İş Fikirleri ve İş Kurmak

Pop-up Mağaza Açma İş Fikri

Genel Bakış:

Londra’da KioskKiosk tarafından kurulan, kreatif startup’lara benzer bir yaklaşımla YesPleaseMore, Denver’da lokal yaratıcı ekonomiyi desteklemek için pop-up mağaza kurarak orijinal bir girişimde bulundu. YesPleaseMore, yaratıcı girişimcilere, ücretsiz olarak ortak çalışma alanı ve network geliştirme imkanı ile birlikte belli bir ödenek de sundu.

İhtiyaçlar:

Örgütlenme ve yerel yönetimle yapılan iş birliği bu fikrin hayata geçebilmesi en gerekli unsurlar oldu!
Denver Kültür İşleri Ofisi ile yaptığı işbirliği sayesinde YesPleaseMore yaratıcılara; yeni inovasyonlar yapabilmeleri, ürünlerini satabilmeleri ve yaratıcı girişim kültürüyle bölge ekonomisine katkıda bulunabilmeleri için fon sağladı.

Başarı İçin İpuçları:

Bölge ekonomisine yapılan yatırım ile bölgenin desteğini pekiştirdiler!
Mağazada lokal zanaatkarlar tarafından üretilen mobilya, kağıt ürünleri, giyim, aksesuar, baskı ve sanatsal ürünler bulunuyor. Satışlardan elde edilen gelirin %70’i lokal üreticiye, %20’si YesPleaseMore’a aktarılırken, %10’u yeni iş kuracaklara fon olarak ayrılıyor. Ayrıca ürünleri bölge halkı tarafından en çok beğeni yani oy alan üreticiler, 500 Dolar ödenek alıyor.

YesPleaseMore, lokal sanatçı ve zanaatkarları desteklemek için pop-up mağaza etkinliğini tekrarlayacak ve ülkenin en çok üretim yapan ekonomisine sahip bu bölgedeki yaratıcı üretimi desteklemeye devam edecek. Dünyanın diğer bölgelerinde de örnek alınması dileğiyle!

Makale : Ece Burgaz :

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu