Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Popy ile iPhone cihazlarda 3D kullanımı

Popy ile iPhone cihazlarda 3D kullanımı

iPhone ve iPad gibi akıllı telefonlarda yapılabilecek yenilikçi iş fikirleri

Instagram’ın meydana çıkması ile birlikte birçok iPhone ve iPad sahibi insan birer fotoğrafçı haline gelmeye başladı. Bizler de iPhone ve iPad gibi cihazların üzerinde ki bazı yapılabilecek yenilikleri gördük ve bunları geliştirebilmeyi düşündük. İlk olarak şöyle bir durum vardı, iPad kullanıcıları 180 dereceli Pannable videolar oluşturabiliyorlardı. Şimdi ise Popy ile birlikte iPhone cihazlar 3D kullanıma sahip olabiliyor ve dilediği anlarını 3D olarak çekebiliyor.

Popy

Popy, içerisinde bulundurduğu boşluğa iPhone4, 4S, 5 ya da iPod Touch cihazlarından herhangi birini alabiliyor, cihaz Popy’e girdiğinde ise steroskopik bir kutu şeklini alıyor. Yapısında bulunan aynalar ile iki farklı bakış açısını aynı anda alıyor. Cihazın vizöründen baktığınız anda ise bu iki görüntü bir bütün 3D görüntü olarak gözlerinizin önüne geliyor. Cihaz sadece optikleri ile çalıştığı için herhangi bir şekilde bataryaya ihtiyaç duymadan 3D resim ve video çekebilme olanağı sunar. Popy, görüntülerinizi aileniz ya da arkadaşlarınız ile paylaşmak istendiğinde de standart 3D video gözlükleri ile izlenebilme gibi eğlenceli bir avantaj sunmaktadır. Yardımcı bir yazılım olan ‘wiggleGIFs’ uygulaması da ayrıca sizlerin bu görüntülerinizi paylaşmanıza yardımcı olur.Video sizlere bu konu hakkında ve nasıl çalıştığı hakkında bilgi verecektir.

Popy, sizlere benzersiz içerikler meydana getirebilmek için eğlence unsurları sunuyor. Şuanda Kickstarter üzerinde 200,000 USD civarlarında, Cihazın resmi web sitesinden ise 69.99$ a ön siparişi gerçekleştirilebiliyor. Sizce akıllı telefonlara ekstra özellikler ekleyebilmek için buna benzer başka iş fikirleri olabilir mi?

ürüne ait website: www.poppy3d.com

kaynak : myfikirler.com
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir