İş Fikirleri ve İş Kurmak

Rulo Çim Yetiştirmek

Rulo çim yetiştirmek

Son yıllarda özellikle hazır rulo çime olan ilgi oldukça fazla. Zira tohumdan yeşil alan düzenlemesinde çok problemler yaşanıyor ve uzun süre kullanıma açılamıyor. Ancak çim alanlarda yaşanan problemler, hazır rulo çimde uygulama yapıldığında minimuma iniyor.

Bu anlamda pazar oldukça genişledi. Daha fazla halı sahalar, golf sahaları için hazır rulo artık yazlık bahçelerde de kendisine yer bulmaya başladı. Hal böyle olunca iş fırsatı da pazarın içerisinde kendisine yer bulabiliyor. Ürün fiyatları kullanım amacına ve talep miktarına göre metrekare başına 4 ile 20 lira arasında değişiyor.

Bu konuda bayilik veren Ünal Tohumculuk&Peyzaj’ın sahibi Ali Rıza Ünal, “Bayilere gerek materyal gerekse hizmet bakımından teknik destek sağlanıyor. Aylık yapılabilecek ciro, satış performansına göre değişiyor. Ancak brüt rakamın yüzde 10’nu kâr marjı olarak bayiye kalıyor” diyor.

Bahçe malzemeleri bayiliği alabilirsiniz
Yaz aylarının gelmesiyle birlikte bahçe işleri de artıyor. Dolayısıyla bu anlamda büyük bir potansiyel söz konusu. Avrupa’nın ünlü bahçe ve hobi markası Gardena ile Dost firmasının ortaklığıyla kurulan Gardena – Dost yeni bölge bayileri arıyor. Firma, bahçe eldiveninden makasa, çim biçme makinesinden sulama ve aydınlatma sistemlerine kadar çok geniş bir yelpazede ürünü için bayilik veriyor. Başlangıç için 40 ile 50 bin lira arasında yatırım yapılması gerekiyor. Kâr marjı ise yüzde 25 ile 30 arasında değişiyor.

Bunun yanı sıra bahçe ekipmanları, şemsiyeler, bitki besinleri konusunda faaliyet gösteren Botanika da başta Ege ve güney sahilleri olmak üzere Türkiye çapında bayiler arıyor. Özellikle yazlık bölgelerde hobi bahçeciliğine yönelik olarak bayilik veren şirketin ara bayisi olmak için 5 ile 10 bin liralık, ana bayisi olmak için ise 50 ile 300 bin liralık yatırım yapılması gerekiyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu