Anasayfa / İş Fikirleri ve Yeni İş Kurmak / Sanal alışveriş merkezleri

Sanal alışveriş merkezleriSanal alışveriş merkezleri

Tesco Güney Kore metrosunda billboard’lara, duvarlara ürünlerinin görsellerini ve QR kodlarını koyup tüketicilerin bunlar vasıtasıyla alışveriş yapmasına olanak sağladığından bu yana ilgi çekici rakamlara imza attı.

Sanal alışveriş merkezleri
Şirket, bu uygulamasının ardından online satışlarında yüzde 136’lık artış yakaladı, kayıtlı online tüketicileri yüzde 76 arttı. Bu uygulamanın başarısının ardından ardıllarının ve yeni iş fikirlerinin gelmesi bekleniyordu. Bu anlamda Çinli bir şirket olan Yihaodian, geliştirdiği uygulama ile benzer alanda yeni bir iş fikri yarattı: Sanal alışveriş merkezi. Sokakta yürürken akıllı telefonunuzu uygun bir alana, kamusal bir alan ya da bunun gibi karmaşık görüntülerden uzak bir alana tuttuğunuzda sanal bir alışveriş merkezi görüntüsü ile karşılaşıyorsunuz. Uygulama bu sanal market raflarından alışverişe imkan sağlıyor. Bu örnek, Türkiye’de özellikle metropollerde hem perakende devleri hem de bilişim şirketleri tarafından uygulanabilir.

Hızlı Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri

  Telefonlardaki Kilit Ekranı Reklamları İle Para Kazandıran UygulamaYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Başarılı Fintech Girişimleri ve Para Kazanmanın Pratik Yolları

Türkiye bankacılık ve finans teknolojileri alanında ABD ve Avrupa’dan daha ileride. Dünyanın pek çok bankasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir