İş Fikirleri

Otomobilinizi Mobil Reklam Aracına Dönüştürme İş Fikri

Genel Bakış:

Otomobilinizi mobil mini-billboard aracına çevirerek gelir elde edebilir hatta otomobiline reklam almayı kabul edecek diğer insanlarla bir network oluşturup, onların da reklam almasına aracı olacak şekilde işinizi büyütebilirsiniz. Belediyeler dahi bunu gelir kaynağı olarak değerlendirirken nedense bireylerin aklına şahsi otomobillerini profesyonel bir reklam aracı olarak kullanmak gelmemiştir.

İhtiyaçlar:

Otomobiliniz… Lüks bir otomobil olması da gerekmiyor. Reklam tasarımı için müşterileriniz sizden öneri isteyebilir. Yaratıcı freelance tasarımcılardan çevre edinin. Sadece basılı reklam değil, aracınıza LCD ekran yerleştirerek de reklam yapabilirsiniz.

Reklamın hedef kitlesine göre ekstra lokasyonlarda gezinmeniz gerekebileceğinden, km üzerinden ne kadar masraf çıkacağını belirleyen standart bir teklif şablonu hazırlayabilirsiniz.

Başarı için ipuçları:

Bir üniversite öğrencisini geçtiğiniz noktalarda, müşterileriniz için broşür dağıtılması göreviyle işe alabilirsiniz. Reklamın yanında broşür dağıtımı hizmeti de isteyen müşterinize ek teklif vermiş olursunuz. Müşteriniz olan firma ya da markalara, sosyal medyada fiziksel dünya ile bağlantılı kampanya yapabilecekleri fikir önerilerinde bulunun.
Örneğin üzerinde reklam olan aracınızın fotoğrafını çeken ve firmanın facebook sayfasına gönderen kişiler için firmanın indirim yapmasını önerebilirsiniz. Üzerinde reklam bulunan otomobilinizi “Yaşlıları ücretsiz olarak bir yerden bir yere taşıma” misyonuyla müşterinizin firmasını sevilen bir marka haline getirecek bir sinerji aracına dönüştürmeyi önerebilirsiniz. Nasıl olsa araç gezmek durumunda, neden ekstra jestler için de kullanılmasın ki? Bu tip yaratıcı fikirler geliştirebilirseniz gerçekten işinizi büyütmeniz çok da uzun zaman almayacaktır.

Reklamvereniniz olmadığı dönemlerde, aracınızın üzerinde, kendi verdiğiniz hizmeti ve hatta tasarımcınız, matbaacınız gibi iş ortaklarınızı tanıtan bir reklam bulundurun. Kendiniz çevre konusunda duyarlı iseniz ya da çevre konusunda duyarlı firmalarla çalışıyorsanız aynı hizmeti bisikletinizle de verebilirsiniz. Ancak bisikletle yapılan reklamın etkili olabilmesi için ekip kurmanızı öneririz.

Pilot Olmak İçin Yapılması Gerekenler

84 Yorum

 1. İstanbulda yaşıyorum, tıp öğrencisiyim, iki yakada da yaşıyorum, hafta sonları avrupa hafta içi anadolu yakasındayım
  sürekli geziyorum
  günde en az 30 km yol yapıyorum
  cuma ve pazar günleri 80 km yol yapıyorum
  aracım Audi A3 2010 model beyaz renk
  trafik sicilim temizdir
  hiçbir cezam bulunmamaktadır
  05318606006

 2. Sakarya da üniversite öğrencisi 1995 model grand Choreke aracıma reklam alabilirim . İletişim 05462481453 mehmet Ali

 3. İzmir Çeşme de ikamet ediyorum.1993 model gece mavisi reno toros aracim var. Lux restoranlara extra caliymaya gidiyorum. Bu sayede reklaminizi kalabalik kitlelere gosterebilirim. Ayni zamanda çeşme marina ya da cok yakin ikamet ediyorum

 4. istanbula yaşıyorum ayda 2-3 bin km yapıyorum fluence aracıma reklam alabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu