Reklamlar-Reklamcılık

Philips, yeni imaj kampanyasında ne anlatıyor?

Yaklaşık bir yıl önce müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda marka vaadini ve amblemini tüm dünyada değiştiren Philips, Türkiye’de uzun zamandır bir imaj kampanyası yapmıyordu. Bu yenilenmeyi duyurmak için birçok ülkede geçen yıl başlatılan imaj kampanyası, 20 Ekim’de Türkiyede de tüketiciyle buluşacak. Ortadoğu ülkeleri ile eş zamanlı başlayacak olan kampanya ‘Inovation and you’ marka vaadini destekliyor.

Philips

Ogilvy New York ve İstanbul ofisinin işbirliğiyle bu kampanya kapsamında iki uzun ve bir kısa film hazırlandı.

İnternette yayınlanmak üzere hazırlanan uzun filmlerden birinde ürünleriyle hayatı nasıl kolaylaştırdığını anlatan şirket, Türkiye kültürünün bir parçası olan çorbayı reklamlarında kullanıyor. İkinci filmde ise Çanakkale Savaşı’nın 100 uncü yılma atıfta bulunuluyor. Bu filmde şair ve yazar Sunay Akın’ın Çanakkale Şehitleri anlatımına ve bu kampanyaya özel olarak yazdığı şiirine de yer veriliyor.

Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri’nden Mersin Kız Kalesi’ne kadar pek çok yerin aydınlatmasını yapan Philips, şubat ayında Çanakkale Anıtı’nı da aydınlatmıştı. Philips Türkiye Marka ve Kurumsal İletişim Müdürü Ebnı Bilge, bu aydınlatmayla birlikte anıtın gecede gezilebildiğini, bu açıdan ciddi bir ziyaretçi artışı sağlandığını anlatıyor.

Ocak ayına kadar bu reklamların pek çok mecrada yer alacağını söyleyen Bilge, 2015’te ise kampanyanın ikinci dalgasının geleceğinden bahsediyor. Bilge, Çanakkale Savaşı’nın 100’üncü yılı için farklı projelerin de gündemlerinde olduğunu söylüyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu