Anasayfa / Makaleler / Sözünüze Sadık Kalın

Sözünüze Sadık KalınKüçük bir kız olan Jessie, işlek bir öğle yemeği vaktinde bir hazır yemek lokantasında sırada beklerken, annesinin başa çıkamayacağı kadar hareketli olduğunu belli ediyordu. Annesi kucağında bebeğiyle, etrafı keşfetmeyi kafasına koymuş olan Jessie’ye göz kulak olmaya çalışıyordu.

sozune sadik kalmak

“Jessie, eğer sırada durursan sana bir kurabiye vereceğim.” dedi kadın. Jessie “Peki” dese de saniyeler sonra tekrar lokantanın içinde dolaşmaya başlamıştı bile.
Küçük kız oradan oraya koşturup etraftaki cipsler ve diğer şeylerle oynamaya o kadar dalmıştı ki, ben ailemin önünde sırada beklerken yanlışlıkla gelip benim bacağımı yakaladı.

Kızm sıradan kaçtığı her seferde, annesi kurabiye ödülünü tekrarladı. Sonunda tatlı reyonunun yanındaki kasanın önüne vardılar. Kasiyer benim aldıklarımı paketlemekle meşgulken kadının kızıyla konuşmasına kulak misafiri oldum; “Jessie, neyli kurabiye istersin?”

Jessie kurabiyelerine kavuşmuş ve kötü bir de ders almıştı: Annesi her zaman sözüne sadık kalmıyordu.

Güvenilirliğinizden vereceğiniz böyle bir ödünün sorunlu çalışanlar söz konusu olduğunda yıkıcı sonuçları olur. Daha iyi çalışma performansıyla ilgili taleplerinizi ciddiye almazlarsa, onlar üzerinde Jessie’nin annesinin kızı üzerindeki etkisinden daha fazla etki sahibi olamazsınız.

  Düzce’de sanayi kenti olma yolunda dev adımlarYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Dünyada djjital oyun endüstrisinin büyüklüğü

Dünyada djjital oyun endüstrisinin büyüklüğü, film ve müzik endüstrisinin toplam büyüklüğünü geride bıraktı. Ve daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir