Anasayfa / Haberler / Özel Kolejler – Özel Okullar Listesi

Özel Kolejler – Özel Okullar Listesi

KİŞİYE ÖZEL EĞİTİM SİSTEMİ

Cambridge Koleji, ezberci eğitime karşı öğrencinin yeteneklerine ve özelliklerine göre geliştirdiği öğrenim yöntemleriyle sisteme yeni bir vizyon açmaya hazırlanıyor. Kişiye göre eğitim modelini geliştirerek Türkiye’ye uyarlayan Cambridge Koleji, özgüveni yüksek, başarılı ve sosyal yönü güçlü bireyler yetiştirmeyi hedefliyor.

İngiltere’deki Cambridge Üniversitesi’nin eğitim sistemini baz alan okulda, öğrenci yetenekli olduğu alanda geliştirilecek. Deneyimli öğretmen kadrosuyla örnek bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Cambridge Koleji, çift dilli eğitim, çember modeli, renzulli learning, parent effectivenes training, vaka eğitimi ve after school gibi sistemlerle daha önce denenmemiş sistemleri Türkiye’de uygulamaya hazırlanıyor.

Dört katlı binada, 20 kişilik sınıflarda eğitim yapılacak olan okulda, laboratuvar, kapalı spor salonu, bir açık, bir kapalı basketbol sahası, çocuk oyun alanları, doğa atölyesi, konferans salonu (350 kişilik), öğrenci kulüpleri, kütüphane, müzik odası ve yemekhane bulunuyor.
Tel: 0216 312 77 88 www.cambridgekoleji.com

ozel kolejler

DÜNYA VİZYONUNDA BİREYLER YETİŞTİRİYOR

Özel Ataşehir Yeditepe Anadolu Lisesi, eğitim ve kalkınma hedeflerini çağın gereklerine göre güncelliyor. Okul, kaliteli yayınlara, profesyonel uzman kadroya, son teknolojiye sahip fiziki mekânlara ve denenmiş, kabul görmüş çağdaş bir eğitim sistemine sahip. Toplumun dinamiklerine karşılık verebilecek sürekli gelişme ve yapılanma isteği karşısında, kurumsallaşmaya odaklanmayı ve eksikliklere fırsat bırakmayan bir kalite düzeyine erişmeyi öncelikli strateji olarak belirleyen Özel Ataşehir Yeditepe Anadolu Lisesi, kaliteli, ilerlemeye açık ve yenilikçi çizgisiyle büyüyen bir eğitim kurumu. Özel Ataşehir Yeditepe Anadolu Lisesi’nin misyonu ise öğrencilerin, kapasitelerini sonuna kadar geliştirebilecek, düşünce ve eylem özgürlüğünü geliştiren zihinsel ve ahlaki alışkanlıklar sergileyebilecek, sorumluluk sahibi yurttaşlar olmaya hazırlayacak ve teşvik edecek düşünsel ve davranışsal temelleri kazandırarak onları dünya vizyonuna sahip bir birey olarak yetiştirmek.

Özel Ataşehir Yeditepe Anadolu Lisesi, çocukların ahlaki, fiziksel ve zihinsel gelişimlerini desteklemeyi prensip ediniyor Ö7Pİ Atasphir Yprii-tepe Anadolu Lisesi’nin programı, öğrenci nin bilgi ve akademik becerisinder yararlanarak sorgulama yoluyla zihinse disiplin kazandırmak yönünde. Öğrencilere, davranışlarının sorumluluklarını üstlenmeyi ve kendi öğrenimlerine ilişkin planlar yapmayı da öğreten okul, öğrencilerine merakı, araştırmayı, keşfi teşvik eden öğrenme ortamları ve kaynaklar sunuyor.
Tel: 0216 573 24 88 www.yeditepeanadolulisesi.com

EZBERCİ EĞİTİMDEN UZAK

AREL Koleji, eğitim kalitesi, yüksek standartları, pedagojik liderliği ve pek çok ülkede uygulanan uluslararası eğitim programlarıyla saygınlık kazanmış olan Uluslararası Bakalorya Organizasyonu’nun (IBO) üyesi. Bunun yanı sıra Türkiye’de ve dünyada, ilk Yıllar Programı (PYP) ve Orta Yıllar Programı (MYP) uygulama yetkisine sahip sayılı eğitim kurumlarından biri.

AREL Anaokulları’nda ve ilkokulun 1-4 kademesinde, öğrencilerin her yönden gelişimine odaklanan IBO’nun ilk Yıllar Programı (PYP) uygulanıyor. Ortaokul 5, 6, 7, 8. sınıfları ve Lise 9. ve 10. sınıflarında Orta Yıllar Programı (MYP) ile öğrenciler, sorgulayan, eleştirel düşünen, risk alan, bilgili, prensipli, duyarlı, açık fikirli, özgüveni gelişmiş, iletişim becerileri yüksek bireyler olarak yetiştiriliyor.

AREL Koleji’nde birinci yabancı dil olarak İngilizce, ikinci yabancı dil olarak Almanca veya İspanyolca öğretiliyor. Yabancı dil dersi öğretim programına yön veren temel amaç, öğrencilerin farklı dillerde iletişim becerilerinin geliştirilmesi ve desteklenmesi.

Anaokulunda İngilizce ile ilk kez tanışan öğrenciler, yeni bir dil öğrendiklerini fark etmeden, ana dil etkinliklerine paralel olarak eğlenceli, iletişime dayalı oyun, şarkı ve diğer pek çok aktiviteyle eğitiliyor. Yabancı dil eğitimi Türk ve ‘native speaker’ öğretmenler rehberliğinde yapılıyor. Öğrenciler, 8. sınıfın sonunda Avrupa Ortak Dil Kriterleri çerçevesinde İngilizcede B2 derecesine ulaşıyor. 11. ve 12. sınıflahda yabancı dil müfredatı TOEFL çalışmalarıyla da destekleniyor. Liseyi bitiren öğrenciler, Avrupa Ortak Dil Kriterleri çerçevesinde B2/C1 derecesine ulaşıyor.

AREL Koleji’nde ikinci yabancı dil eğitimi, ortaokul 5. sınıfta başlıyor, ikinci yabancı dilde hedef, öğrencilerin uluslararası ölçme kriterleri olan İspanyolca DELE 1, DELE 2 ve Almanca FİT 1, FİT 2 sınavlarında yeterliliklerini sağlamak. Öğrenciler, bu dillerde 8. sınıfın sonunda Avrupa Ortak Dil Kriterleri çerçevesinde A2/B1 derecesini tamamlamış oluyor. Liseyi bitiren öğrenciler, Almanca ve ispanyolcada Avrupa Dil Portfolyosu B1 seviyesine erişiyor.
Te: 0212 550 49 30-0212 630 35 05 www.arel.k12.tr

128 YILDIR EĞİTİMDE ÖNCÜ

Selanik’te kurulduğundan bu yana, Türk eğitimine hizmet etmeye ödün vermeden devam eden ve eğitime önderlik eden FMV Işık Okulları, Nişantaşı, Ayazağa, Erenköy kampüslerinde anaokul, ilköğretim ve lise eğitimi veriyor. Erenköy Kampüsü’nde ayrıca bir Fen Lisesi de bulunuyor. 2013-2104 eğitim-öğretim yılında hizmete açılan FMV Işık Ispartakule-Bahçeşehir Kampüsü’nde ise anaokul ve ilköğretim eğitimi veriliyor. Yine bu yıl hizmete açılan Tuzla Işık Anaokulu’nda ise 3-6 yaş grubu çocuklar okul hayatına hazırlanıyor. Şile’de bulunan FMV Işık Üniversitesi ise kampüsü ve yurtlarıyla Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencileri eğitiyor.

Öğrencilerine güçlü bir yabancı dil eğitimi sağlayan FMV Işık Okulları, bu eğitimin devamında öğrencilerini “Model Birleşmiş Milletler”, “İngilizce münazara” yarışmaları gibi organizasyonlara katılmaları için teşvik ediyor ve önemli başarılar kazanıyor.

FMV Işık Okulları’nda, günün en gelişmiş eğitim ve öğretim sistemlerinin uygulanması esas alınıyor. Gelişen teknolojiyi yakından takip ederek eğitim ortamına dahil eden FMV, bu kapsamda altyapı çalışmalarını tamamladığı tablet destekli eğitime geçtiğimiz yıl ikinci yarı yıl eğitim-öğretim döneminde geçti. Kampüslerinde beş farklı düzeyde bin 500 civarında öğrencisine ve tüm öğretmenlerine toplam 2 bin 200 adet tablet dağıttı. FMV Işık, aynı zamanda Samsung’un geliştirdiği yeni sınıf yönetim yazılımı “Akıllı Sınıfın da Türkiye’deki ilk uygulayıcısı. 2006 yılında üyesi olduğu CIS Uluslararası Okullar Birliği (Council of International Schools) yönetiminde, Ayazağa Kampüsü 2009, Erenköy Kampüsü ise 2012 yılında akredite edildi. IB Okulu olmaya da aynı şekilde okulun fiziksel koşullarından uygulanan ders programına kadar birçok başlıkta denetimden geçerek hak kazanan FMV Işık Okulları Ayazağa ve Erenköy Işık Liseleri, 2014-2015 eğitim-öğretim döneminden itibaren öğrencilerine IBDP (IB-International Baccalaureta Diploma Programme) programı uygulamaya başlayacak. Öğrencileri yurt içi ve yurt dışındaki üniversitelere hazırlayan bu program, bilgili, araştırmacı, duyarlı, küresel bilince sahip, kültürler arası anlayışa katkıda bulunacak gençler yetiştirmeyi hedefliyor.
Tel: 0212 233 12 03 – 0212 444 1 FMV (368) www.fmvisikokullarl.k12.tr

HERKES İÇİN AYRICALIKLI EĞİTİM

2013 yılında alanında uzman öğretmenler ve profesyonel yöneticiler tarafından Esenyurt’ta kurulan Mesleğim Okulları, “Herkes için Ayrıcalıklı Eğitim” sloganıyla eğitim anlayışını farklılaştırmayı amaçlıyor. Mesleğim Okulları, Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ve Anadolu Lisesi programlarının yanı sıra Akşam Lisesi Programları ile de hizmet veriyor. Mesleğim Okulları, öğrencilerine ayrıcalıklı eğitim vermek amacıyla kaliteden ödün vermeden ihtiyaca göre hazırlanmış eğitim programlarını, arzulanan kalitede eğitimi öğrencileriyle buluşturacak tecrübede eğitmenlerini, eğitim teknolojilerini temel alan öğretim metodolojisini, öğrenci takip ve yönlendirme rehberlığ ni ve özel eğitimin ekonomik fiyat planlamasını bir araya getirerek Türkiye’de özel okul anlayışını değiştirmeyi hedefliyor.

Mesleğim Okulları, uzun soluklu bir süreç olan lise eğitiminde bu süreci sadece kayıt olunan eğitim program zamanları ve sınıf içi uygulamalarla sınırlamadan öğrencilerinin öğrenimlerini ve gelişimlerini yakından takip ederek sınıf dışında da eğitimlerini destekliyor. Bu anlamda periyodik olarak gerçekleştirilen seminerlerle öğrencilerinin kişisel gelişimine de katkı sağlanıyor.
Tel: 0212 690 92 07 www.meslegimokullari.com

ÖĞRENCİ MERKEZLİ YAKLAŞIM

Öğrencilerin özelliklerine birebir inebilmek ve yeteneklerini ortaya çıkarabilmek için sınıfların maksimum 18 kişilik olarak düzenlendiği Özel İstanbul Koleji’nde, her öğrencinin ilgi ve yeteneklerine göre gerekli fırsatı yaratmak amacıyla bireysel ilgi kuramına dayalı öğrenme altyapısı oluşturuluyor. Her öğrenci farklı öğrenme şekline sahip olduğundan, öğrenciye özel kişiselleştirilmiş eğitim modeli uygulanan kolejde, öğrencilerin periyodik olarak akademik seviyeleri ölçülüyor ve eksikliği saptanan öğrenciler bu konularda öğretmenleri tarafından birebir derse tabi tutuluyor. Kolejde, hiçbir öğrencinin akademik anlamda eksik kalmasına izin verilmiyor. Bu sistemli çalışmalar kendini mezun başarısında gösteriyor. Kolejin 23 yıllık geçmişindeki mezun öğrencilerinin yüzde 78’i Amerikan Robert Koleji, Üsküdar Amerikan, Galatasaray, Alman ve Avusturya liseleri gibi nitelikli ekol okullara girmeyi başarmış. Kolej, mezunlarının yüzde 22’sini ise diğer özel liseler ve Anadolu liselerine yerleştirmiş. Başarısını istikrarla her sene yineleyen okul, bu yönde çalışmalarıyla farklılığını koruyor.

Uzmanlaşmaya büyük önem veren Özel İstanbul Koleji, sınıf ve branş öğretmenlerini uzman kadrolardan oluşturuyor. Okulda, klasik anlayıştan farklı, uzman sınıf öğretmenliği sistemi mevcut. Sınıf öğretmenleri, her sene aynı sınıf seviyesinde ders verdiği için alanında uzmanlaşıyor. Kendini belli bir sınıf müfredatı ve öğrenci yaş özellikleri alanında derinlemesine geliştirme fırsat buluyor. Öğrencilerim birer “dünya vatandaşı” olarak yetiştirmeyi amaçlayan okulda, öğrenci merkezli bir yaklaşımla yabancı dil eğitimi veriliyor. Küçük yaşlarda yoğun olarak başlayan İngilizce dil eğitimi, anadili İngilizce olan yabancı öğretmenler tarafından veriliyor. ilerleyen yıllarda Almanca ve İspanyolca da yabancı dil eğitimine ekleniyor.
Tel: 0212 287 06 96 www.istanbulkoleji.com

YENİ ÖĞRETİM YILINDA FAALİYETE GEÇİYOR

Rönesans Holding ve Rönesans Eğitim Vakfı tarafından Türk Eğitim Derneği işbirliğiyle kurulan TED Rönesans Koleji, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında faaliyete geçecek. Rönesans Eğitim Vakfı iştiraki olan okuldan elde edilen gelir yine eğitime aktarılacak.

Rönesans Eğitim Vakfı bünyesinde “nitelikli ve eğitimli yeni nesiller yetiştirmek” amacıyla kurulan TED Rönesans Koleji, 89 yıllık köklü bir kurum olan Türk Eğitim Derneği’nin temel ilkeleri, vizyon ve misyonu doğrultusunda eğitim verecek.

TED Rönesans Koleji, anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde, deneyimli Türk ve yabancı öğretmenleriyle eğitim verecek. 2014-2015 yılı için anasınıfından itibaren 6. sınıf dahil öğrenci alacak olan kolejde, İngilizce birinci yabancı dil, İspanyolca, Almanca, Fransızca ve Rusça ise ikinci yabancı dil olarak öğretilecek.

Toplam 20 bin metrekarelik alanda bin 200 öğrenciye eğitim verecek olan TED Rönesans Koleji, 35 milyon TL yatırımla kuruldu. Okul, 11 bin 804 metrekarelik kapalı alan ve 7 bin 689 metrekarelik açık oyun alanlarıyla öğrencilerin akademik ve sosyal gelişimi için gerekli tüm olanakları sunacak.

İlklere imza atan doğa dostu okulAlan tasarrufu, iç mekan kalitesi, sürdürülebilir arazi, ulaşım ve sorumluluk kriterlerindeki başarısıyla “Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik Sertifikası” (LEED Altın Sertifika) almaya hak kazanan ilk ve tek eğitim kurumu olan TED Rönesans Koleji’ndeki tüm ayrıntılar, öğrencilerin konforunu artırmak ve çevreyi korumak önceliğiyle tasarlandı. Doğal havalandırmadan maksimum faydalanılarak enerji tasarrufu sağlanan okul içindeki taze hava miktarı, standartlara göre yüzde 30 artırıldı. Kolejin arazisi, yüzde 50 etkinlik alanı, yüzde 20 yeşil alan olacak şekilde planlandı. Zararlı bileşik içermeyen boya ve yapıştırıcılar kullanılan okulda, yaşam alanları gün ışığından maksimum yararlanacak şekilde tasarlandı.

Giriş sınavı 4 Mayıs 2014’te

TED Rönesans Koleji ile ilgili bilgi almak isteyen veliler, hafta içi her gün ve cumartesi 09:00-18:00 saatleri arasında, TED Rönesans Koleji’nin irtibat ofisine gelebiliyor. Okulun anasınıfı, 1,2 ve 3. sınıflara alınacak öğrenciler için gözlem ve görüşme yoluyla kayıt işlemleri yapılıyor. Anasınıfı gruplarına Nisan 2009-Eylül 2010 doğumlu öğrenciler, 1. sınıfa ise Mart 2009 ve öncesi doğumlu öğrenciler başvuruda bulunabiliyor. Başvurusu alınan aday öğrenciler, TED Okulları Psikolojik Danışma ve Rehberlik uzmanları ve öğretmenleri tarafından gözlem ve görüşme yoluyla okul olgunluğu, dil gelişimi, motor beceriler, dikkat ve algılama düzeyi açısından değerlendirilecek. 6. sınıfa kadar başvuruların devam ettiği TED Rönesans Koleji’nde 4., 5. ve 6. sınıflar için giriş sınavı ise 4 Mayıs 2014 günü saat 10:00’da gerçekleşecek.

Türkçe ve Matematik olarak iki temel disiplinde, merkezi olarak uygulanacak sınavda yer alan sorular, Milli Eğitim Bakanlığı öğretim programlarında yer alan kazanımlar doğrultusunda öğrencilerin edinmesi beklenen becerileri ölçmeye yönelik olacak. Çoktan seçmeli yapılacak sınava başvuruda bulunan öğrenciler, istekleri doğrultusunda sınavın sadece Matematik alanını, İngilizce ya da Türkçe dilinde alabilecek.

TED Genel Merkezi Ölçme ve Değerlendirme Birimi tarafından değerlendirilecek öğrenci alım sınavı sonuçlarına göre 5. ve 6. sınıf düzeylerinde başarılı olan bazı öğrencilere ise başarı bursu verilecek. Sınav sonucunda 5. ve 6. sınıf düzeylerinde birinci olan öğrenci yüzde 100 eğitim bursu, 2. olan öğrenci yüzde 75 eğitim bursu, 3. olan öğrenci yüzde 50 eğitim bursu, 4. olan öğrenci ise yüzde 25 eğitim başarı bursu almaya hak kazanacak.
Tel: 444 9 833 www.tedronesans.com

MODERN VE VİZYONER MODELLER

2002 yılında kurulan Doğa Koleji, dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek uluslararası bir vizyon oluşturuyor.

Bu vizyon doğrultusunda dünya standartlarında eğitim veren Doğa Koleji, sadece Türkiye’nin değil, dünyanın takip ettiği eğitim modelleri geliştiriyor. Ayrıca yönetici, eğitimci ve öğrencilerinin yurt dışı açılımlarını destekliyor.

Doğa Koleji, uluslararası işbirlikleri yürütme stratejisi ve proje bazlı eğitim yaklaşımının sonucu olarak, Türkiye’nin en çok AB Projesi gerçekleştiren okulu olmasının yanında, beş projesi AB Komisyonu Yürütme Ajansı tarafından fonlanan ilk ve tek Türk okulu. Aynı zamanda dünyanın en büyük eğitim teknolojileri fuarı olan BETT Shovv’a Türkiye’den katılan ilk ve tek okul. BETT Shovv’daki Tek inovatif Okul ödülünü almaya hak kazanan Doğa Koleji, dünyanın en büyük eğitim fuarlarından biri olan GESS Shovv’da öğrencilerinin fuardaki başarılı sunumuyla dikkat çekti. Kolejin MBA Eğitim Modeli ise “En Başarılı Uluslararası Eğitim Modeli” seçildi.

2008 yılında Türkiye’nin birçok ilinde kampüsleri açılan Doğa Koleji, 2013 yılında sadece İstanbul’da 13 yeni kampüsle Türkiye genelinde 85 eğitim noktası oluşturdu. Doğa Koleji’nin hedefi, verdiği eğitimi 100’den fazla kampüsle tüm Türkiye’ye ulaştırmak.

Doğa Koleji, şu an istihdam, kampüs ve öğrenci sayısıyla dünyanın en büyük eğitim kurumlan sıralamas ında ilk 5’te yer alıyor. Doğa Koleji’nin en önemli hedefi ise k12 alanında dünyanın en değerli markalarından biri olmak. 2012 ve 2013 yıllarında hedeflerine ulaşan Doğa Koleji’nin 2014 projeksiyonunda ise yüzde 50 büyüme ile 110 kampüs, 80 bin öğrenci ve 7 bin 500 öğretmen yer alıyor.

Doğa Koleji’ni diğer eğitim kurulularından ayıran temel özellik ise eğitimde klasik kalıpları yıkarak modern ve vizyoner modeller hayata geçirmek. Doğa Konseptli Eğitim Modeli, ortaokulda SOES’e dönüşüyor. 5’inci, 7’nci ve 8’inci sınıflar için geliştirilen SOES “Eğitim Koçluğu” sistemin temelini oluşturuyor. Ölçülebilir, değerlendirilebilir ve sürdürülebilir bir eğitimle birlikte Doğa Koleji öğrencileri, akademik derslerin yanı sıra SOES dersleri için de karne alıyor. Bunlar da sırasıyla şöyle: Ölçme Değerlendirme Karnesi, Yabancı Dil Karnesi, SOES Ders Karnesi ve Deneme Sınavı Karnesi. SOES ile öğrenciler, Doğa Anadolu Liseleri’nde uygulanan t-MBA modeline hazırlanıyor.

Lise düzeyinde uygulanan MBA programı

MBA, Doğa Koleji tarafından geliştirilen ve Dünya Akreditas-yon Merkezi EdExcel tarafından onaylanan bir sistem. Öğrenciler, bu sistemle dünyanın hemen her yerinde geçerli bir diploma alıyor. Master business program olan MBA, lise düzeyinde uygulandığı modellin içeriği ise akademisyenler ve öğrencilerle birlikte oluşturuldu ve öğrencilerin bilgi seviyesine göre 12 MBA dersinin kitabı tekrar yazıldı. Doğa Koleji’nin tüm kampüslerinde t-MBA Öğrenci Meclisleri bulunuyor. Bu meclisler, t-MBA’in temelini oluşturuyor. Okuldaki tüm süreçlerin yönetimi öğrenci meclisinin organizasyonuyla gerçekleşiyor. Bunlara ek olarak, Doğa Koleji’nde okullarda İngilizce eğitimi yine yaşatarak öğretmek üzerine Oxford University Press ile geliştirilen Oxford Ouality Prog-rammes ve fen bilimleri için geliştirilen modelin uygulandığı bilim okulu konseptiyle dikkat çekiyor.
Tel: 444 36 42 www.dogakoleji.com

ÖĞRENMEYİ KEYİFLİ HALE GETİRİYOR

2011 yılında kurulan Okan Koleji, Okan Üniversitesi’nin bilgi birikimi ve tecrübesiyle dünyadaki eğitim yaklaşımlarını yakından takip edip “anaokulundan üniversiteye” uzanan eğitim yolculuğunu inovatif bir anlayışla sentezleyerek donanımlı öğrenciler yetiştirmeyi ilke ediniyor. Okan Koleji, öğrenmeyi keyifli ve eğlenceli hale getiren İngilizce içerikli bir eğitim sistemi sunuyor.

Anaokulundan itibaren İngilizcenin yanında ikinci yabancı dil olarak Çince, Rusça, İspanyolca veya Fransızca dillerinin de öğre-nilebildiği, 3D eğitim modüllerinin uygulandığı Okan Koleji’nde sosyal ve kültürel gelişime de önem veriliyor. Okan Koleji öğrencileri, Tuzla Kampüsü’ndaki altyapı özelliklerinin sağladığı ayrıcalıklardan yararlanarak yetenek ve ilgilerine uygun şekilde spor, güzel sanatlar branşlarıyla buluşturuluyor.

Okan Koleji, tüm bunların yanı sıra “kişiye özel” eğitim modeliyle Türkiye’nin okul öncesi eğitimden başlayarak üniversiteye uzanan ilk ve tek butik programını» uygulamayı amaçlıyor. Okan Koleji, yabancı öğretmenlerle, öğrencilerin ders dışında da yabancı dille etkileşimini sağlayan, öğrendiklerini pekiştiren, motive edici ve gerçek hayata dayalı aktivitelerle dili eğlenerek öğretiyor, yaş seviyelerine uygun seçilen kaynak kitaplarla yabancı dili kullanma becerilerini geliştiriyor. Okulda öğrencilerin İngilizce yeterliliklerini tescil edecek Avrupa dil ölçütlerinde, gelişmiş ölçme değerlendirme sistemleri ve IB ve PYP gibi programları uyguluyor. Dünyanın en köklü eğitim markalarından Pearson işbirliğiyle hazırlanan “School of Excellence” programıyla öğrencilerine, şimdiye kadar verilmiş en etkin, yenilikçi ve güvenilir dil eğitimini sunuyor. Program, bu yönüyle Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor.

Okan Koleji, aynı zamanda öğrencilerine, Okan Yetenek Gelişim Programı ve programa bağlı aktivite kulüpleriyle okul dışında herhangi bir kursa gitmek zorunda kalmadan yetenekleri doğrultusunda kendilerini geliştirme imkânı da sunuyor. Okan Koleji’nde öğrenciler, golf, tenis, yüzme ve basketbolün yanı sıra piyano ve keman gibi branşlarda da kendilerini geliştirerek, birçok spor ve sanat müsabakasında başarı elde ediyor.

Dünya çapındaki mükemmellik programı

Okan Koleji, İngiltere merkezli eğitim kuruluşu Pearson’ın eğitimde mükemmellik anlamına gelen “Education-Excellence Uluslararası Programı”nı (Edexcel PQI) başlattı. Türkiye’de ilk kez Özel Okan Lisesi’nde uygulanan programla öğrenciler, 100 yıllık bir eğitim tecrübesinin ışığında 21. yüzyıl becerilerine dönük güncel ders programları ve ölçme araçlarıyla eğitim görmenin ayrıcalığına sahip oluyor.

Okan Koleji’nin lise öğrencilerine sunduğu “Education-Excel-lence Uluslararası Programı” (Edexcel), K12 ve yükseköğretimdeki ders programları ve sınavlara yönelik “Pearson Qualificaitons International” olarak adlandırılan sertifikasyonla eğitime bir kalite standardı getiriyor. Türkiye’de ilk kez Özel Okan Lisesi’nde uygulanmaya başlanan Edexcel (PQI) kapsamındaki ders programları ve sınavlar, tüm dünyada İngilizce olarak yapılıyor. 100 yıllık bir eğitim geçmişi ve tecrübesi ışığında hazırlanan program, lise öğrencilerinin 21. yüzyıl becerilerine sahip olmasına yönelik güncel ders programları ve ölçme araçları içeriyor. Söz konusu ders programları ve araçların, İngiltere’nin Ortak Yeterlilik Konseyi (UK Joint Council for Qualifications) ve Yeterlilikler ve Sınavlar Yönetmeliği Ofisi (UK Office of Oualifications and Examinations Regulation) tarafından da onaylı olması dikkat çekiyor.
Tel: 0216 677 18 30 www.okankoleji.com

ULUSLARARASI NİTELİKTE EĞİTİM

Kültür Koleji ve Küitür2000 Koleji, zenginleştirilmiş ders programlarının Türk Milli Eğitim müfredatı içine harmanlanmasıyla öğrencilere hem ulusal hem de uluslararası nitelikte eğitim veriyor.

Kültür Okulları’nda öğrencilerin yeteneklerini ortaya çıkarıp ilerletecek, onları uluslararası alanlara taşıyacak, ülkenin ve dünyanın geleceğinde rol oynayacak bireyler haline getirecek çalışmalar etkin olarak yapılıyor. Sanatsal ve sportif alanlarda, sosyal projelerde ve akademik başarıda adını duyuran Kültür Okulları’nın arkasındaki anlayış, her öğrenciye karşı sorumlu olma bilinciyle hepsinin farklılıklarına ve değerlerine saygı duymak şeklinde.

Kurulduğu ilk günden bu yana klasik bir eğitim çizgisine saplanıp kalmamış ve hep yeniliklere, daha ileri olana yönelmiş olan Kültür Koleji ve Kültür2000 Koleji, ulusal ve uluslararası programlar konusunda deneyimli öğretmen kadrosuyla, güvenliği sağlanmış kampüsüyle, bilgisayar ve fen laboratuarlarıyla, görsel sanatlar, müzik ve matematik atölyeleriyle, çok amaçlı salonları, hijyenik yemekhanesi, 30 bin kitaplık kaynaklı kütüphanesi, konferans salonu, futbol, basketbol, voleybol sahaları ve oyun alanlarıyla yüksek kalitede eğitim vermeyi ilke haline getiriyor.

Kültür Okulları’nda öğrencilere, Atatürkçü, çağdaş ve laik bir dünya görüşü yanında, arkadaşları ve çevresindeki diğer bireylerle sağlıklı ilişkiler kurabilen, kendine güvenen, yaratıcı, soru sorma ve karar verme becerileri olan, sağduyu ve sorumluluk sahibi, düzenli çalışma alışkanlığı edinmiş, insan haklarına saygılı, kendi hakkını koruyabilen, çevresine ve toplumsal olaylara duyarlı bir kişilik kazandırmak amaçlanıyor.
Tel: 0212 559 04 88 www.kultur.k12.tr
Tel: 0212 850 81 81 www.kultur2000.k12.tr

GELECEĞE YATIRIM YAPIYOR

1888 yılında kurulan ve Türkiye’nin en eski ve köklü okullarından olan Özel Tarsus Amerikan Koleji (TAC), Türkiye’de ve dünyada çalıştıkları alanda başarılı olmuş birçok kişinin eğitim gördüğü bir okul. 125 yıldır hem eğitime hem de öğrencilerinin geleceğine yatırım yapan TAC’da yatılılık geleneği, 1800’lü yıllara kadar uzanıyor. Kolejde öğrenciler, geniş yatakhaneler, modern yerleşim birimleri ve çağdaş teknolojik olanaklarla donatılan dersliklerden faydalanabiliyor.

TAC, yatılı öğrenciler için sadece bir okul değil, ikinci bir yuva olmayı amaçlıyor. Kolejde, Türkiye’nin dört bir yanından gelen yatılı öğrenciler, çeşitli yöresel kültürlerin harmanladığı bir kampüs ortamında eğitimlerini sürdürüyor. TAC öğrencileri, farklı kültürlerden gelen arkadaşlarıyla açık düşünmeyi, birlikte yaşamayı ve birbirlerinin farklılıklarına saygı duymayı öğreniyor.

Bölgedeki tek IB (Uluslararası Bakalorya) eğitimi veren okul olan TAC, “Türkiye için liderler, dünya için liderlik” anlayışıyla eğitim veriyor. Kolej, bu yıl ek burs fonunu yürürlüğe koyarak önemli sayıda tam ve kısmi burs fırsatını ağustos ayında hazırlık programına kabul edilen öğrencilere sunacak.
Tel: 0324 241 81 81 www.tac.k12.tr

BAŞARILI BİR HAYAT

Yeşilköy 2001 Koleji, demokratik eğitim yaklaşımı içerisinde harmanladığı “Yapısalcı Öğrenme Modeli” ve “Sokrat Mantığı Sorgulaması” ile öğrencilerinin eleştirel düşünme becerilerini geliştirerek, yaratıcı düşünmeyi yaşam biçimi haline getirmeyi, değerler eğitimi ile evrensel etik, estetik ve erdem kavramlarını öğrencilerine kazandırmayı amaçlıyor.

Öğrenciler, Yeşilköy 2001 Koleji’nde ilköğretimin temel ders ve müfredat kazanımlarını alırken lise eğitimleri için gerekli ön öğretileri de ediniyor. Kolejin yabancı dil öğretim hedefi ise tüm mezunlarını FC düzeyinde İngilizce seviyesine ulaştırarak lise öğrenimlerine temel oluşturmak. Kolej, dilin yaşanılarak öğrenilen bir beceri olması nedeniyle ders izlencelerini bu ilkeye göre hazırlıyor.

Dili öğrenmedeki anlama ve anlatma özelliği, bu becerilere derslerde yeterince yer verilerek benimsetiliyor.

Kolej, öğrencilerinin akademik yaşantıları boyunca kendilerine sunulan her türlü bilgiyi, sorgulamadan kabul etmemesini, olay ve olgulara, bilimsel bir şüpheyle yaklaşarak, kanıta dayalı ürünler vermesini, yaşam boyunca karşılaştığı problemleri bir matematik problemini çözerken kullandığı tekniklerle çözmesini, kazandığı analitik ve rasyonel duyarlılıkla ve değerler eğitimiyle başarılı ve mutlu bir hayat sürmesini sağlamayı hedefliyor.
Tel: 0212 662 33 10 www.yesilkoy2001.k12.tr
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir