Anasayfa / Teknoloji / Robot Taxi İçin Yeşil Işık 2016 Yılında Yanıyor

Robot Taxi İçin Yeşil Işık 2016 Yılında YanıyorRobot Taxi İçin Yeşil Işık 2016 Yılında Yanıyor

Sürücüsüz otomobil geliştirme çalışmaları yapan teknoloji firması ZMP ve mobil oyun, e-ticaret, internet reklamcılığı konularında uzmanlaşmış Tokyo merkezli DeNA’nın ortak girişimiyle geliştirilen Robot Taxi, isminden de anlaşılacağı üzere sürücüsüz taksi hizmeti vermesi planlanan bir sürücüsüz otomobil.

Robot Taxi
Henüz halkın hizmetine sunulmayan Robot Taxi’nin deneme sürüşlerine 2016 başında, yaklaşık üç kilometrelik bir alan içindeki bazı alışveriş merkezlerinden alınan yolcuların evlerine bırakılması ile başlanması planlanıyor. Deneme sürüşleri esnasında ters giden bir şey olursa güvenliği sağlamak amacıyla ön koltukta bir sürücü bulunacağı belirtiliyor.

Robot Taxi, dünyanın yaşlı nüfusu en yüksek ülkelerinden biri olan Japonya’da yaşlıların hayatını kolaylaştırmak ve ülkeye gelen turistlere şehir içi seyahatlerinde yardımcı olmak amacı ile geliştirildi. Sürücüsüz taksilerin kullanımına 2020 yılında başlanması planlanıyor.

http://www.ibtimes.co.uk/japan-robot-taxis-get-green-light-2016-1522215
Bu Konularda İlginizi Çekebilir

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir