İş Fikirleri ve İş Kurmak

Şoklanmış Sebze Üretimi İş Fikirleri

şoklanmış sebze üretmek, şoklanmış sebze üretimi, şoklanmış sebzeler üzerine iş fikirleri, şoklanmış sebze iş fikri, gıda üzerine iş fikirleri, kurutulmuş sebzeler

ŞOKLANMIŞ SEBZE

KURUTMA tekniklerinde son yıllarda epey yol kat edildi. Eski teknolojiyle kurutulmuş ürünler yüzde 30’a kadar nem bırakıyordu. Üstelik açık havada muamele edilmiş olsalar bile bu gıdaları uzun süre saklamak imkânsızdı.

Şimdiki teknolojiyle, nem seviyesi yüzde’lere kadar indirildi. Ürünlerin depolama ömrü olağanüstü arttı.

Bu tekniğe dehydration endüstrisinde ‘şok kurutma‘ adı veriliyor. Yöntemin öne çıkan özelliği, sebze ve meyvelerin lezzetini aynen koruması.

Yapılan deneyler en hassas sebzelerin bile lezzet kaybına uğramadığını gösteriyor.

Amerika’da yapılan geniş ölçekli tat testlerinde denekler bu yöntemle kurutulmuş sebzelerin tümünü ‘taze işlenmiş’ gibi algıladılar.

Havası alınmış veya ozonla muamele edilmiş ambalajlara konmadan önce sebze ve meyvelerin yüksek basınç altında ani şokla kurutulmuş olması bu mucizeyi meydana getirmiş.

Sebzelerin ucuz ve bol olduğu zamanlarda yapılan üretim büyük kolaylıklar sağlıyor. Yapılan testlerde sebzelerin 5 yıl sonra dahi kalite ve lezzetlerinde hiçbir kayıp olmadığını göstermiş.

Şok kurutma tekniğini inceleyerek kışla, okul, hastane gibi toplu yaşam yerlerine gıda sağlayabilir, kuraklık tehlikesi altındaki ülkelere gıda ihracatı yapabilirsiniz.

Proses bilgileri ve basit makinelere ulaşmak için internette industrial dehvdrators’ tanımıyla bir arama yapmanız yeterli. Sistemin güneş enerjisiyle çalışan ekipmanları da var.

En büyük alıcı ‘BM’ (Birleşmiş Milletler) ve onun gözetimindeki çeşitli kuruluşlar.

Ayrıca dünyanın tanınmış gıda üreticileri ile fast-food endüstrisi de büyük müşteriler arasında…

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu