Giyim Bayilikleri

Silk and Cashmere Strateji Değiştirerek Bayilikler Verecek

Giyim üzerine mağaza açmak isteyen girişimciler Silk and Cashmere çatısı altında kendi dükkanını açabilir. Yıllardır popüler olan ve kolay kolay popülerliğini yitirmeyecek olan bay bayan ve çocuk giyim satış mağası sektöründe sizde yerinizi almak için Silk and Cashmere bayilik konumuzu inceleyebilirsiniz.Perakendede çeyrek asırdır kendi mağazalarını açarak veya corner’larda yer alarak büyüyen Silk and Cashmere, 3 yıl içinde yurtiçi ve yurtdışında yaklaşık 20 bayilik vermeyi hedefliyor.

Perakende sektöründe 25 yıldır faaliyet gösteren Silk and Cashmer. Çin, Moğolistan ve Hindistan’dan 60’a yakın fabrikadan ürün tedarik ediyor, yıllık 150 bin adete yakın ipek, 150 bin adete yakın da kaşmir ürettiriyor. Silk and Cashmere Yönetim Kurulu Başkanı Ayşen Zamanpur, “Bayilerin kâr marjını ve ödeme planlarını kazan-kazan yaklaşımıyla çok avantajlı hale getirdik” diyor.

Bugüne kadar kendi açtığı mağazalar ve corner’larla büyüyen marka, strateji değişikliğine giderek, 2017-2018 kış sezonunda yurtiçi ve yurtdışında bayilik ağına yatırım yapmaya hazırlanıyor. Bugün yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere toplam 38 mağazayla faaliyet gösteren Silk and Cashmere’in corner’larla birlikte toplam 200 satış noktası bulunuyor.

Üç yıl içerisinde sezon başına 3 yurtiçi ve 3 de yurtdışı bayiliği vermeyi planladıklarını söyleyen Zamanpur, böylece yaklaşık 20 mağaza açmayı hedeflediklerini belirtti. Yurtdışında Almanya, Belçika, Avusturya, İskandinav ülkeleri, Çek Cumhuriyeti, Azerbaycan, Kanada, Katar ve Kıbrıs’a bayilik verilmesi hedefleniyor. Yurtiçinde ise İstanbul Bağdat Caddesi ve Emaar, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, Adana, Antalya ve Mersin mağaza açılması planlanıyor.Ayşen Zamanpur, “Stok yapımızı yeni bayilere sürekli ürün sağlayacak şekilde planladık; global bayilik için son derece hazır haldeyiz. Kâr marjını ve ödeme planlarını da kazan-kazan yaklaşımıyla çok avantajlı hale getirdik”diye konuşuyor.

130 bin dolara açılabilir

Franchise bedelinin ödeme koşullarını altı aya uzattıklarını, giriş bedelini minimuma indirdiklerini vurgulayan Zamanpur, corner bayiliğinin 20 bin dolardan başladığı bilgisini veriyor. Büyük bir mağazanın açılış maliyeti ise m2 başına 700 dolar olarak ifade ediliyor. Ciro üzerinden herhangi bir bedel alınmıyor. Bayiler sezonluk ortalama 60- 80 bin dolar arasında ürün alımı yapabiliyor, bununla birlikte ortalama bir mağaza 130 bin dolara açılabiliyor.

Başvuru için; franchise@silkandcashmere.com 0212 360 09 90

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu