Anasayfa / Haberler / Sabancı Üniversitesi Profesyonel Yüksek Lisans Programları

Sabancı Üniversitesi Profesyonel Yüksek Lisans ProgramlarıSABANCI ÜNİVERSİTESİ / Her yıl yeni programlar açılıyor

Sabancı Üniversitesi’ndeki profesyonel yüksek lisans programları, Yönetim Bilimleri (YBF) ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri (MDBF) fakülteleri altında yer alıyor. Yönetim Bilimleri Fakültesi’nde yer alan profesyonel programların tümüne (full-time MBA, Executive MBA ve Finans Yüksek Lisans programları) talep azalmadan sürüyor.

sabanci universitesi yuksek lisans

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nde yer alan programlara ise hem yurtiçinden hem de yurtdışından adaylar başvuruda bulunuyor. Sektörlerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hayata geçirilen Enerji Yönetimi ve Nanoteknoloji yüksek lisans programlarına olan ilgi ise ilk yılı olmasına rağmen oldukça yoğun.

Sabancı Üniversitesi’nde her yüksek lisans programının başvuru tarihi birbirinden farklı. Bazı bölümler mart ayında başvuru almaya başlıyor. Bazıları ise bu süreyi ağustosa kadar uzatmış durumda.

Okulda tam zamanlı MBA programı ücreti 39 bin lira. Diğer yüksek lisans ücretleri ise 22 bin lira ile 27 bin lira arasında değişiyor.

STRATEJİK İŞBİRLİKLERİ

Yüksek lisans eğitimi almış olmak günümüz iş dünyasında ayırt edici bir özellik taşıyor ve fark yaratıyor.
Yüksek lisans yapan bireyler, uzmanlık alanlarındaki gelişmeleri ve yenilikleri daha yakından takip edebilmek, farklı bakış açısına sahip olmak ve fırsatları önceden görmek gibi özelliklere sahip oluyorlar ki, bu da profesyonel yaşamları için önemli bir kazanım yaratıyor.

Yüksek lisans eğitimi alan kişilerin entellektüel anlamda kendilerine yatırım yapması ve bilgi birikimlerini artırmalarının iş yaşantılarına pozitif bir değer kattığını söyleyen Sabancı Üniversitesi Rektörü Nihat Berker, Yönetim Bilimleri Fakültesi, MBA Programı ile iş dünyasına bir adım önde başlama avantajının sağlandığına dikkat çekiyor.

Berker, ayrıca dünyanın önde gelen okulları ile gerçekleştirdikleri stratejik işbirlikleri sayesinde, öğrencilere, MIT Sloan School of Management ve MIT-Zaragoza Lojistik Merkezi ile çifte diploma imkanı sunulduğunu da belirtiyor. MIT Sloan ile gerçekleştirilen stratejik işbirliği kapsamında bütün Executive MBA özellikle AACSB Akreditasyonu’na sahip Sabancı Üniversitesi öğrencileri iki haftalığına MIT Sloan’a giderek derslere giriyor, ABD’deki lider firmaların yöneticileri ile de bir araya geliyor.

  27 Dolar Yatırdığı Bitcoin'i Unuttu Şimdi Milyoner

MARKA PRATİKLERİ

Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi (EDU) ile Reklamcılık Vakfı marka ekonomisinin ülkemizdeki gelişimini desteklemek üzere yakın zamanda bir platform kurdu. Marka Pratikleri Platformu’nda yürütülecek olan etkinliklerle işletmeler, markalar, bürokrasi, yerel yönetimler nezdinde marka ekonomisinin önemi vurgulanacak. Marka Pratikleri Platformu, marka ekonomisine hizmet edecek insan kaynağının gelişimi için çalışmalar yapacak.

Platformun ilk ve önemli ürünü olan Marka Pratikleri Yüksek Lisans Programı, marka yönetimi alanında genç profesyonellere yönelik bir yüksek lisans programı olarak tasarlandı. Ders ve marka pratikleri iç içe olacak ve “Brand Action Project”ya da kısa adıyla “BAP” denilen projeler sayesinde öğrenciler gerçek iş yaşamının içine sokulacak. Alanın liderleri de bu yüksek lisans programında mentorluk yapacak.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir