Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Skybox Imaging Uydudan Dünyanın Fotoğraflarını Çekme İmkanı Sağlıyor

Skybox Imaging Uydudan Dünyanın Fotoğraflarını Çekme İmkanı SağlıyorUydular kiraya verilerek, şirketlere uzay hakkında daha fazla bilgi sağlıyor.

Skybox Imaging, Dünya’nın gerçek zamanlı fotoğraflarını, insan aktiviteleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen şirketler için yararlı birer dökümana dönüştürüyor.

ArduSat, bir çok insana, randevulu bir şekilde mini-uydulara sahip olma fırsatı sağlıyordu. Fakat şimdi, Skybox Imaging, Dünya’nın gerçek zamanlı fotoğraflarını, insan aktiviteleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen şirketler için yararlı birer dökümana dönüştürüyor.

skybox
Wired’e göre, uzayda ticari amaçlı yüksek kaliteli fotoğraf çeken ve istenen konumun yılda sadece bir adet fotoğrafını çekebilen 9 adet uydu bulunuyor. SkyBox firmasının çıkış noktası ise, kullanıcılara daha ucuz ve daha uzun soluklu bir teknoloji sağlamak. Kullanıcılar, diledikleri saatlerde, diledikleri bölgelerin fotoğraflarını ve videolarını çekebilecekler. Bu resimler çevresel değişimlerin ve yapım çalışmalarının işleyişini ve son durumu hakkında bilgi verecek. Ayrıca kargo araçlarının ya da park yerindeki insanların davranışları gibi ince ayrıntıları da gözlemleyebilecek. SkyBox, ilk uydusunu Mayıs ayında fırlatmak için izin aldı ve uydu yerine yerleşir yerleşmez ilk fotoğrafları kullanıcılara göndermeyi umuyor.

Medya’nın, tüketiciler hakkında geniş bilgiyi, şirketlere ulaştırabileceği başka yollar mevcut mu?

Website: www.skyboximaging.com

kaynak : www.myfikirler.com

  Genç Girişimci Evren Yurttaştan İnovasyon Yatırımı Trimbox CihazıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak, Üzüm bağı kurmanın maliyeti Üzüm son dönemlerin flaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir