayarak 3500 metrekarelik Crown Villa’ya kadar farklı konaklama seçenekleri sunar ve her zaman en yüksek konforu garanti eder.

Regnum Carya, misafirlerine yaz ve kış aylarında açık havada yüzme, spor dolu bir tatil deneyimi, Akdeniz’in ve el değmemiş çam ormanlarının muhteşem manzarasının tadını çıkarma fırsatı sunar. Ayrıca 6 ayrı à la carte restoran ve bir ana restoran ile dünya mutfağının en özel lezzetlerini deneme imkanı sağlar. Golf tutkunları ise iki farklı golf sahasında golf oynamanın keyfini çıkarabilirler. Ayrıca, gece golf oynama olanağı sunan Türkiye’nin ilk ve tek 18 delikli ışıklandırılmış golf sahası Carya Golf Kulübü ve 27 delikli National Golf Kulübü de tesis içinde yer almaktadır. Futbolseverler için ise FİFA standartlarına uygun olarak tasarlanmış 3 adet futbol sahası mevcuttur, bu sayede Regnum Carya, profesyonel futbol takımlarının eğitim kampları için de ideal bir seçenek sunar.

Regnum Carya, Kasım 2015’te G-20 Dünya Zirvesi’ne ev sahipliği yapmış prestijli bir tesistir. 7500 metrekarelik birinci sınıf kongre merkezi, 2100 metrekarelik sütunsuz balo salonu ve 13 adet gün ışığı alan toplantı salonuyla donatılmıştır. Aynı zamanda Avrupa’nın ilk LEED Altın Sertifikalı golf otelidir. Regnum Carya, konuklarına unutulmaz bir deneyim sunmak için her türlü olanak ve lüksü bir araya getiren eşsiz bir destinasyondur.

Otelcilikte Başarılı Girişimcilik
Otelcilikte Başarılı Girişimcilik Hikayesi – Regnum Carya Belek-Antalya

MİSYONUMUZ

Farklı kültürlerden, her yaştan misafirlerimiz için yarattığımız huzurlu ve keyifli ortamlarda lüksü; zarafet, sadelik ve doğa ile birleştirip sunarak, beklentileri aşan bir hizmet yaklaşımı ile misafirlerimizin hayatlarında unutulmaz izler bırakmayı hedefliyoruz.

VİZYONUMUZ

Sunduğumuz benzersiz müşteri deneyimi ile rakiplerimizden farklılaşan, kendini sürekli olarak iyileştirirken bulunduğu bölgenin gelişimine ve marka değerine katkıda bulunan, her milletten misafirlerin, çalışanların ve tüm paydaşların ilk tercihi olan bir dünya markası olmayı amaçlıyoruz.

DEĞERLERİMİZ

  • Vizyonerlik: Yenilikçi, özgün, sektöre ilham veren, değer yaratan hizmetler sunma konusundaki kararlılığımızı koruyoruz.
  • Doğaya ve Çevreye Saygı: Doğadan ilham alarak tasarladığımız tesislerimizde her alanda sürdürülebilirliğe önem veriyor, doğaya ve çevreye saygı duyuyoruz.
  • İnsana Değer: Tüm paydaşlarımızı, kaliteli hizmet anlayışımızın odağına yerleştirerek kendilerini güvende, huzurlu, değerli ve mutlu hissetmelerini sağlıyoruz.
  • Samimiyet: İçten gelen memnun etme yaklaşımımız ile kalıcı, adil ve sıcak ilişkiler kuruyoruz.
  • Mükemmeliyetçilik: Takım çalışmasının önemine inanıyor, sürekli geliştirdiğimiz ve iyileştirdiğimiz hizmetlerimizle yaptığımız işte en iyisi olmayı hedefliyoruz.

İLKELERİMİZ

  • Gücümüz Türkiye: Biz işimiz olduğu kadar Türkiye’nin şirketi olarak, ülkemize duyduğumuz sevgi ile çalışırız. Geçmişe saygı duyar, geleceğe hoşgörüyle bakarız.
  • İnsanları Karşılama: İnsanları güler yüzle karşılarız, ilgi gösterir, nezaketi elden bırakmayız.
  • Temizlik ve Konfor: Herkesi evinde hissedeceği temiz bir ortamda ağırlar, en iyi hizmeti sunmak için çalışırız.
  • Kalpleri Kazanma: Kalpleri kazanmayı hedefler, ilkelerimizden asla vazgeçmeyiz.
  • Gücümüz Sizsiniz: Tüm bu değerleri ve ilkeleri paydaşlarımızın katkısıyla daha güçlü bir şekilde yaşatır ve sürdürürüz.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu