Anasayfa / Bayilik ve Franchise / Paşafırını İstanbul’da Franchise Verecek

Paşafırını İstanbul’da Franchise Verecek
Paşafırını Bayilik Veriyor

2009 yılından bu yana faaliyet gösteren pastane markası Paşafırını için ilk etapta İstanbul’da franchising verilecek. Markanın daha sonra Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli’nde de master franchise vererek büyümesi hedefleniyor.

Paşafırını’nın temelleri 1995 yılında İstanbul Sarıyer’de Pamuk Pastanesi ile atıldı. Pastanenin kurucuları Nedim Kaya ve Umut Ercan, 2009 yılında daha modern bir konsept yaratmak fikriyle Paşafırını markasını hayata geçirdi. Paşafırını’nda ekmek, unlu mamuller, pasta ve geleneksel tatlılar sunuluyor.

pasafirini

Markanın büyüme stratejileri arasında franchising vermek bulunuyor. Bugün itibariyle İstanbul Sarıyer, Tarabya, Yeniköy, Zekeriyaköy, Kağıthane ve Bakırköy Marmara Foaım AVM’de toplam altı adet franchise şubesi bulunan Paşafırını, 2013 yılında toplam franchise sayısını 20 şubeye ulaştırmayı hedefliyor.

YOĞUN LOKASYON

Paşafırını için belirlenen franchise başlangıç bedeli 30 bin + KDV. Yatırımcıdan herhangi bir royalty bedeli istenmiyor. Paşafırını kurucu ortaklarından Nedim Kaya, başta ticari geçmişi olmak üzere, bilgi birikimini paylaşabilecek, çalışmanın, üretmenin ve kendi işini yapabilmenin heyecanını hissedebilecek yatırımcılar seçildiğine dikkat çekiyor.Franchise verilen lokasyonlarda, özellikle yaya ve taşıt trafiğinin uygun olduğu, yürüyüş alanı üzerinde, park kolaylığı olan, verandada masa sandalye konumlandırılmaya elverişli, geniş cepheli ve görünür konumda olmasına önem veriliyor.

150 BİN TL CİRO HEDEFİ

Paşafırını için yapılması gereken ilk yatırım tutarı franchise başlangıç bedeli hariç 150 bin ile 175 bin dolar arasında değişiyor. Bu tutarın 100 metrekare kapalı, 50 metrekare açık alan için hesaplandığını ifade eden Kaya, franchise için belirlenen aylık ciro hedefinin 100 bin ile 150 bin TL arasında değiştiğini belirtiyor.

Bu iş modelinin kar marjının ise vergi sonrası net olarak yüzde 15 ile 20 arasında değiştiği vurgulanıyor. Paşafırını’nın planlanan büyümesi kısa vadede İstanbul olarak hedefleniyor. ilerleyen dönemlerde master franchise olarak öncelikle Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli ve diğer büyükşehirlerde de şubeler açılması planlanıyor. Kaya, “Franchising sisteminin avantajları ile alanında en başarılı markalardan biri olmayı hedeflediğimiz Paşafırını olarak, cazip franchising koşullan ile girişimciler için en doğaı adımlar ile ilerlemeyi düşünüyoruz” diyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Kısa vadede Istanbu orta vadede ise master franchise vererek Ankara, İzmir. Bursa ve Kocaeli hedefleniyor.
İlk sermaye: Franchise başlangıç bedeli hariç 150 bin ile 175 bin dolar arasında değişiyor.
Ciro hedefi: Aylık 100 bin ile 150 bin TL arasında.
Kâr marjı: Yüzde 15 ile 20 arasında.
Başvuru için: 0212 218 00 14 ya da

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir