Anasayfa / Başarılı Girişimcilik Fikirleri / Sıradışı bir iş adamının başarı öyküsü

Sıradışı bir iş adamının başarı öyküsü1991 yılında 16 metrekarelik bir dükkanda turistlere resim çerçevesi satarak iş hayatına atılan Cafer Doğan, şimdi 10 milyon TUlik yatırımla 5 bin metrekarelik bir fabrika açmaya hazırlanıyor.

SIRADIŞI bir iş adamı olan Cafer Doğan’ın başarı öyküsü, sadece onun değil Bodrum’un son 30 yıldaki yükselişini de anlatıyor. İşçisi ayrılan arkadaşına birkaç gün yardım etmek için 1989 yılında İzmir’den Bodrum’a geldiğini belirten Doğan (51), bir daha buradan ayrılamadığmı söylüyor. İki yıl başkasının yanında çalıştıktan sonra 1991 yılında kendi işyerine açan Doğan, “Bodrum’la birlikte ben de büyüdüm” diye konuşuyor. Atatürk Caddesi’nde açtığı 16 metrekarelik ilk dükkandan bugün 5 bin metrekarelik dev bir fabrikaya uzandıklarını ifade eden Doğan Cam’ın sahibi, “Bu fabrikanın yatırım tutarı şimdiden 10 milyon TL’yi buldu. Bu fabrika kapasitemizi ikiye katlayacak. Onunla Bodrum’a olan borcumu ödemek için çalışıyorum” diyor.

YENİ FABRİKA YOLDA
Çalışan sayısının 30 olduğunu belirten Doğan, Şişe Cam’m bayisi olarak sadece Bodrum’a değil tüm Muğla’ya ısı cam üretimi gerçekleştirdikleri bilgisini veriyor. Cam ile ilgili her konuda hizmet verdiklerini ifade eden Doğan, “Bir kaç eksik kalemimiz var. Onları da Dörttepe’de inşaatı devam fabrikamız açıldığında tamamlayacağız. Yeni fabrika ile çalışan sayımız 50’ye çıkacak ve daha geniş bir alana hizmet vermeye başlayacağız. Yılda yaklaşık 200 bin metre olan cam işleme kapasitemiz bir kaç kat artacak” diye konuşuyor.

GARANTİLİ CAM

Bodrum’daki otellerin ve konutların yüzde 80’ine hizmet verdiklerini vurgulayan Doğan, “Biz belli bir markanın kalitesi ve adı altında üretim yapıyoruz. İnsanlar cam alırken buna dikkat etmeli. Garantili mal aldıkları zaman herhangi bir sorun olduğunda karşılarında bir muhatap bulabilirler. Kaynağı belli olmayan camlar için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Bu yıl inşaat sektörü iyi ama turizmde ciddi sıkıntı var” diyor.

  Gösterin girişimcilik becerinizi!..

Bodrum hak ettiği yatırımı alamıyor

Cafer Doğan, Bodrum Belediye Meclisi Üyesi olarak ilçenin geleceği ile ilgili düşüncelerini ise şöyle açıklıyor: “Bodrum, bazı büyük şehirlerden bile daha fazla vergi veriyor. Ama bu vergilerin karşılığı bir türlü Bodrum’a dönmüyor. Bodrum devletten hak ettiği desteği görmüyor.

Belediyenin imkanları belli bir yere kadar yetiyor. Bodrum’un adı kendine yetiyor ama bu desteğin de verilmesi gerekiyor. Bodrum’un geleceği zaten parlak. Sanayinin altında hipodromu ile birlikte tarihi değerleri tam olarak ortaya çıkarılsa buraya gelecek Japon turistlerin sayısından rahatsız oluruz.
Bodrum’da böylece 12 ay turizm çok rahat yapılır. Çünkü başta havası olmak üzere her şey | buna müsait.”
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Girişimcilik Yaşı Düşüyor Başarılı Genç Girişimciler

Son yıllarda girişimciliğe adım atanların sayısı artarken “girişimcilik” yaşı da düşüyor. 28 yaşına gelmeden iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir