Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Sağlıkta sosyal girişimciler aranıyor

Sağlıkta sosyal girişimciler aranıyorsosyal girisimcilerSağlık alanındaki sorunlara çözümler sunan sosyal girişimcilerin desteklenmesini sağlayan Daha Fazla Sağlık projesi için 2013 yılının yeni adayları aranıyor. Türkiye’den seçilecek sosyal girişimciye üç yıl 110 bin dolarlık destek verilecek.

Sosyal girişimcilik, toplumun önde gelen sorunlarına yenilikçi çözümler getirmek ve sağlık alanında dönüşüm yaratabilmek için önemli bir araç. İlaç firması Boehringer Ingelheim ile sosyal girişimci ağı Ashoka, sağlık alanında dönüşüm sağlanabilmesi için sosyal girişimciliğin desteklenmesi yönünde üç yıldır küresel bir işbirliği sürdürüyor.
Daha Fazla Sağlık (Making More Health) projesi kapsamında sağlık alanında toplumsal sorunlara öncü çözümler getiren sosyal girişimciler destekleniyor. 2013 yılında da devam eden proje için yeni sosyal girişimciler aranıyor. Bu yıl, dünya çapında seçilecek kişiler arasında Türkiye’den de en az bir sosyal girişimcinin yer alması hedefleniyor.

Proje kapsamında, Türkiye’den de en az bir girişimci seçilecek ve tüm dünyada toplam 50 sosyal girişimci desteklenecek. Sosyal girişimcilere maddi desteğin yanında halkla ilişkilerden stratejik danışmanlığa, kurumsal gelişimden etkinlik organizasyonuna kadar birçok profesyonel alanda da destek verilecek.

10 BİN DOLARLIK DESTEK

2013 yılında Türkiye’den seçilecek bir sosyal girişimciye üç yıl boyunca 110 bin dolarlık maddi destek verilecek. 2012 yılında Daha Fazla Sağlık projesi kapsamında Türkiye’den Ruh Sağlığında İnsan Hakları Derneği (RUSİHAK) Kurucu Üyesi Şehnaz Layıkel desteğe layık görüldü.

Layıkel’in girişiminin temelinde, zihin ve ruh sağlığı alanında uluslararası standartların hayata geçirilmesini sağlamak ve bu alanda sorun yaşayan bireyleri hayata katılımlarını güçlendirmek yer alıyor. Proje hakkında detaylı bilgi ve katılım için www.makingmorehealth.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

  Sestek Konuşmayı Metne Çeviren Yazılım GeliştiriyorYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak, Üzüm bağı kurmanın maliyeti Üzüm son dönemlerin flaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir