Anasayfa / Kariyer ve İş / Sorunlu Bir Çalışan Patronunuz Olduğunda

Sorunlu Bir Çalışan Patronunuz Olduğunda

Eğer Arafın iş yerleri arasında bir eş değeri olsaydı, oraya en büyük kabusunuz patronluğunuza yükseldiğinde girerdiniz.

Bu başınıza gelebilir. Pek çok şirket, insan ilişkilerindeki bariz yeteneksizliğin de dahil olduğu yetersizliklerine rağmen insanları terfi ettiriyor.

Küresel insan kaynaklan danışma şirketi DDI tarafından yapılan ankette idarecilerin sadece yarısı şirketlerinin lider geliştirme konusundaki girişimlerinden memnun olduklarını belirtti. Ve sadece % 61’i kendilerini “çalışanların içindeki potansiyeli ortaya çıkarma” konusunda yeterli olarak değerlendirdi.

sorunlu patron“Cehennemden gelen iş arkadaşı” nın terfi etmiş hali olan “cehennemden gelen patron” ile uğraşırken savunmanız en iyi saldırınız olacak. Bu amirle görüşüp, ona yeni işini kolaylaştırmak için ne yapabileceğinizi sorun. Yeni konumunuz, amiriniz olan kişiyle geçmişte yaşamış olabileceğiniz sorunların tekrarından kaçınmak için onu idare etmenizi gerektirecek.

Parlak bir fikriniz olduğunda, mümkün olduğunca kısa zamanda bu fikrin size ait olduğunu herkesin bilmesini sağlayın. Patronunuza fikri açıklayan bir not yazın ve gerekirse paylaşmacılık adına diğer amirlere de bunun bir kopyasını gönderin. İleri görüşlü olmak, unvanını değiştiren ama belki de çizgisini değiştirmemiş bu eski düşmanla baş ederken en etkili silahınız olabilir.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir