Gıda ve Restoran Bayilikleri

Point Food, Restoran Girişimcileri Arıyor

Point Food Bayilik Veriyor

Yeni restoran Point Food, Türkiye’nin çeşitli illerinde franchising vererek büyüyecek. 600 bin ile 900 bin TL arasında değişen yatırım bedeliyle kurulabilecek restoran için aylık hedeflenen ciro 150 bin TL.

Point FoodRestoran işletmeciliği, girişimcilerin en sevdiği alanlardan biri. Artık birçok genç girişimcinin restoran işine gözü kapalı girdiğini görüyoruz. Zira yeme içme sektörünün dinamiği hiç durmuyor. Bu da restoran girişimciliğini cazip kılıyor kuşkusuz, işte Point Food da zincir olma yolunda açılan yeni bir restoran girişimi…

Yavuz Kocaoğlu, Uluslararası Turizm Eğitim Merkezi mezunu… 25 yıl birçok ünlü mekanda çalıştıktan sonra, kendi mekanını açmaya karar vermiş. Point Food adıyla İstanbul’un Beşiktaş semtinde Nisan ayında bir restoran açmış.

Şu an bir restoranla faaliyet gösteren Point Food, bu yıl üç adet daha restoran açacak. Daha sonra da franchising vermeye başlayacak. Point Food, ana yemekten kahvaltıya kadar geniş bir menü seçeneği sunuyor. Kocaoğlu, myfikirler.com, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Eskişehir’den gelen franchising başvurularını değerlendirmeye aldıklarını ve bu illerde de Point Food restoranları açmayı hedeflediklerini söylüyor.

7 RESTORANA ULAŞACAK

2014 sonunda 7 Point Food restoranına ulaşacaklarını ifade eden Kocaoğlu, bunun için alt yapı, personel, eğitim ve reklam çalışmalarına 100 bin TL bütçe ayırdıklarını sözlerine ekliyor. Franchisig şartlarını, illerin sosyoekonomik ve dinamizmine bağlı olarak değerlendirdiklerini belirten Kocaoğlu, şu bilgileri veriyor:

“Ne yatırımcılarımızı ne de misafirlerimizi, ağır ve meslek ile alakalı olmayan şartlar ile sıkmıyoruz. Sadece cirodan yüzde 5 fee bedeli ve isim hakkı talep ediliyor. Yatırım miktarı, tamamen bölgelerdeki mekanın metrekaresine bağlı olup, ortalama 600 bin ile 900 bin TL arasında değişiklik gösteriyor.

İşin Aynası

Uygun yer: Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Eskişehir.

İlk sermaye: Metrekareye bağlı olarak 600 bin ile 900 bin TL arasında değişiyor.

Ciro hedefi: Aylık yaklaşık 150 bin TL. Kâr marjı: Yüzde 30.

Bayilerde aranan özellik: Kurumsal bir kimlik taşımaları ve hizmet anlayışında yaratıcı olmaları.

Başvuru için: info@pointfoodcafe.com

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu