Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Park Yeri’nin Boşaldığını Gösteren Balon Sistemi

Park Yeri’nin Boşaldığını Gösteren Balon SistemiGüney Kore’de, boş park yerleri, balonlar ve ipler ile park yeri arayan sürücülere bildiriliyor.

Here kampanyası, park yeri boşaldığında otomatik olark yükselen ve sürücülere o park yerinin boşaldığını gösteren basit bir balon sistemi geliştirdi.

Almanya’nın ParkTag uygulaması, akıllı telefon ile sokak sokak tarama yaparak boş park yeri bulabiliyorken, park sorunu gibi büyük bir sorunun çözümü oldukça basit olabiliyor. Here kampanyası, park yeri boşaldığında otomatik olark yükselen ve sürücülere o park yerinin boşaldğını gösteren basit bir balon sistemi geliştirdi.

here

Kore tabanlı reklam şirketi Cheil tarafından geliştirilen bu sistem, her bir park yerinin ortasına ok şeklindeki balonları yerleştiriyor. Herhangi bir araç, park yerine girdiğinde, balonun bağlı olduğu ip aracın altına girerek balonu aşağı doğru çekiyor. Araç park yerinden ayrıldığı zaman ise, ip serbest kalarak balonu yukarı doğru çıkarıyor. Böylece, yakın civarlarda boş park yeri arayan sürücler, kolaylıkla park yerini bulmuş oluyorlar. Balon, kolay farkedilmesi açısından açık sarı renginde ve büyük park yerlerinde bile rahatlıkla görülebilecek kadar büyük. Aşağıdaki video, proje hakkında detaylı bilgi veriyor.
Here kampanyası, ülkedeki en büyük akaryakıt firması olan S-Oil için geliştirildi. Firma, sürücülerin, park yeri ararken daha fazla yakıt harcadığını göstererek, bu sarfiyatı azaltmak için böyle bir sistem kullanıyor. Ayrıca bu sistem, CO2 emisyonlarını ve trafikte sinirli sürücü sayısını azaltma açısından da oldukça yararlı. Bu denli basit bir teknoloji, her ülkede uygulanabilir nitelikte. Bu gibi büyük sorunları çözmenin, yine bu gibi basit yolları varmı ?

Website: www.cheil.com

kaynak : www.myfikirler.com

  Kobay Deney Hayvanları Üretim Merkezi AçmakYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Her Lezzeti Paketleyip Satışa Sunan Konsantre Dip Üretimi İş Fikri

Yeni çeşitleriyle her lezzeti paketleyip satışa sunan ‘konsantre dip’ üretimi iş fikri girişimcilere çok para …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir