Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Sel Baskınlarına Karşı Paten Parkları İnşaası

Sel Baskınlarına Karşı Paten Parkları İnşaasıYakın zaman içerisinde bir oyun geliştirildi, Rockaways Tamiri… Bu oyun Farmville’den esinlenilerek Hurricane Sandy tarafından meydana getirildi ve kullanıcıların evlerini yeniden hızlıca yapmalarını amaçladı. Şimdi ise Danimarkalı tasarımcılar su baskını durumlarında rezervuarı iki katına çıkan Rabalder Parken paten parkını inşa ettiler.

rabalderparken
İnşaatı yapan şirkete göre, Danimarka büyük yağmur fırtınaları riskleri ile ve ani hava değişimi gibi birçok sorun ile karşı karşıya kalıyor. Bunun sonucunda ise birçok ev ve yollar hasar alıyor. Kullanılmayan kamu yerlerinin değerlendirilmemesi için ise mühendisler buralara bu durumlarda su tutabilecek olan paten parkları inşatları yapmayı akıl ettiler.

Zealand adasında Roskilde Musiconkompleksinde yer alan mühendisler olası bir sel durumunda bu paten alanlarının değerlendirilebileceğini fark ettiler. İlgili yapı Danks Beton tarafından hayat kurtaran ödüller arasında 2013 yılında yerini aldı. Üstelik bu sistem sadece hayat kurtarmayacak hem boş alanlar değerlenecek hem de mali kayıplar en aza düşürülecek. Mimarlar neden bir sonraki projelerinde Rabalder Parken’dan ilham alarak yapılarını yapmasınlar ki?

ürüne ait website: www.nordarch.dk

kaynak : www.myfikirler.com

  Girişimciden Akıllı Çelik KapıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak, Üzüm bağı kurmanın maliyeti Üzüm son dönemlerin flaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir