Anasayfa / Başarılı Girişimcilik Fikirleri / Sosyalleştikçe kazandıracak girişim

Sosyalleştikçe kazandıracak girişimKullanıcıların sosyal medya üzerinde ne kadar etkin olduklarını ölçümleyen, bunu yaparken de kazandıran Sosyologger, ild girişimci tarafından 500 bin dolarlık yatırmıla kuruldu. Yıl sonuna kadar 150 bin üyeye ulaşmayı hedefleyen site, kullanıcıların sosyal medyada geçirdikleri süreyi gerçek hayatta değere dönüştürmeyi amaçlıyor.

Sosyologger

Sosyal medyanın hayatın vazgeçilmez bir parçası haline gelmesi ile birlikte başka kavramlar da ön plana çıkmaya başladı. Etkileşim de bunların en önemlilerinden biri. Sosyal medyada bir konu hakkında fikrinizi belirttiğinizde, bu fikir çevrenizdekiler tarafından beğeniliyor, yorumlanıyor ve paylaşılıyor. İşte Sosyologger sosyal medyada yaratılan bu etkiyi ölçümlü-yor ve gerçek kazanca dönüştüren yeni bir platform olarak karşımıza çıkıyor.

Sosyologger, Facebook, Twitter, Foursquare, Linkedln, Youtube ve Instagram hesaplarından herhangi biri ile kolayca üye olunabilen bir platform. Sistem, siz hesabınızla giriş yapar yapmaz beğenileriniz, zevkleriniz ve ilgi alanlanmza göre analiz yapıyor. Yapılan analizlerle birlikte size özel teklifler sunuluyor. Bu teklifler sosyal medyada paylaşıldıkça ne kadar etkin olduğunuz, etrafınızdakileri ne kadar etkilediğiniz Sosyologger tarafından ölçülüyor. Site, sosyal medya üzerindeki etkileşim gücünüzü ölçerken bir yandan da kazanç sağlıyor. Bu kazanç kimi zaman bir deneyim, kimi zaman bir ürün ya da nakit para olabiliyor.
500 BİN DOLARLIK YATIRIM

Levent Gözener ve Sanny Anavi’nin ortak girişimiyle kurulan platforma 500 bin dolarlık bir yatırım yapıldı.

Kullanıcıların sosyal medyada geçirdikleri etkin sürenin onlar için gerçek hayatta değere dönüştüğünü gösterecek olan sistem şu anda Facebook, Twitter, Linkedln, Instagram, Foursquare ve Youtubeda aktif olarak kullanılabiliyor.

Sosyologger’m çok basit bir ihtiyaç ve eksiklik üzerine kurgulanmış bir platform olduğunu söyleyen Levent Gözener, “Şu Facebook’ta harcadığım zaman karşılığı para alsam zengin olmuştum” ya da “Sosyal medyada harcadığım zaman gerçek hayatımda da değerli bir şeye dönüşse keşke” gibi düşüncelerden yola çıkarak kurulduğunu ifade ediyor.

  Girişimci İçin Yatırım Ortamı Önemli

Sosyologger’m markalar ve firmalar için de değer oluşturacağını ifade eden Sanny Anavi, müşterilerin sosyal kapitallerine katkıda bulunabilmenin ve sosyal medyada yaptıkları çalışmalara daha organik ve analitik geri dönüşler sağlayabilmenin hedefleri arasında olduğunu söylüyor. Yıl sonuna kadar 150 bin kayıtlı kullanıcıya ulaşmayı hedeflediklerini belirten Anavi, şöyle devam ediyor:

“Uzun vadede hedefimiz Sosyologger’ın tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılan bir platform olması yönünde. Bunun için çalışmalarımıza yön veriyoruz. Sürekli sistemi geliştireceğiz. Her 1,5 ayda bir yeni network ya da özellik ekleyeceğiz. Eklemeyi düşündüğümüz belli başlı networkler arasında, tumblr, pinterest, vine, blogger.com, blogcu.com var.”
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Girişimcilik Yaşı Düşüyor Başarılı Genç Girişimciler

Son yıllarda girişimciliğe adım atanların sayısı artarken “girişimcilik” yaşı da düşüyor. 28 yaşına gelmeden iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir