Ek İş Yapmak Ek Gelir Sağlamak

Sanal Mağaza ile Para Kazanmak

Sanal mağaza kurmak

Sanal mağaza ile para kazanmak, aslında çoğumuzun ilk aklına geldiği gibi, işinizle alakalı bağımsız bir alışveriş sitesi kurmaktan ibaret değil. Ziyaretçilere online alışveriş yaptırarak web sitenizden ek gelir sağlamanın bir sürü yolu mevcut. Nasıl mı? Merak edenlere açıklayalım.

Alışveriş sitesi denince hepimizin aklına gelen ilk şey, bu konu hakkında dünyada onbinlerce site olduğu ve bu büyük sitelerle rekabet etmenin çok zor olduğu. Halbuki amacımız ziyaretçilerimize online alışveriş yaptırarak para kazanmak ise, sizlere sunacağımız alternatiflere kulak verin. Rekabet mi? Dert etmeyin, ona da çözümlerimiz var.

Sanal Mağaza Açmak için Alternatifler

Faaliyet konusu ticaret veya üretim olan, işlerinin doğası gereği sanal mağaza açmak zorunda kalan kişi ve firmaları bir kenara bırakırsak, sıradan bir website sahibi veya yatırımcı için alışveriş sitesi seçeneklerine göz atalım.

Sanal mağaza
Sanal mağaza

Bayilik şeklinde sanal mağaza açmak

Dünyada alışveriş siteleri konusunda uzman bir çok yerli veya yabancı firma, ufak girişimcilere bir nevi ortaklık imkanı tanıyarak, onların da online alışveriş dünyasına patron olarak girmelerine olanak sağlıyor.

Bu imkanı tanıyan firmalara, bağlantılı sayfalarımızda değineceğiz. Ancak bundan önce, bu anlattıklarımızın size ne gibi bir faydası olacak, ona değinelim.

Düşünün, üniveriste öğrencisisiniz, veya emekli memursunuz ya da ufak bir serbest işiniz var. Online mağaza açmak istiyorsunuz.

Peki aşağıdaki sorulara nasıl cevap bulacaksınız?

Nasıl site kuracağım? Ne satacağım? Nereden bulacağım? Nasıl teslimat yapacağım? Nasıl kar edeceğim? Beni kim duyacak? Bu soruları arttırmak mümkün. İşte bu noktada devreye yukarıda bahsi geçen firmalar devreye giriyor.

Sitenizi kuruyor, ürünleri temin edip raflara yani sitenize yerleştiriyor, fiyatları belirliyor, sizin adınıza teslimat yapıyor. Size sadece müşteri bulmak kalıyor. Üstelik sizin piyasada tüm bunları yaptırmak için harcayacağınız paranın onda birine size özel bir sistem kuruluyor. Niçin bir firma kendisi satmak varken bana bu imkanı tanısın diye sorduğunuzu duyar gibi oluyoruz.

Cevabı çok basit. Kendisi zaten satıyor. Ancak sizin sayenizde de, müşteri portföyünü genişletmiş oluyor. Tıpkı fiziki bayilik veren firmalar gibi. Siz de bu sitede anlatılan drop shipment yönteminin bir türevi ile detaylara takılmadan para kazanıyorsunuz. Sanırız daha fazla açıklama yapmaya gerek kalmamıştır.

Tanınmış satış platformlarında sanal mağaza açmak

Devam edelim. Herhangi bir işle uğraşıyoruz. Çok uygun fiyatlara ürün bulduk. Sözgelimi bu sitede anlatılan toptancı dizinlerinden, veya herhangi bir üreticiden. Satmak istiyoruz, ama online mağaza açmak bizim için çok zahmetli. Çünkü hale hazırda buna ayıracak zamanımız yok. Okuyoruz, çalışıyoruz her ne ise…

Bu sefer izleyeceğimiz yol daha farklı. Hem rekabet problemini, hem de para ve zaman maliyetini minimuma indirecek tek yol tanınmış satış platformlarının yani online alışveriş sitelerinin içinde bir mağaza açmak.

Ne kazanacağız? Minimum maliyetle maksium satış yapma imkanı. Ya da marka haline gelmiş güçlü mağazalar sayesinde, internette daha kolay bulunma imkanı. Yani alışverişe hazır müşteri. Daha ne isteriz ki?

Yine bu konuda sizler için araştırdığımız alternatifleri, aşağıda listeledeğimiz bağlantılı sayfalarda bulabileceksiniz. Geçelim diğer alternatifimize

Web sitenize sanal mağaza modülü

Herhangi bir konuda websitemiz var diyelim. Ya da daha rahat anlaşılması için spesifik bir örnek verelim. Örneğin MP3 ve MP4 çalar üzerine bilgi veren bir içerik sağlayıcımız var. Bu site ile insanlara alışveriş yaptırarak, mesela mp3 çalar satarak, yapılan alışverişten para kazanma şansınız olduğunu biliyor muydunuz? Hem de dev markaların güvencesi altında. Nasıl mı?

Dünyaca ünlü bazı bazı satış platformları, daha büyük kitlelere ulaşmak için, sitelerinde sergilenen ürünlerinin ilgili içerik sağlayıcılarda listelenerek satılmasına olanak sağlıyor.

Onlar daha fazla müşteriye ulaşırken, sizler de web siteniz ile para kazanıyorsunuz. Hem de ürün aramadan, teslimatla uğraşmadan, müşteri problemleri ile ilgilenmeden. Sadece ürün fiyatı üzerinden aldığınız komisyona bakıyorsunuz.

Tabiki bunu bir konuda uzmanlaşmış markalarla da yapma şansınız var. Ama bu siteler hem sizin bir markaya bağlı kalmamanızı sağlıyorlar, hem de geniş ürün yelpazesi ve güvenilirlikleri ile sitenize prestij kazandırıyorlar.

Siz yine bir nevi drop shipping yapmış oluyorsunuz. Hem de ürün seçmekle, fiyat belirlemekle uğraşmadan. Üstelik bu sitelerde milyonlarca ürün sergilendiğinden, neredeyse hemen hemen her konuya uygun ürün mevcut.

Bu konuda sizlere öncelikle 2 dev markadan bahsedeceğiz. Birincisini uygulamak teorik olarak kolay ama pratik olarak zor. Diğeri de teorik olarak zor ama pratik olarak kolay. Kafanız mı karıştı? Hiç üzülmeyin, bizler her ikisini de en ince detaylarına kadar inceledik..

Dilerseniz sizlerle beraber önce yukarıda bahsedilen imkanları tanıyan siteleri araştıralım. Daha sonra da her alternatifin değerlendirildiği, sizler için hazırladığımız analiz ve tavsiyelerimizi paylaşalım.

Sonuç olarak, sanal mağaza ile para kazanmak, web sitesi ile gelir yaratma yöntemleri içerisinde, pek çok şekilde gerçekleştirilebilecek, en keyifli metotlardan biri olarak gözümüze çarpıyor.

İnternet Üzerinden Satış Yapmak (8 Pazaryeri)

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu