Başarılı Girişimcilik

Otellere özel uygulama platformu sunuyor

Otel misafir platformunu üst segment oteller için geliştiren Smartstay, misafirlerin tüm ihtiyaçlarını konaklamalarından önce cep telefonlarından veya tabletlerinden karşılamalarını sağlıyor. 2015 içinde 20 otele kurulum gerçekleştirmeyi planlayan Smartstay, ayrıca bu yıl içinde yurt dışına da açılmak istiyor. Büyümek için ise yatırımlara sıcak bakıyor.

Üst segment oteller için konuk odaklı teknoloji çözümleri sunan Smartstay, gelecekte otellerin konuklara daha iyi hizmet vermesi için gerekli olan tüm teknolojik altyapıyı sunabilmeyi hedefliyor. Smartstay, oteldeki konukların kendilerini evinde gibi hissetmesini sağlayan, oda içindeki perde, ışık, klima gibi öğelerin kontrolünün yapılabildiği ve tercih doğrultusunda bir sonraki konaklamayı hatırlayan interaktif bir misafir platformu.

Smartstay

Mert Gündüz, Kerem Can Kaya, Alper Filiz ve Muharrem Şenyıl tarafından geliştirilen Smartstay projesi, grup üyelerinin bir araya gelip şirketlere mobil uygulama satmaları ile başlayan süreçte gelişmiş. Şirketlerin arasında olan otellerin interaktif proje istemesiyle başlayan süreç, fikrin ortaya çıkmasına neden olmuş.

Otellere özel çözüm

Smartstay Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Mert Gündüz, Smartstay projesini şöyle anlatıyor: “Projemiz otellerde konaklamakta olan misafirlerin tüm ihtiyaçlarını konaklamalarından önce, konaklamaları sırasında ve sonrasında cep telefonlarından veya tabletlerinden herhangi bir indirme işlemine gerek kalmadan karşılamalarını sağlayan bir sistem. Bulunduğunuz yerden tüm isteklerinizi otele iletebiliyor ve ihtiyacınız olan tüm bilgileri alabiliyorsunuz. Örnek olarak SPA için rezervasyon yapabiliyor, oda servisinden yemek sipariş edebiliyor, odanız için temizlik isteyebiliyor veya otelinize varmadan check in yapabiliyorsunuz.”

Diğer taraftan da uygulama ile oteller verdikleri servisler hakkında raporlar alabiliyor ve operasyonlarını daha yakından takip ve kontrol edebiliyor. Aynı zamanda ücretli servislerini misafirlerine daha iyi tanıtabilen şirketler, misafirlerinden hizmetler hakkında geri bildirim de alabiliyor.

20 otele kurulum hedefliyor

2015 içinde 20 otele kurulum gerçekleştirmeyi planlayan Smartstay, ayrıca bu yıl içinde yurt dışına da açılmak istiyor. 2016 içinde de 60 otele kurulum yapma planları bulunuyor. Büyümek için yatırımlara da sıcak bakan Smartstay girişimcileri, ilgilenen yatırımcılara sektörden büyük ilgi toplayan ve hızla yükselmekte olan bir şirkete ortak olma fırsatı sunduklarını ifade ediyor.

İTÜ Teknokent bünyesinde bulunmalarının büyük katkı sunduğunu ifade eden Mert Gündüz, “Çevrenizdeki herkes teknolojinin bir tarafında çalışmakta olan başarılı insanlar. Burada rahatlıkla yeni insanlarla tanışabiliyor ve çevrenizi genişletebiliyorsunuz. Ayrıca teknokentte bulunan bir kaç şirket ile işbirliği yapmaya çalışıyoruz. Bu anlamda da büyük kolaylık sağlıyor” diyor.

Smartstay, İTÜ Çekirdek’ten başlangıç sermayesini ve ofis sağladı. Burada toplamda en fazla ödül kazanan takım oldu. 60.000 dolar Microsft Azure, 15.000 dolar PR ödülü ve 10.000 TL işnet özel ödülüde kazandı. Ayrıca çekirdek bünyesinde çeşitli iş adamları ve yatırımcılarla da kolaylıkla görüşebilme olanağına sahip.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu