Bayilik Veren Firmalar İle İş Kurma FırsatlarıCafe / Tatlı / Pastane Bayilikleri

Paşafırını Bayiliği Almak

Türkiye’de 27 franchise olmak üzere toplam 30 şube, yurt dışında ise 3 şube ile lezzet tutkunlarını karşılayan Paşafırını Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Kaya, hedeflerinin 2023 yılına kadar 200 şubeye ulaşmak olduğunu söyledi. Türkiye’de kafe -fırın sektöründe yaklaşık 20 adet markalı kurumsal hizmet veren şirket olduğunun altını çizen Kaya,”GünümüzTürkiye’sinde kafefırın sektörü her geçen gün kendini yeniliyor. Mevcut firmalar da şubeleşmek için bayi arıyor. Bu bakış açısıyla yüksek kazanç vaat eden sektörümüz yeni yatırımcılarını bekliyor”dedi. Paşafırını için ortalama kurulum maliyetinin m2 başına 1000 dolar olduğunu, dükkanın fiziki şartlarına göre fiyatın değişebildiğim ve sektörde yatırımın geri dönüşünün hızlı bir şekilde olduğunu belirten Kaya, franchise yatırımcılarına yatırım bedellerini 24-36 ay arasında alabileceklerini söylüyor.

Paşafırını Bayiliği Şartları

Kendine özgü lezzetleri var

Paşafırını, İstanbul Sarıyer’de 1995’te kuruldu. Şık bir dekorasyona sahip şubelerinde ekmek, unlu mamuller, pasta ve geleneksel tatlılar servis ediliyor. Firmanın 30 şubesi var. Şirket, 2018’de franchising sistemiyle açacağı yeni şubelerle birlikte şube sayısını yükseltmeyi hedefliyor.

Firmanın sürekli franchise ödemesi yok. Yatırımcılara proje ve mimari uygulama dahil olmak üzere tüm malzeme, ekipman ve dekorasyon konularında destek veriliyor.

Paşafırını’nın temelleri 1995 yılında İstanbul Sarıyer’de Pamuk Pastanesi ile atıldı. Pastanenin kurucuları Nedim Kaya ve Umut Ercan, 2009 yılında daha modern bir konsept yaratmak fikriyle Paşafırını markasını hayata geçirdi. Paşafırını’nda ekmek, unlu mamuller, pasta ve geleneksel tatlılar sunuluyor.

YOĞUN LOKASYON

Paşafırını için belirlenen franchise başlangıç bedeli 30 bin + KDV. Yatırımcıdan herhangi bir royalty bedeli istenmiyor. Paşafırını kurucu ortaklarından Nedim Kaya, başta ticari geçmişi olmak üzere, bilgi birikimini paylaşabilecek, çalışmanın, üretmenin ve kendi işini yapabilmenin heyecanını hissedebilecek yatırımcılar seçildiğine dikkat çekiyor.

Franchise verilen lokasyonlarda, özellikle yaya ve taşıt trafiğinin uygun olduğu, yürüyüş alanı üzerinde, park kolaylığı olan, verandada masa sandalye konumlandırılmaya elverişli, geniş cepheli ve görünür konumda olmasına önem veriliyor.

150 BİN TL CİRO HEDEFİ

Paşafırını için yapılması gereken ilk yatırım tutarı franchise başlangıç bedeli hariç 150 bin ile 175 bin dolar arasında değişiyor. Bu tutarın 100 metrekare kapalı, 50 metrekare açık alan için hesaplandığını ifade eden Kaya, franchise için belirlenen aylık ciro hedefinin 100 bin ile 150 bin TL arasında değiştiğini belirtiyor.

Bu iş modelinin kar marjının ise vergi sonrası net olarak yüzde 15 ile 20 arasında değiştiği vurgulanıyor. Paşafırını’nın planlanan büyümesi kısa vadede İstanbul olarak hedefleniyor. ilerleyen dönemlerde master franchise olarak öncelikle Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli ve diğer büyükşehirlerde de şubeler açılması planlanıyor. Kaya, “Franchising sisteminin avantajları ile alanında en başarılı markalardan biri olmayı hedeflediğimiz Paşafırını olarak, cazip franchising koşullan ile girişimciler için en doğaı adımlar ile ilerlemeyi düşünüyoruz” diyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Kısa vadede Istanbu orta vadede ise master franchise vererek Ankara, İzmir. Bursa ve Kocaeli hedefleniyor.
İlk sermaye: Franchise başlangıç bedeli hariç 150 bin ile 175 bin dolar arasında değişiyor.
Ciro hedefi: Aylık 100 bin ile 150 bin TL arasında.
Kâr marjı: Yüzde 15 ile 20 arasında.

Paşa fırını bayilik iletişim

Telefon: 0212 218 00 14
E-posta: info@pasafirini.com.tr
Web: pasafirini.com.tr

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu