Kariyer ve İş

Patronunuzun Gözüne Girmek İçin 10 Öneri

İdari pozisyonlarda çalışan kişilerin görevi nedir? Bazıları bu soruya patronlarının işlerini daha iyi yapması ve daha başarılı görünmesi için ellerinden geleni yapmaktır cevabını verir.Bu cevabı aklımızda tutarak bu ilişkinin iki tarafında da bulunmuş profesyonellere bir idarecinin patronunu nasıl daha ileriye götürebileceğini sorduk. Ve işte cevap olarak aldığımız 10 önemli ipucu:

1-Patronunuz Ne İstediğine Karar Vermeden Önce Ne İstediğini Siz Bulun

Patronlar bazen gelecekte ne yapmaları gerektiğine dair düşünmekle çok meşguldürler. Bu tip durumlarda idarecilerin patronlarını teşvik etmeleri gerekir.

Örneğin patronlarınıza hiç beklemedikleri bir anda ertesi gün ne yapmaları gerektiğine dair bir dosya verin. Onların zihinlerini okuyamıyor olabilirsiniz, ancak ihtiyaçlarını tahmin etmek çok zor olmasa gerek.

2- Faydalı Araştırmalarla Patronunuzun Bilgisini Arttırın

Müdürler potansiyel müşterileriyle ve iş ortakları ile olan toplantılara hazırlıklı katılmak isterler, ancak bu hazırlığı yapmak için her zaman vakitleri olmayabilir.

Birçok patron idarecilerinin müşterilere nasıl yaklaşılması gerektiğine dair tavsiyeler verdiğini ve çalıştıkları firmalarla ilgili araştırma yapıp kendilerine ilettiklerini belirtmiştir.

3- Patronunuzun Büyük Resmi Görmesini Sağlayın

Patronlar iş hayatının içindedirler, birçok insanla iletişim kurarlar ancak çok fazla belgeden, elektronik dokumandan veya detaydan haberdar değillerdir. Müdürünüzü detaylar hakkında ne kadar çok bilgilendirirseniz, onu o kadar çok başarıya yaklaştırırsınız.

4- Patronunuzdan Kalan Boşlukları Doldurun

Patronunuzu başarısını arttırmak için yapmanız gereken ön önemli şeylerden birinin onun zayıflıklarını örtmek olduğu gerçeğiyle yüzleşmek gerekir. Birçok patronun yapabilecekleri, ancak yapmak istemedikleri birkaç nokta olabilir. Sizin göreviniz ise patronunuzun eksiklik yaşadığı bu alanı tespit edip oradaki eksikliği doldurmaktır. Bu boşluklar geri dönüş telefonları, belge işleri veya patronunuzun öbür görevleri olabilir.

5- Patronunuza Sözünü Tutması Konusunda Yardım Edin

Uzun bir toplantı da, kısa bir telefon görüşmesi de olsa patronunuz ajandasına bakmadan ve not olmadan bu tip aktivitelere onay verebilir. Bu noktada sizin yardımınız gerekir. Patronunuzun birine bir söz verdiğini duyduğunuzda, bu sözünü tuttuğundan emin olun.

6- Patronunuzun Zamanını Yönetin

Çoğu patron toplantılarına ve randevularına zamanında katılmak ister, ancak bazı dış etkenler bu durumu zorlaştırabilir. Toplantı saati yaklaştığında patronunuzun ofisine gidin ve onu bu konuda uyarın.

7- Patronunuzun Konuşma Tarzına Dikkat Edin

Sektör ne olursa olsun çoğu idarecinin dil kabiliyetleri patronlarından daha iyidir. Ve zeki patronlar bunu fark eder ve idarecilerine kendisini düzeltme yetkisi verir. Örneğin edebiyat diplomasına sahip bir idareci bir dil polisi olabilir ve patronuna çok fayda sağlayabilir.

8- Patronunuza Sunumlarında Yardımcı Olun

PowerPoint’te hazırlanmış bir sunuma rötuş yaparak veya sunumun planını düzenleyerek patronunuzun başarılı sunumlar yapmasını sağlayın. Bazen idarecilerpatronlarından çok daha fazla sunum yeteneğine sahip olabilir.

9- Çıkabilecek Problemleri Öngörmeye Çalışın

Bir problemin ortaya çıkmasını engellemek patronunuzun başarısını arttırmak için yapabileceğiniz en önemli yardımlardan biridir. Ne gibi problemlerle karşılaşılabileceği ve nasıl çözülebilecekleri hakkında düşünün. Neyin yeterince iyi yapılmadığını belirleyin ve iyi olması için elinizden geleni yapın.

10- Patronunuzun Firma İçersindeki Kültürünü Temsil Edin

Müdürler firmaların kültürleri üzerinde önemli bir role sahiptir. Patronunuzun beklentilerinin ne olduğunu ve nasıl bir kültür yaratmaya çalıştığını bilin ve bu kültürün bir parçası olun .
İdari kariyerinizi geliştirmenize yardımcı olacak daha fazla bilgi ve ipucuna ulaşmak için idari pozisyonlarda çalışanlar için yayınladığımız bütün önerilerimizi inceleyebilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu