Teknoloji ve İnovasyon Haberleri

Siz Keyifle Pedal Çevirin, O Telefonunuzu Şarj Etsin

Siz Keyifle Pedal Çevirin, O Telefonunuzu Şarj Etsin

Jonathan Roberts sürüş esnasında sık sık navigasyon cihazı kullanılmasını gerektiren ve elektriğe erişilemeyen uzun bisiklet seyahatleri yapan bisiklet sürücüleri için cep telefonu şarj etme olanağı sağlayan, taşınabilir akıllı telefon şarj sistemi AeroCharge’ı geliştirdi. Roberts’in ifadesi ile rüzgârın potansiyel enerjisi, elektrik enerjisine dönüştürülmediği sürece boşa harcanmış oluyor.

telefonu sarj eden bisiklet

AeroCharge işte tam bu noktada devreye giriyor ve bisiklet sürücülerinin sürüş esnasında cep telefonlarını şarj etmesine olanak sağlıyor.

Sistemin içindeki devre, USB girişine bağlı bir düzenleyici içeriyor. Farklı cep telefonları şarj için farklı miktarlarda ampere ve voltaja ihtiyaç duyar ve ihtiyaç duyduklarından farklı miktarda voltajla şarj edildiklerinde zarar görürler. Bu düzenleyici her telefona gidecek miktarı ayarlıyor, böylece telefon ve bataryası zarar görmeden şarj oluyor. Sistemin bir diğer özelliği ise ürettiği gücü doğrudan telefonun bataryasında değil bir başka bataryada biriktirerek oradan telefonun bataryasına aktarması. Böylece sürücü sürüşe ara verdiğinde dahi telefon bir süre daha şarj olmaya devam ediyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu