Reklamlar-Reklamcılık

Şahin Sucukları yeniden reklam kuşaklarına dönüyor

Agresif iletişim stratejisiyle dikkati çeken ve reklamlarıyla çok eleştirilen Şahin Sucukları, yeniden reklam kuşaklarına dönüyor. Ancak asıl büyük kampanya ekim aymda mecralara çıkacak. Şirket, bu kampanya için yeni reklam ajansı arayışına girdi.

Şahin Sucukları, yaptığı reklam kampanyası sayesinde markasını geniş kesimlere duyurmayı başardı. Özellikle medya kullanımıyla eleştiri oklarına da hedef olan şirketin bu reklamlarının da etkisiyle cirosunu yüzde 40 artırdığım biliyor muydunuz? 2013 yılını 180 milyon TL ciro ile kapatan ve 2014’te ise 250 milyon liralık ciroya ulaşan şirketin, bu yılın sonunda 350 milyon liralık büyüklüğe ulaşma hedefi var.

Ancak şirket bu yıl geçen yıla oranla iletişimde o kadar da agresif değil. Geçen hafta şirketin reklam ve halkla ilişkiler sorumlusu Ayşegül Sünbül’e bu sessizliğin nedenini sordum. Sünbül, medya planlanlarını üçer aylık olarak yaptıklarına ve kendileri için Ramazan ayının önemine vurgu yaparak konuşmasına başladı.

Tematik kanallarda özellikle ünlülerin kullanıldığı imaj reklamlarının yayınlanmaya başladığını söyleyen Sünbül, yakın zamanda ulusal kanalların hepsinde iletişime başlayacakları bilgisini de veriyor. Sanıldığı gibi ciddi bir medya bütçesi ve mecra kullanımının söz konusu olmadığını söyleyen Sünbül, “Bizim pazarlama bütçemizin bir sınırı var tabii ki” diyor.

Peki şirket sınırlı bütçelerle bu kadar görünürlük sağlamayı nasıl başanyor? Ayşegül Sünbül, bu soruyu şöyle yanıtlıyor: “Bizim pek çok ürünümüz var. Hepsinin reklamım mecraya aynı anda çıkıyoruz. Televizyonda yer alacağımız programlan kendimiz seçiyoruz. Gün birincisi ve İkincisi dizilerde ilk üç ve son üç reklamlarda olmayı tercih ediyoruz. Program planlamasını ise günlük kontrollerle yapıyoruz. Arka arkaya, en çok izlenen programlara reklam verdiğinizde görünürlüğü artırmış oluyorsunuz.”

Şirket bugüne kadar Gio Reklam Ajansı’yla çalışıyordu. Ancak ekim ayında yeni bir reklam kampanyasıyla mecrada olmayı planlıyor. Ayşegül Sünbül, şu anda değerlendirme sürecinde olduklannı anlatıyor. Son iki yıldır dijitali de kullandıklarını belirten Sünbül, yeni dönemde televizyon, radyo ve dijital ağırlıklı kampanyalar yapmak istediklerinin de altını çiziyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu