Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Rekabetin Az Olduğu İş Modeli Sıcak Hava Balonu İşi

Rekabetin Az Olduğu İş Modeli Sıcak Hava Balonu İşiSıcak hava balonu işine başlamak heyecanlı ve yüksek karlı bir macera olabilir. Sıcak hava balonları daha çok hobi olarak uçanlar tarafından kullanılırken, ayrıca çeşitli eğlencelerde, festivallerde, turistik bölgelerde ve yarışmalarda da kullanılan bir araç. Sıcak hava balonu işini yarı zamanlı ya da tam zamanlı olarak yürütülebilirsiniz. Yatırım yapmadan önce, bu işin nasıl yapıldığını bilmeniz gerekiyor. Bu kez sizi, oldukça alternatif ve dolayısıyla rekabet faktörünün az olduğu bir iş konusunda bilgilendireceğiz. Yapılması gerekenleri adım adım takip edelim.

sicak hava balonu

Ticari ve özel pilotluk lisansı alın: Pilot lisansı almanın kuralları ve mevzuatı ülkeden ülkeye ya da şehirden şehire farklılık gösterebilir. Bulunduğunuz bölgedeki havacılık kanunlarını araştırın ve nasıl pilotluk lisansı alacağına dair tam bilgi sahibi olun.

Tecrübe kazanın: Kendi kuracağınız sıcak hava balonu işine başlamadan önce, başka yerel bir firmayla çalışarak tecrübe edinin ve içerden bir bakış açısına sahip olun.

Masraf kalemlerinizi ve karınızı hesaplayın:

   • Aylık gelirinizi belirleyin. Bu işi yapan diğer yerel firmaların kullanıcılardan ne kadar ücret aldığını öğrenin. Sağlıklı bir fiyatlandırma yapabilmek için birkaç farklı firmanın ortalamasını alabilirsiniz.
   • Bir ay içinde kaç kez balonunuzu kullanıma sunabileceğinizi hesaplayın.
   • Her sefer için uygulayacağınız fiyatınızı aylık tahmini sefer sayınızla çarparak, toplam gelirinizi hesaplayın.
   • Bu rakamdan, tüm aylık giderlerinizi ve gaz, çalışanların gündelik ücretleri, reklam gibi tüm masraflarınızı çıkararak karınızı bulabilirsiniz.
   • Bu hesaplamalara ilk etapta yaptığınız yatırım tutarını eklememelisiniz. Bu yanıltıcı olabilir.

Küfesi ve diğer tüm ekipmanlarıyla bir birlikte bir balon satın alın: Sıcak balonun yanında, altına ekleyeceğiniz ve insanların bineceği bir sepete, bağlara, balon şişirme fanına, güvenlik araçlarına ihtiyaç duyacaksınız.

Ekibinizi hazırlayın: Size yeni işinizde yardımcı olacak tecrübeli bir baloncu ile anlaşın. Balonu kurmak – çözmek ve kullanmak için en az 2-4 kişilik bir ekibe ihtiyacınız olacak.

Güzel bir firma ismi bulun: Elbette ki firmanızın bir isme ihtiyacı olacaktır. Bu konuda diğer yerel firmaların isimlerinden ipucu alabilirsiniz. Eşsiz ama hemen güven uyandıracak bir firma ismi bulmalısınız.

  Yatırımcılar İçin Babil Çarşı FırsatlarıSigorta yaptırın: Sıcak hava balonu işi birçok tehlikeyi barındırıyor. Sigorta yaptırmak böyle bir iş için elzem olmakla birlikte, firmanızı ve müşterilerinizi güvence altına alabilirsiniz. Pazarlama aşamasında da bu noktaya özellikle değinerek müşterilerin güvenini kazanabilirsiniz.

Firmanızın reklamını yapın: Sıcak hava balonuyla gezinti satışı yapacaksanız, mutlaka firmanızın reklamını yapmalısınız. Bu işin üstesinden kendiniz gelebilirsiniz. Kağıt bastırarak ya da elektronik ortamda duyurular ekleyerek, hatta sosyal medyayı kullanarak firmanızın hızla insanlar tarafından tanınmasını sağlarsınız.

sicak hava balonu2

Tüm güvenlik talimatlarını ve kurallarını takip edin!

   • Muhtemel tehlike tehdidine karşı, sizin ve müşterilerinizin, tehlike anında ne yapılması gerektiğini kesinlikle biliyor olmalısınız.
   • Uçmak için hangi zamanın güvenli olduğunu bilin. Rüzgarın hızı 12 mph’nin üzerinde olduğunda sakın uçuşa çıkmayın. Güneşin doğması ve batmasını takiben birkaç saatlik süre, uçuş için en uygun zamandır. Çünkü bu saatler rüzgarın hızının en düşük olduğu saatlerdir.
   • Kendi güvenlik kurallarınızı geliştirin. Standard uçuş kurallarının yanında, tecrübelerinize ve balonunun özelliğine dayalı olarak kendi prosedürünüzü geliştirmelisiniz. Örneğin, kullanıcıların ağırlık ve boylarına ya da yaşlarına dair kurallar getirebilir ve böylece firmanızın ciddiyetini ifade etmiş olursunuz.
   • Yolcularınızı güvenlik kuralları konusunda mutlak surette bilgilendirin. Yolcular sepetin dışına sarkmamalı ya da içinde zıplamamalılar ve kalkış ve inişlere hazırlıklı olmalılar.

Müşterilerinizin tatmin olduğundan emin olmalısınız: Her işte olduğu gibi, müşterileriniz işin en önemli noktası, velinimetiniz. Onlardan geribildirim alın ve müşterilerin tecrübelerinin eğlenceli ve hatırlanır olması için hizmetinizi yenilemenin yollarını arayın.

sicak hava balonu1

Uyarılar: Başlamadan önce, mutlaka işinizle ilgili yerel kuralları ve mevzuatı etraflıca öğrenin!

İhtiyacınız olanlar: Pilotluk lisansı, sıcak hava balonu ve kipmanı, çalışma ekibi.

Daha detaylı bilgiler için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Bol kazançlar dileriz.

Kaynak: isfikirlerivefirsatlari
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Her Lezzeti Paketleyip Satışa Sunan Konsantre Dip Üretimi İş Fikri

Yeni çeşitleriyle her lezzeti paketleyip satışa sunan ‘konsantre dip’ üretimi iş fikri girişimcilere çok para …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir