İş Fikirleri ve İş Kurmak

Pota altı file fikri 1 milyon dolardan fazla kazandırdı-iş fikirleri

Pota altı file fikri 1 milyon dolardan fazla kazandırdı-iş fikirleri

İş fikri: Basketbol oynayanların kendi potalarına yerleştirerek topu almak için sahada koşmadan pratik yapmalarını sağlayan bir basketbol rebound cihazı.

Girişimci: Glenn Hudson, ABD

Finansal Ödül: 1 Milyon Dolardan Fazla

İş fikri hikâyesi: Glenn Hudson büyük bir basketbol hayranı ve 1970’lerde lisedeyken iyi bir de basketbol oyuncusuydu. Başarısının sırrı bolca pratik ve yeteneklerini geliştirmek için sürekli potaya atış yapmasıydı. Yıllar sonra bu deneyim ona yeni bir buluşun kapılarını açtı. Bu buluş sayesinde yalnız basketbol oynayan oyuncular her nereden atış yaparlarsa yapsınlar top onlara geri geliyordu ve topun peşinden koşmalarına gerek kalmıyordu.

Sıcak Atışlar
The Shoot and Star Rebounder basit ve akıllıca bir cihazdır. Bu cihazın bir ucu potanın arkasındaki tabelaya diğer ucu da iki alüminyum direğe bağlı olan uzun bir ağdan oluşur. Bu ağ uzun atışlar için uzatılabilir ve kısa mesafeden atışlar için kısaltılabilir. Attığınız her atış potaya girse de girmese de size geri gelir. Bu da oyuncunun topun peşinden koşmak yerine oyuna odaklanmasına yardımcı olur.

Hudson’ın basketbol icadı ikinci denemede başarıya ulaştı. İlk başta birçok spor dalında kullanılabilen arka tutacaklar icat etmişti ve bu da futbol, golf gibi sporları yapanların kendi başlarına sorunsuz antreman yapabilmelerini sağlıyordu. Bu ürününü üretmek için bir şirket kurdu ve her ne kadar çok iyi bir ürün olduğunu söyleseler de günlerce gecikme yaşandı. Daha sonra deniz aşırı bir mühendisle tanışması sağlandı ve bu mühendis de üründe mühendislik hataları olduğunu söyleyerek üretemeyeceklerini söyledi. O zamanlar Hudson’ın bunu takip edecek ne enerjisi ne de araçları vardı.
Daha sonra bir sabah uyandığında aklında bu yeni buluşunun fikri vardı ve bu kez tüm süreç boyunca kontrolü elinde tutmaya kararlıydı.

Araştırma ve Geliştirme
İlk olarak internette benzer bir ürün olup olmadığına baktı ve şanslıydı çünkü böyle bir ürün yoktu. Her ne kadar basketbol top döndürme sistemleri olsa da bu sistemler binlerce dolar değerindeydi ve the Shoot and Star Rebounder gibi ucuz başka bir ürün yoktu. (Yaklaşık 200 Dolar) Hudson aynı zamanda destekçilerden imalatçılara kadar birçok şeyi arama motorlarından arattı ve malzemeler şu an Amerika ve diğer birçok ülkeden geliyor.

Daha sonra kendi şirketi olan Sporting Advantage Inc. kurdu. İstediği noktaya gelene kadar testlere devam etti. Bu pratik destek cihazında tam zamanlı çalışabilmek için mucit işinden istifa etti. Pazarlama ve tanıtım için bir web sitesi kurdu. Satışlar başlangıçta yavaştı ama yine de satışları internetten yapmaya kararlıydı çünkü aracı adamlara para harcamadan etkin bir satış yapabileceğini düşünüyordu.

Smaç – Kesin Sonuç
Hudson ürününü tanıtmak için bütün ülkeyi gezerken aynı zamanda TV’lerde de görünmeye başladı. Daha sonra ürün satışları çok hızlı bir şekilde arttı. Şu an the Shoot and Star Rebounder Amerika genelinde, Kanada ve Avustralya’da da satılıyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu