Anasayfa / Başarılı Girişimcilik Fikirleri / Prisync 365 Bin TL Melek Yatırım Aldı

Prisync 365 Bin TL Melek Yatırım AldıMelek yatırım ağları BIC Angel Investments ve Galata İş Melekleri, e-ticaret pazarında faaliyet gösteren sitelere ve tedarikçi markalara otomatik fiyat takibi hizmeti sunan Prisync için ortak yatırım yaptı. 365 bin TL’lik yatırım alan şirket, yurtdışında büyümeyi hedefliyor.

Prisync (prisync.com), e-ticaret pazarına yönelik sunduğu kapsamlı rapor ve analizler ile hizmet verdiği firmaların fiyatlandırmalarını daha doğru yapabilmelerine ve kârlılıklarını artırmalarına imkan sağlıyor. Prisync’ten hizmet alan şirketler pazardaki rekabet koşullarını daha doğru değerlendirerek fiyatlandırmalarını daha akıllıca yönetebiliyor.

Prisync

Burç Tanır, Selçuk Gerger, Samet Atdağ ve Ahmet Sülek tarafından kurulan Prisync, KOSGEB ve TÜBİTAK tarafından desteklenen, yazılım alanındaki yüzde 100 Türk sermayeli bir AR-GE projesi olarak dikkat çekiyor.

Prisync, daha önceden başka projelerde birbiriyle çalışmayı deneyim-lemiş genç bir ekip tarafından kuruldu. Kurucu ekipten Burç Tanır ve Selçuk Gerger projenin iş geliştirme tarafında, Samet Atdağ ve Ahmet Sülek de teknik geliştirme bölümünde yer alıyor. Prisync, Eylül 2013’ten beri sürdürdüğü satışlarla Türkiyeden, Ortadoğu’dan, Avrupa’dan ve ABD’den 20’den fazla uluslararası firmayla çalıştı.

365 BİN TL YATIRIM ALDI
Bu hızlı büyüme yatırımcılann ilgisini çekti. Şirket, BIC Angel Investments yatırımcılarından Joachim Behrendt, Ralf Rıfat Ruso, Çağlar Karataş, Güçlü Özenci, Coşkun Ural ve Galata İş Melekleri yatırımcılarından Melih Ödemiş, Ömer Akarca, Erinç Özada, Umur Özal, Önder Öz-tarhan ve Kaan Boyner’den toplamda 365 bin TL yatırım aldı.

Prisync ile firmalara her geçen gün büyüyen online perakende dünyasına yönelik bir otomatik fiyat takip ve analiz hizmeti sunduklarını söyleyen Burç Tanır, bu hizmetle e-ticaret firmalarının kendi fiyatlandırmalarını rakipleriyle kıyaslayarak operasyonlarını daha akıllıca yönetebildiklerini ya da tedarikçi firmaların onlarca farklı kanaldaki fiyatlarını otomatik olarak takip edebildiklerini belirtiyor. Tanır, “Ek olarak danışmanlık firmalarına da Prisync ile online perakende dünyasına yönelik oldukça kapsamlı veriler ve analizler sağlayabiliyoruz” diyor.

  Ödül yakalama uygulaması Gripper, yatırım aldı

Prisync, Ebebek, Mediamarkt, Kliksa gibi e-ticaret firmalarının yanı sıra Chicco, Flos gibi uluslararası üretici firmalara da hizmet veriyor.

YURTDIŞINDA BÜYÜME HEDEFİ

Burç Tanır, “Prisync öncesi firmalar pazar takiplerini elle yapmaya çalışmaktaydı ve bunu kapsamlı yapamadıkları için analizleri yetersiz kalmaktaydı. Prisync kullanıp online fiyatlandırmalarını otomatik olarak daha rekabetçi bir şekilde kurgulayan müşterilerimizde ortalama yüzde 12 kâr marjı artırımı sağladık” diyor.

2014 yıl sonu için küresel olarak toplamda 50 adet müşteriye hizmet vermeyi hedeflediklerini ifade eden Tanır, bir diğer hedeflerini ise ‘yurtdışı satışları hızlandırıp gelirlerinin yarısını buradan sağlar hale gelmek’ olarak açıklıyor. Bu anlamda da Hollanda ve Ingiltere gibi önemli e-ticaret pazarlarında ortaklıklar kurgulanıyor.

“Ekip olabilmek önemli”

Yatırım sonrası planlarına paralel hem teknik hem de iş geliştirme anlamında hızlandıklarını söyleyen Burç Tanırın melek yatırım almak isteyen girişimcilere tavsiyesi ise şöyle: “Yatırımcılar, ağırlıklı olarak, iş fikrinden önce bu işin peşinden koşan ekibin enerjisine, yetkinliklerine odaklanmakta. Bu nedenle projeyi geliştirmeden önce heyecan birliğine sahip ve birbirini tamamlayan bir ekip olabilmek çok önemli.”
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Girişimcilik Yaşı Düşüyor Başarılı Genç Girişimciler

Son yıllarda girişimciliğe adım atanların sayısı artarken “girişimcilik” yaşı da düşüyor. 28 yaşına gelmeden iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir