Anasayfa / Bayilik Veren Firmalar / Bayilik ve Franchise / PSC International, franchise sistemi ile büyüyen bir yapı

PSC International, franchise sistemi ile büyüyen bir yapıÖzel paketleme, gönderi ve sigortalama hizmet sağlayıcısı olan PSC International, illi yurtdışı açılımım master franchise yöntemiyle Suudi Arabistan’a yaptı. Suudi Arabistanlı Himmah’ın sahibi Abdulaziz Al Babutain’e master franchise veren şirketin bundan sonraki hedefi Almanya. Rusya, Kazakistan ve Azerbaycan.

Türkiye’nin ilk özel paketleme, gönderi ve sigortalama hizmet sağlayıcısı olan PSC International, franchise sistemi ile büyüyen bir yapı. Geçtiğimiz günlerde yurtdışına ilk master franchise’ını Suudi Arabistan’ın önde gelen gruplarından birine verdi.

psc

Yurtdışına açılmanın zamanının geldiğini düşündüklerini söyleyen PSC Yönetim Kurulu Başkanı Andrew Smith, Dünya Franchising Forumu için Dubai’ye konuşmacı olarak davet edildiklerini ve forumda inşaat, gayrimenkul ve perakendecilik sektörlerinde yatırımları olan Suudi Arabistanlı Himmah’ın sahibi Abdulaziz Al Babutain’den teklif aldıklarını belirtiyor. Şirket, sekiz ay süren görüşmeler sonrasında, ilk master franchise’mı tehlikeli madde taşımasında uzman Khalid Al-Bawardi’nin sahibi olduğu TAD Group ile Himmah’ın ortaklığıyla kurulan SSCC (Saudi Supply Chain Company) şirketine verdi.

HEDEF ALMANYA VE RUSYA

Bundan sonraki aşamada ilk hedeflerinin Türklerin yoğun olarak yaşadığı Almanya ve ciddi bir ekonomik potansiyeli olan Rusya olduğunu belirten Smith, şu bilgileri veriyor:
“Almanya’yı hedef olarak belirlememizin en önemli nedeni milyonlarca Türk’ün orada yaşıyor ve markamızı biliyor olmalan. Aynca Almanya ve Rusya Türk iş adamlarının yoğun iş bağlantılarının olduğu ülkeler. Rusya ve Türkiye arasındaki ekonomik bağlantı da gün geçtikçe gelişiyor. Rusya, Kazakistan ve Azerbaycan’a da uzanabilmemiz için önemli bir stratejik nokta. Rusya için de Dubai’deki gibi bir foruma katılacağız ve Rus yatırımcılarla burada bir araya geleceğiz.”

Master franchise bedeli her ülke için farklılık gösteriyor. Örneğin Suudi Arabistan için yapılan kontratın bedeli 625 bin dolar. PSC Türkiye’nin alanında tek firma olarak kendi kulvarını açtığını ifade eden Smith, “ilk yurtdışı master franchise anlaşmamız bize gurur veriyor. Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinde attığımız adımın bizi üç yıl içinde dünya oyunculuğuna taşıyacağına inanıyoruz” diyor.

  Pilavi Franchise Veriyor

Smith, master franchise verecekleri kişi ya da kurumun öncelikle markayı en iyi şekilde temsil etmesi gerektiğinin altını çiziyor.

“Gayrimenkul önceliğimiz olacak”

SSCC (Saudi Supply Chain Company) Yönetim Kurulu Başkanı Abdulaziz Al Babutain, ilk etapta Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirliklerinde kendi şubelerini açmayı ve beş yıl içerisinde bölgede 100 şube ile 50 milyon dolarlık bir ciroya ulaşmayı hedeflediklerini söylüyor. “Bu bizim için gerçekleştirilemeyecek bir hedef değil” diyen Babutain, şunları ekliyor: “Farklı alanlarda pek çok yatırımımız bulunuyor. Gelecek gördüğümüz ve gücümüzün yettiği her işe girmeye açığız. Bundan sonra da Türkiye ile olan ekonomik ilişkilerimizi güçlendirmeyi ve işbirliklerimizi sürdürmeyi planlıyoruz. Özellikle gayrimenkul sektörü Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden biri. Bu sektör önceliklerimiz arasında yer alıyor.”

MERKEZ OFİS:

Telefon 1: 0216 456 51 19
Telefon 2: 0216 444 8 700
Faks: 0216 456 21 21
Adres: PSC PLAZA, Şerifali Mahallesi, No 21, Bayraktar Bulvarı, 34775, Ümraniye- İstanbul

Burcu Tuvay
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

ONKO Emlak Bayilik Şartları ve Bayilik Bilgileri

Gayrimenkul danışmanlığı ve satışı yapmak istermisiniz. Kendi işinizi kurmak hiç bu kadar olmamıştı. Sadece bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir