Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Potansiyel Girişimciye 7 Orijinal İş Fikri

Potansiyel Girişimciye 7 Orijinal İş FikriGirişimci olmak fark yaratmaktır. Türkiye’de denenmemiş iş fikirlerini, adapte ederek, kazançlı bir iş kapısını aralayabilirsiniz. Girişimci olmak isteyenler için Türkiye’de denenmemiş ya da yeni trend olabilecek orijinal iş fikirlerini araştırdık.

girisimciye is fikriÇok Foksiyonlu Beşik

Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Elektronik Teknolojisi Bölümü’nden Basri Kul, çok fonksiyonlu beşik geliştirdi. Bu beşik bir takım özelliklerle geliştirilmiş. Örneğin, kenarındaki termal kamera ya da ısı sensörleri sayesinde ateşlenme gibi durumlarda çağrı yapıyor. Ayrıca internet bağlantısı var, uzaktan izleyebiliyorsunuz. Bebeğin uyanması halinde kayıtlı anne sesiyle bebeği sakinleştirme, ışık efektleri, sallanma modu, hikaye okuma gibi özelliklere sahip.
Proje sahibine ulaşmak için: 0232 343 44 00

Sarjmatik İstasyonları Kurabilirsiniz

Dışarıdayken cep telefonumuzun şarjı bittiğinde ise tüm dünyadan soyutlanmış gibi hissediyoruz kendimizi. Bu iş fikri işletmeler için müşteri memnuniyeti ve ek gelir, şahıslar için yüksek kazanç sunuyor. Stratejik bir noktaya yerleştirilmiş şarjmatik ile yeni bir kazanç kapısı aralayabilirsiniz. AVM’ler, telefon bayileri, sinema salonları, havaalanları, otogarlar, hastaneler, çay bahçeleri, okul kantinleri, restoranlar gibi pek çok yere bu şarjmatiği pazarlayabilirsiniz. Alet, 1 lira ile çalışıyor, iphone ve Blackberry dahil her model cep telefonunu şarj edebiliyor.
Ayrıntılı bilgi için: www.sarjmatik.net

Mobil Gıda Popüler Olcak

Mobil gıda satan işletmeler ülkemizde çok az. Bunun nedeni ise belediyeler ve kanunlar arasında bazı boşlukların bulunması. Bu konuda bazı belediyeler izin verirken bazıları ise oldukça zorluk çıkartıyor. Bu yüzdende özellikle bu sektörde yatırım yapmak isteyenlerin işi zorlaşıyor. Sistem stand ya da kiosk değil modifiye edilmiş kamyonet, minibüs ya da kamyonlar, tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. Bu araçlar gerek görselliği ile gerekse de yaptığınız işi insanlara yansıtarak doğrudan müşteri çekmenizi sağlayabilir. Yurt dışında bir çok ülkede kullanılan bu araçlar oldukça büyük karla iş yapıyor. Henüz ülkemizde böyle bir gıda pazarlama yöntemi olmaması girişimciler için bir avantaj.

Evde Sabun Yapabilirsiniz
Evde sabun yaparak para kazanabilirsiniz. Getirisi bir hayli yüksekte olabilir ve ek gelir amaçlı olmasının yanı sıra zamanla uğraştığınız iş haline gelme ihtimali de yüksek. Ev yapımı sabunlarınızı yaparken, bir kalıp sabunu 6 ila 8 TL arasında mal etseniz yine de kar elde edebilirsiniz. Her şeyi yasal olarak yapın. Bir iş lisansı elde edin. Ürününüzü cazibeli olarak tanıtacak profesyonel kartpostallar ya da el broşürleri hazırlayın. Bunları her an dağıtabilecek ve her yere yayabilecek şekilde elinizde hazır tutun. Kartvizitlerinizi sabunların üstüne yapıştırarak da reklamınızı parasız olarak yapabilirsiniz. Ürünlerinizi fiyatlandırın. Bir küme sabun kalıbı için ne kadar para gideceğini hesaplayın. Daha sonra da her bir sabun kalıbından ne kadar kar elde edeceğinizi bulmaya çalışın. Sadece el yapımı ürünlerin satıldığı pazarlarla kendinizi sınırlamayın. Yerel mağazalara ürünlerinizi bırakabilirsiniz. Toptancılarla da anlaşabilirsiniz.

  Türkiye'de Olmayan Denenmemiş İş Fikirleri Projeleri

Beyaz Çay Satabilirsiniz

Son dönemlerin en popüler içeceklerinden biri haline gelen beyaz çay, yatırımcılarını bekliyor. Piyasada çok fazla satıcısı olmayan bu ürün gerek faydaları olsun gerekse de lezzetiyle piyasada oldukça kazanç getirecek bir ürün gurubunu oluşturuyor. Beyaz çay, olarak adlandırılan çay, aslında bildiğimiz siyah çayın, tarladan, daha tomurcuk halinde toplanması ile elde edilen türü. Üzerindeki tomurcuklar tüylü ve sanki beyaz bir saçı andırır görüntüde olduğundan beyaz çay adını almış. Toplanan tomurcuklar, buharda tutulduktan sonra, kurutuluyor. Bu şekilde hiç bir kimyevi işlemden geçmemiş olur. Çok yüksek oranda antioksidan içeriyor. Beyaz çayı market ve aktarlarda bulabilirsiniz.

Görünmez Enerji Paneli

Alternatif enerji üretim metotlarına, yeni ve bir o kadarda orijinal bir üretim yapan HollandalI ThermaHexx firması tarafından piyasaya sunulan görünmez enerji panelleri sayesinde hem enerji üretilebiliyor hem de görüntü kirliliği engellenebiliyor.

Bu yeni ürün klasik kaldırım döşemelerinin altına yerleştirilen ve suyu ısıtmak için güneş enerjisini kullanan termo hidrolik panellerden oluşuyor. Paneller, sıcak havalarda atmosferdeki ısıyı ve enerjiyi verimli bir şekilde alıp, suya ileten ısı dönüştürücüleri durumunda. Bu yöntem, havuzlarda ya da dahili su için kullanılabilir ve aynı sistem soğutma için de düşünülebilir. Firma, kamu kullanımına imkan vermesine rağmen, ev sahiplerine bu sistemi garaja doğru giden yol üzerinde ya da terasa kurmalarını tavsiye ediyor. Sistemin en önemli özelliği, mülk sahiplerinin ya da kamu yetkililerinin arazilerine bu sistemi görünmez olarak döşeyebilmeleri. Direk güneş ışığına göre konumlanmasına gerek kalmadan sistemin çalışması ürünün öne çıkan özelliği. Firma, kullanıcıların yatırımlarını üç senede amorti edebileceklerini belirtiyor. Yatırım için yeni iş fikirleri arayan girişimciler için güzel bir yatırım aracı olabilir. Firmanın Türkiye distribütörlüğünü alınarak yenilikçi ve karlı bir iş kurulabilir. Daha detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz www.therma-hexx.com

Yeni Trend Makara Tatlısı

Makara, Avrupa’da özellikle Macaristan, Slovakya ve Çek Cumhuriyeti’nde oldukça popüler olan dışı çıtır, içi yumuşacık olan bir tatlı. Macaristan’da ‘Kürtoskalacs’, Çek Cumhuriyeti’nde Trdelnik’ adıyla satılan makara, mayalı hamurların tarçın veya farklı aramalı şekerlere bulanıp bir rulo etrafına sarılarak pişirilmesiyle yapılıyor. Orijinal adını da kendine yuvarlak formu veren sarıldığı rulodan alıyor. Makara Tatlısı bunun için bayilik veriyor. Stand içerisinde bu tatlıyı AVM’lerde rahatlıkla satabilirsiniz. Ortalama yatırım tutarı 20 bin TL.
İletişim için: 0533 6988450
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Her Lezzeti Paketleyip Satışa Sunan Konsantre Dip Üretimi İş Fikri

Yeni çeşitleriyle her lezzeti paketleyip satışa sunan ‘konsantre dip’ üretimi iş fikri girişimcilere çok para …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir