İş Fikirleri ve İş Kurmak

Otomobilinizi Mobil Reklam Aracına Dönüştürme İş Fikri

Genel Bakış:

Otomobilinizi mobil mini-billboard aracına çevirerek gelir elde edebilir hatta otomobiline reklam almayı kabul edecek diğer insanlarla bir network oluşturup, onların da reklam almasına aracı olacak şekilde işinizi büyütebilirsiniz. Belediyeler dahi bunu gelir kaynağı olarak değerlendirirken nedense bireylerin aklına şahsi otomobillerini profesyonel bir reklam aracı olarak kullanmak gelmemiştir.

İhtiyaçlar:

Otomobiliniz… Lüks bir otomobil olması da gerekmiyor. Reklam tasarımı için müşterileriniz sizden öneri isteyebilir. Yaratıcı freelance tasarımcılardan çevre edinin. Sadece basılı reklam değil, aracınıza LCD ekran yerleştirerek de reklam yapabilirsiniz.

Reklamın hedef kitlesine göre ekstra lokasyonlarda gezinmeniz gerekebileceğinden, km üzerinden ne kadar masraf çıkacağını belirleyen standart bir teklif şablonu hazırlayabilirsiniz.

Başarı için ipuçları:

Bir üniversite öğrencisini geçtiğiniz noktalarda, müşterileriniz için broşür dağıtılması göreviyle işe alabilirsiniz. Reklamın yanında broşür dağıtımı hizmeti de isteyen müşterinize ek teklif vermiş olursunuz. Müşteriniz olan firma ya da markalara, sosyal medyada fiziksel dünya ile bağlantılı kampanya yapabilecekleri fikir önerilerinde bulunun.

Örneğin üzerinde reklam olan aracınızın fotoğrafını çeken ve firmanın facebook sayfasına gönderen kişiler için firmanın indirim yapmasını önerebilirsiniz. Üzerinde reklam bulunan otomobilinizi “Yaşlıları ücretsiz olarak bir yerden bir yere taşıma” misyonuyla müşterinizin firmasını sevilen bir marka haline getirecek bir sinerji aracına dönüştürmeyi önerebilirsiniz. Nasıl olsa araç gezmek durumunda, neden ekstra jestler için de kullanılmasın ki? Bu tip yaratıcı fikirler geliştirebilirseniz gerçekten işinizi büyütmeniz çok da uzun zaman almayacaktır.

Reklamvereniniz olmadığı dönemlerde, aracınızın üzerinde, kendi verdiğiniz hizmeti ve hatta tasarımcınız, matbaacınız gibi iş ortaklarınızı tanıtan bir reklam bulundurun. Kendiniz çevre konusunda duyarlı iseniz ya da çevre konusunda duyarlı firmalarla çalışıyorsanız aynı hizmeti bisikletinizle de verebilirsiniz. Ancak bisikletle yapılan reklamın etkili olabilmesi için ekip kurmanızı öneririz.

Pilot Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

84 Yorum

 1. İstanbulda yaşıyorum, tıp öğrencisiyim, iki yakada da yaşıyorum, hafta sonları avrupa hafta içi anadolu yakasındayım
  sürekli geziyorum
  günde en az 30 km yol yapıyorum
  cuma ve pazar günleri 80 km yol yapıyorum
  aracım Audi A3 2010 model beyaz renk
  trafik sicilim temizdir
  hiçbir cezam bulunmamaktadır
  05318606006

 2. Sakarya da üniversite öğrencisi 1995 model grand Choreke aracıma reklam alabilirim . İletişim 05462481453 mehmet Ali

 3. İzmir Çeşme de ikamet ediyorum.1993 model gece mavisi reno toros aracim var. Lux restoranlara extra caliymaya gidiyorum. Bu sayede reklaminizi kalabalik kitlelere gosterebilirim. Ayni zamanda çeşme marina ya da cok yakin ikamet ediyorum

 4. istanbula yaşıyorum ayda 2-3 bin km yapıyorum fluence aracıma reklam alabilirim

 5. mhb Arabama reklam almak istiyorum izmir bornova da oturuyorum her gun sabit bornova buca gaziemir karbaglar son olarak karşıyaka işyerime gidiyorum anlayacagınız gunluk 200 250 km yapıyorum iş geregi reklam vermek isteyen şirketler bana ulaşabilir

  0 531 747 14 56 araç 2008 opel combo
  yusuf yaprak
  saygılıar

 6. 2013 Fiat Linea aracim var beyaz 2 ayda 6000 km yol yapti Edirne Keşan Enez Tekirdağ Çorlu Çerkezköy istanbul Çanakkale güzergahı reklam vermek isteyenlere duyurulur

 7. Renault yeni clio 4 marka kirmizi dikkat ceken aracima reklam almak istiyorum. Cesme alacatida yasiyorum aracm surekli gezmektedir. 0507 161 76 64

 8. benim 2009 model 120 beygir alfaromeo bilkline sport aracım vardır. istanbul kavacık merkezdeyim aracım işim gereği bankaların, doğuş aş., totalin, bağ pastanesinin müşterilerine mahsus özel otoparkta duruyor. günlük binlerce insanın gördüğü nezih bir ortamda duruyor. kendimde otoparkın sorumlusuyum. ve acarlar aş. de çalışıyorum. haftaiçi 17,00 dan sonra ve hafta sonları gün boyu istanbul içi ve istanbul dışı aracımla geziyorum. ayda bir adana ceyhane ayle ziyareti yapıyorum. istanbul çevresi illerede gezi yapıyorum. işim itibarıyla yüzlerce aracın reklam almasına vesile olabilirim. hem şirketin tanıtım yapmasına ve kazanmasına hemde kendim kazancım öncelikli hedefim olur. böylece hem firma kazanır hemde ben kazanırım. aracıma reklam vericek bir şirket bulursam ve fiyatta uzlaşırsak işverenim asla pişman olmıycaktır, ve kazançlı çıkıcaktır .çünkü işverenimi kendi aylem kabul ederim ve önceliğim işverenime kazandırmak olur. iş verenim kazanırsa benimde hakkımı verir zaten. aracıma reklam almak istiyorum tüm şirket sahiplerine duyrulur saygılarımla.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu