İş Fikirleri

Sabahları uyandıran akıllı telefon bağlantılı lamba

Kişiselleştirilebilir akıllı lamba, kullanıcıları, hafif uykudayken uyandırıyor.

iwaku, hafif uyku zamanlarını tespit ederek kullanıcıları sabahları uyandıran, akıllı telefon bağlantılı bir lamba.Sabahları erken kalkmak ya da rahatsız edici seslere sahip alarmlarla uyanmak hiç de kolay bir iş değil. Daha önceden, her gün hava durumuna göre alarm kuran Uniqlo Wake Up uygulamasından bahsetmiştik. Fakat şimdi karşımızda hafif uyku zamanlarını tespit ederek kullanıcıları sabahları uyandıran, akıllı telefon bağlantılı bir lamba olan iwaku duruyor.

iwaku

Hollanda’da üretilen bu lamba, kullanıcıların akıllı telefonlarına Düşük Enerjili Bluetooth bağlantısı ile bağlanan şık, oval bir aygıt. Telefona yüklenen bir uygulama sayesinde, insanlar uyanmak istediği zamanlı belirliyorlar ve aygıt belirtilen saatte, odayı aydınlatmaya başlıyor. Bu aygıt, uyku zamanlarını tespit edebilen ve en hafif uyku zamanında uyandırmaya göre proglamanabilen Sleep Time uygulaması ile uyumlu bir şekilde çalışıyor. Bu uygulama sayesinde, ışığın parlaması esnasında istediğiniz bir müziğin oynatılmasını sağlayabiliyorsunuz. Aşağıdaki video, bu aygıtı kullanım esnasında gösteriyor.

iwaku’nun geliştiricileri, aygıtlarını Hollanda’ya ait internet sitesi olan Crowd About Now’da 175 EUR’luk ön sipariş fiyatıyla satışa çıkardılar. Önümüzdeki sonbahar gibi de, bu aygıtın 229 EUR’luk etiket fiyatıyla Avrupa pazarına girmesi bekleniyor.
iwaku, gün doğumundan önce uyanmak zorunda olanlar ya da zayıf ışığa sahip alanlarda ikamet eden insanları sabahları pozitif enerjiyle dolduruyor. Kişiselleştirme ile uyanmayı bir problem olmaktan çıkaran başka bir aygıt var mı?

Website: www.iwaku.com

kaynak : www.myfikirler.comBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu