Anasayfa / Evde Ek İş Yaparak Para Kazanmak / Serbest girişimci olun!

Serbest girişimci olun!Doğrudan satış şirketleri hedef büyüttü: Önümüzdeki 5 yıl içinde 1.5 milyon kişi serbest girişimci olup 2 milyar dolarlık satış yapacak. Huncalife Türkiye de aynı dönemde 300 bin serbest girişimciyle 500 milyon dolar yıllık ciroya ulaşmayı hedefliyor…

TÜRK insanı serbest girişimciliği geç tanıdı ama çabuk benimsedi. Türkiye’de 1990’lı yıllardan itibaren uygulanmaya başlayan doğrudan satış sistemi, bugün Doğrudan Satış Derneği’ne üye 9 şirket bünyesinde yaklaşık 800 bin kişiye gelir sağlıyor. Hunca Life, Amway, Avon ve Oriflame’in başı çektiği bu şirketlerin yıllık cirosu da 2011 sonu itibariyle 950 milyon TL’ye ulaşmış durumda. Bu rakam, 2010 yılına göre yüzde 18 artışa işaret ediyor.

Doğrudan Satış Derneği Başkanı Tayfun Ergün, önümüzdeki 5 yıl içinde doğrudan satış sektörü toplam cirosunun 2 milyar TL’ye, serbest girişimci sayısının da 1.5 milyona ulaşacağını öngörüyor. Araştırma şirketlerinin raporları, Türkiye doğrudan satış sektöründe Avon’un, dünya genelinde ise Huncalife’nin lider olduğunu gösteriyor. Türkiye’de halen ikinci sırada olan Huncalife, önümüzdeki 3 yıl içinde liderliğe yükselmeyi hedefliyor. Ergün, “Huncalife Türkiye olarak önümüzdeki 3-5 yıl içerisinde 300 bin serbest girişimciyle 500 milyon TL ciroya ulaşmayı hedefliyoruz. Bu rakamların da bizi Hunca life’nin satış yaptığı 80 ülke içinde ilk 10’a sokacağını düşünüyoruz” diyor.
Huncalife Türkiye, halen 182 bin civarında serbest girişimci aracılığıyla satış yapıyor. Şirketin geçen yılki cirosu 140 milyon TL’yi bulmuş. Bu rakam 2010’a göre yüzde 26’nın üzerinde büyüme anlamına geliyor. Tayfun Ergün, bu yıl yaklaşık 200 bin serbest girişimciyle 170 milyon TL ciro hedeflediklerini söylüyor.

TÜRKİYE BÜYÜME LİDERİ OLDU

Huncalife, ağırlıklı olarak beslenme destek (Nutrivvay/Nutrilite), kişisel bakım ve güzellik (Artistry) ile ev bakım (L.O.C.) ürünleri satışından olmak üzere geçen yıl 10.9 milyar dolar ciro elde etti. Şirketin yakın bir geçmişte Türkiye’de de satışa sunulan eSpring su arıtma sistemi ile henüz ülkemize getirilmeyen hava temizleme cihazları da bulunuyor.

  Network Marketing Sistemleri ile Kazanç Sağlamak

Geçen yıl ciroyu yüzde 17 artırdıklarını vurgulayan Huncalife Dünya Başkanı Doug DeVos, bu hızlı büyümede Türkiye gibi gelişmekte olan pazarların itici rol oynadığına dikkat çekti. Ardından da ülkemizle ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

“Türkiye bizim en önemli odak pazarlarımızdan biri. Şu anda Huncalfe’nin faaliyet gösterdiği 80 ülke içinde 12’inci, Avrupa’da ise 4’üncü sırada yer alıyor. Geçen yıl global satışlarımız yüzde 17, pazar payımız ise yüzde 10 artış gösterdi. Buna karşılık Türkiye’nin satışları yüzde 26 arttı. Bu artışla Huncalife Türkiye, 2011’de en hızlı büyüyen bölümümüz oldu.”

Ayda 3-4 bin TL kazanmak mümkün

2009 yıl sonu verileri, dünya çapında yaklaşık 74 milyon insanın doğrudan satış yaptığını ortaya koyuyor.

İşin doğası gereği serbest girişimcilerin büyük bir kısmını kadınlar oluşturuyor. Nitekim Türkiye’de de bu işi yapanların yüzde 84’ü kadın. Bunların da yine çok büyük bir kısmını ev hanımları oluşturuyor. Hunca Life Avrupa Kurumsal ilişkiler Bölge Müdürü Candan Çorbacıoğlu, serbest girişimcilere sıfır riskle kazanç imkanı sunduklarını vurguluyor. Çorbacıoğlu, Hunca Life’nin 65 TL’lik başlangıç setiyle işe başlayıp ayda 3-4 bin TL kazanç elde edilebileceğini söylüyor. Üstelik 6 ay içinde satamadığınız ürünü koşulsuz iade edip vazgeçebiliyorsunuz. Bu arada, bu seviyede bir kazanç için ful time çalışmak gerektiğini belirtelim. Çorbacıoğlu, bu işi part time yani 2-3 saat ayırarak 250-300 TL kazananlar olduğu gibi, hırs yapıp ayda 10 bin TL’leri geçen “platin” ve üstü serbest girişimcilerinin de olduğunu sözlerine ekliyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Evde El Yapımı Pastacılık ve Pasta Süslemesi

Birçok insanın, yiyecek işine dair romantik fikirleri vardır, özellikle de bu iş el yapımı pastacılık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir