İş Fikirleri ve İş Kurmak

Para kazanmanın yolları ve iş fikirleri

Para kazanmanın yollarını öğrenmek gerçekten zor mu?

İşte bu yazımızda kısaca para kazanmanın yollarından bahsedeceğiz. Para kazanmak şu an zaten herkesin yaptığı iş modellerinde mevcut. Çevrenizdeki hemen hemen her iş dalında ve her sektörde paranın kazanılma şeklini incelemeniz mümkün.

Para kazanmak için yöntemler

Para kazanmanın farklı yöntemlerini ve son dönemdeki kazanç sistemlerinden kısaca bahsetmemizi istiyorsanız yazımıza devam edin.

İlk olarak sizlere tavsiyemiz para kazanmaya başlayacağınız iş fikrinizi iyice düşünmeniz. Burada dikkat edeceğiniz ana faktör seçeceğiniz iş modelini benimsemelisiniz ve sevmelisiniz. Bu iş fikrinizi uygulama aşamalarında size çok fazla destek olacaktır.

Sizlere yakın zamanlarda gördüğümüz para kazanan farklı iş modellerinden kısaca bahsetmek istiyoruz. Bunları çok detaylı şekilde yazmayacağız ama fikir vermesi açısından faydalı olacağını düşünüyoruz. Yazacağımız işlerin arasında hem normal hayatta yapılan hemde internette yapılan iş fikirlerine yer vereceğiz.

Para kazanmanın yolları
Para kazanmanın yolları

İnternette para kazanmak

İnternette para kazanmak son 10 yılın ve gelecek yılların en popüler işlerinden biri.
İnternetten para kazandıracak iş fikirlerini sitemizde ilerleyen zamanlarda vereceğiz. Ancak ilk bakış açısından şu an kazandıran ve kazandıracak fikirlerin birkaçından bahsedebiliriz.

Webmaster ortaklığı ile para kazanabilirsiniz.

Webmaster’lar, web teknolojileri ile ilgilenen ve onları üreten, web sitesi ve web uygulamaları geliştiren kişilere deniyor. Web piyasası oldukça karışık fiyatlara hakim.Örneğin 100 tl’yede web sitesi yapan var 100.000 tl’yede web sitesi yapan var.

Ortalama piyasası ise 300 ile 2000 tl arasında değişiyor. Bizim webmaster ortaklığı dediğimiz iş ise bu işin pazarlaması. Webmasterların genelinde işini pazarlayamama sorunu vardır. (En azından benim tanıdıklarımda) Burada yapmanız gereken referansları bol olan bir webmaster bulup onlara iş getirmeniz. Bu alanda iş bulabilmek için dikkat edeceğiniz nokta müşterilere size web sitesi yapacağız diye gitmeyin. Eğer bu şekilde giderseniz müşteriniz direk olarak size benim amcaoğluda web işi yapıyor diyecektir. Onlara internetten size para kazandıracağız tarzında yaklaşırsanız bu sefer size olan ilgileri değişecektir.

Bu arada web işi pazarlamak için neredeyse bir webmaster kadarda bilginiz olmalı ve bu alandaki tüm terimlere hakim olmanız gereklidir.

Blog ile para kazanmak

Blog açarak para kazanmak çok fazla sabır isteyen ve sürekli takip edilmesi gereken bir iş. Bu alanda para kazanmaya başlayan herkes bir anda veya çok kısa zamanda büyük hayaller içerisine girer ve kısa zamanda da pes eder. Bu konunun üzerindeki ayrıntılar ise çok fazladır. Bu ayrıntılara morfikirler.com’da daha sonra yer vereceğiz.

Blog açarak para kazanabileceğiniz iş fikirleri

1-Motorsiklet tutkunlarına özel bir blog açabilirsiniz. Bu blogda en güncel motorsiklet haberleri, yarışmalar, motorsikler modelleri gibi konunuzla alakalı tüm bölümlere girebilirsiniz. Blog açtığınızda şuna da dikkat edin. İsterseniz aylık 500.000 hit(ziyaretçi) alın reklam verenlere blogunuzu tanıtmazsanız yeterli derecede (adsense harici) para kazanamazsınız. (Adsense demişken google adsense şu an için en çok kullanılan reklam modelidir) reklam alacağınız firmalar ise motorsikletle ilgilenen tüm sektörler.

2-Yerel haber sitesi demiyeceğiz ondan çok var, yerel magazin ve tanıtım blogları açabilirsiniz.Blogunuz ne kadar etkileşimli, içeriği bol ve bulunduğunuz yöreye ait olursa o kadar çok reklam alabilirsiniz.

Mobil uygulamalar ile para kazanmak

Mobil uygulamalar geleceğin en etkili iş modellerinden biri olacak. Şu anda çok fazla göze batmasa da yakın zamanda bu alanda girişimleri bol bol duyabilirsiniz. Bu alanda örnek vermek gerekirse İphone için yazılan iyi bir uygulama Apple Apps Store’de satışa çıkıyor. Eğer yazılan uygulama ihtiyacı karşılayacak derecede iyi ise bir anda onbinlerce hatta yüzbinlerce insan uygulamanızı kullanmaya başlıyor. Bu konuda size daha çok fikir verebilecek bir blog adresi verelim. www.iphonepara.com

Web işleri ile para kazanmak

  • Web dünyasında para kazanılan işlerin bazıları ise şöyle.
  • Toplu mail ile izinli pazarlama yaparak para kazanabilirsiniz.
  • Blog veya web sitelerinde içerik yazarak para kazanabilirsiniz.
  • Hotfile gibi dosya indirme sitelerinden para kazanabilirsiniz.
  • Mail okuyarak, anket doldurarak ve reklam izleyerek para kazanma modelleride mevcut.

Yemek sektöründe para kazanmak

Yemek sektöründe ülkemizde en çok döner,lahmacun, simit, poğaça satmak gibi işler ilk akla gelenler. Sayıları oldukça fazla olan bu alanda yeni bir iş düşünmek yerine evlerde de yapılabilen ama dışarıda az sayıda satılan veya konseptleri az bulunan işleri düşünebilirsiniz. Örneğin muffin, donut ve kek sektöründe dışarıda dükkan bulmanız zor. Bu alanda para kazanmak için yurt dışındaki örnekleri takip etmelisiniz.

Fırınların ve kantinlerin bir çoğunda bu ürünleri bulmak zor olduğundan ürettiğiniz ürünleri buralara satabilirsiniz.Üzerinde düşünülecek ve araştırılacak bir konu olduğundan dolayı size konuyla ilgili bir kaç adres vereceğiz.

www.larozie.com : Bu siteyi Google Translate ile çevirip içeriği okuyabilirsiniz.
www.babcorp.com/restaurants/ : Buradan menüleri incelemek size yeni fikirler katacaktır.

Yemek sektöründe bir diğer para kazanma fikri ise çiğ köfte üzerine. Çiğ köfte dükkanları son yıllarda müthiş yükselme eğilimine girdi. Özellikle Sait usta  marmara bölgesinde çığ gibi büyüyor. Sait usta bayilerinden bayilik ücreti vs.. gibi ek paralar istemeyen bir yapıyla çalıştığı için buradan ürün temin etmeniz kolay.

Çiğ köfte satmak iyi fikirde illaki cadde üzerinde dükkan açmak zorundamıyız derseniz bizde dükkan açmanıza gerek yok diyebiliriz. Akaryakıt istasyonlarında büfe açmayı deneyebilirsiniz. Buralarda hızlı paket servis ile para kazanabilirsiniz. Akaryakıt istasyonlarında bu işi yapmak ise sizin ikna kabiliyetinize bağlı. Birden çok istasyonda da bu işi yapmayı deneyebilirsiniz.

Bir diğer fikirde kış aylarında salep satmak. Salep makinesi ve gerekli olan diğer malzemelerle anlaşacağınız uygun bir noktada salep işletmeciliği yapabilirsiniz. Eğer doğru lokasyona ulaşırsanız ve günde 200 adet satış gerçekleştirebilirseniz gerçekten iyi para kazanıyor sayılırsınız.

Para kazanmak ile ilgili iş fikirlerimizde detayları yakın zamanda iş fikirleri bölümünde de sizlere ulaştıracağız.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu