Anasayfa / Reklamlar-Reklamcılık / Şirketler Marka Yüzü Seçiminde Konsept Değiştirmeye Başladı

Şirketler Marka Yüzü Seçiminde Konsept Değiştirmeye BaşladıFiliz, marka yüzünü nasıl seçti?

ebru omurcaliŞirketler marka yüzü olarak popüler sporcu, sanatçı ve mankenleri ağırlıklı olarak kullanır. Son dönemde yavaş yavaş tanınmış doktorlarda farklı markaların reklamlarında yer almaya başladı. Ancak Filiz Makama farklı bir yol izlemiş ve marka yüzü olarak aynı zamanda bir yazar olan şef Ebru Omurcalı’yı seçmiş.

Unutulmaya yüz tutmuş farklı lezzetlere yeniden hayat vermek hedefiyle markayla özdeşleşebilecek bir yüz ile çalışmak istediklerini söyleyen Filiz Makama Yöneticisi Aylin Eker. “Bir marka yüzüyle çalıştığınızda hedef kitlenize ve tüketicinize vermek istediğiniz mesajınızı kuvvetlendiriyorsunuz. Ebru Omurcalı ile Filiz Makarna’nın kimyasının uyuşması da bir marka yüzü ile çalışmak istememizde çok büyük bir etken oldu” diye konuşuyor.
Omurcalı Filiz’in sadece marka yüzü değil. Filiz Makama ile birlikte Omurcalı raflarda yeni yerini alan Makarnanın Kitabı’nı hazırlamış. Bu kitapla sahiplendikleri ve temsil ettikleri geleneksel Türk mutfağı ve onun eşsiz lezzetlerini makarnayla harmanlayıp sofralara yepyeni bir yonım ve tat katmak istediklerini anlatan Eker, ilerleyen dönemde Omurcalı ile çok özel ve farklı projelere de imza atacaklannın altını çiziyor.

Sektörden haberler…

• Geçen hafta bir konkur duyurusu ve bir de konkur sonucu haberi geldi. Konkur sonucu haberi medya ajansı konkuru açan Biota Laboratuvarlan’ndan geldi. Dört ajansın katıldığı ajans seçim süreci sonunda Biota Laboratuvarlan MediaTeamWork ile çalışma kararı aldı. Works ile çalışan Little Caesars Pizza ise reklam ajansı konkuru açtığım duyurdu. Şirket bundan sonraki dönemde tüm reklam stratejilerini oluşturacak ve yönetecek yeni reklam ajansı arayışlarına başladı.

• İklimlendirme sektöründe dünya lideri olan Daikin’in çatısı altında büyümeye devam eden Airfel, logosunu yeniledi. Güvenli ve konforlu ısıtmanın sembolü olarak ‘Kırmızı-Beyaz’ renklerini ve Alev’i seçen Airfel’, Türkiye çapındaki bayilerinde kapsamlı bir yenileme çalışması da başlattı.

  Cüneyt Özdemir'in rol aldığı reklam filmlerinin arkasından bu marka çıktı

• Red Bull, SesliHarfler Interaktif Reklam Ajansı ile anlaştı. Bünyesinde Beko, P&G, Perfetti ve Ülker gibi kurumlara hizmet veren SesliHarfler, Red Bull’un hem dijital kreatif süreçlerini hem de sosyal medyasını yönetecek.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Reklam Metnini Unutun Hadi Birkaç GİF Yapalım

Reklamcılar, markalı video küpleri Tenor’un arama sonuçlarına yerleştirmek için altı basamaklı meblağları gözden çıkarıyor. Sevgililer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir