İş Fikirleri ve İş Kurmak

Programlama yeteneğinizi değerlendirin

Program kodlama bilginiz varsa bunu paraya çevirmek çok kolay. İnternet dünya genelinde insalığın vazgeçilmezleri arasında iş fikirleri imkanları ile girişimcilere fırsatlar sunuyor. Alışveriş sitelerinden tutunda haber siteleri ve mobil uygulamalara kadar birçok alanda programlama bilgisi popüler durumdadır.

Programla Yaparak Para Kazanmak

Bir veya birkaç programlama dilinde deneyimliyseniz, ufak projeler için serbest programcı arayan pek çok şirket ve kişiden gelir elde edebilirsiniz. Bu tarz serbest iş ilanlarının yayımlandığı çok sayıda site var. Ücretler ya sabit oluyor ya da saat başına belirleniyor. Siteler, ödeme güvencesiyle ilgili çeşitli sistemlere de sahip, incelemelerimizde özellikle web programlama alanında (PHP, ASRNET vb.) çok fazla ihtiyaç olduğunu gördük ama hemen hemen tüm programlama dillerinde iş bulabilmek mümkün. Örneğin codecanyon.net sadece web uygulamalarına yönelik (WordPress eklentisi, PHP seript’i, CSS kodu vb.) satış yapıyor ve burada hazır kodlarınızı da satışa sunabilirsiniz.

Tabii çoğu iş için iletişim İngilizce sürdürüldüğünden ve projenin başarılı olması için istenenleri iyi anlamanız gerektiğinden, iyi bir İngilizce bilgisi de şart. Ayrıca, bu sitelerde profil sayfanızı ne kadar zenginleştirirseniz iş alma şansınız o kadar artar. Önce küçük işlerle başlamanızı öneririz. Sitedeki deneyiminiz ve olumlu yorumlarınız arttıkça daha büyük bütçeli işlere de aday olabilirsiniz.

Serbest işler bulabileceğiniz bazı siteler:

www.codecanyon.net
www.rent-acoder.com

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu