İlan, Tanıtım, Ticaret, İş Birliği

Seo Gerekliliği

Yirmi birinci yüzyılda hızlı bir şekilde gelişen teknoloji ile bilgisayar hayatımızda çok önemli bir yer tutmaya başlamıştır. Bu gelişmeyle beraber seo‘ nun da önemi artmıştır. 1940′ lı yıllardaki elektronik teknolojisindeki gelişmeler ve özellikle 1950′ li yıllarda transistorun keşfi ile birlikte bilgisayarların tasarımı ve geliştirilmesine yönelik faaliyetler hız kazanmıştır. Başlangıçta sadece bilgisayar uzmanları tarafından kullanılan bilgisayarlar günümüzde her alanda kullanım alanı bulmuştur.

İlk bilgisayarlar askeri veya bilimsel uygulamalar yâda askeri faaliyetler için kullanılan büyük boyutlu, enerji tüketimi fazla olan ve gürültülü makinler iken (örn: İlk elektronik bilgisayar ENIAC 30 metre uzunluğa, 3 metre yüksekliğe ve 30 tonluk bir ağırlığa sahiptir.) günümüzde herkesin sahip olduğu ve cebimizde taşına bilen cihazlar haline gelmiştir.

Günümüzde bilgisayarların hayatımıza girmediği bir alan nerede ise kalmamıştır. Bilgisayar teknolojisi bu hızla gelişmesi ile birlikte bilgisayarlar askeri ve bilimsel kullanım alanlarından kişisel ve bireysel kullanıma açılmıştır.

Tüm dünyada bilgisayarlar artık ofis uygulamalarından evlerde kişisel kullanıma kadar pek çok kullanım alanına sahiptir. Gelişen web teknolojileriyle beraber arama motoru optimizasyonu da ayrı bir önem kazanmıştır. Web alanında gerçekleşen bu gelişmeler sanal alemde varolmak isteyen her web sitesinin seo gerekliliğini artırmıştır.

Gelişen teknoloji ile birlikte bilgisayarların kapasitelerinde artış ile birlikte bilgisayar fiyatlarında ve maliyetlerinde azalmalar olmuştur. Bu neden ile Bilgisayar kullanımı ve bilgisayar sahipliği artmıştır. Günümüzde tüm dünyada nerede ise her evde bilgisayar olduğu düşünülmektedir.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu