Anasayfa / Girişimcilik / Startup Labs Girişimcilik Yarışması

Startup Labs Girişimcilik Yarışması

İşini hızla büyüt yatırımcını bul

Türkiye’nin büyüyen girişimcilik sektörüne başarı hikâyeleri yazdırma hedefiyle kurulan Startup Labs, 6-26 Nisan tarihleri arasında özyeğin Üniversitesi‘nde gerçekleştirilecek. Dünyanın dört bir yanında düzenlenen bir girişimcilik yarışması olan Startup Weekend’in yaratıcıları tarafından kurulan Startup Labs, girişimcileri 3 hafta içinde işlerini kurup büyütmeleri yönünde teşvik ederken, onları uluslararası yatırımcılarla da bira raya getirecek.

Startup Weekend’in yaratıcıları tarafından kurulan erken aşama yatırım fonu Startup Labs, Galata Business Angels ve Girişim Fabrikası tarafından Türkiye’ye getiriliyor. Türkiye’nin önde gelen melek yatırıma grubu Galata Business Angels ve ICT sektörü odaklı fikirlerin ticarileştirmesi amacıyla kurulmuş, Türkiye’nin ilk ve tek iş hızlandırma programı olan Girişim Fabrikası işbirliğiyle başlatılan program, 6-26 Nisan tarihleri arasında Ozyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsünde gerçekleştirilecek.

Uç hafta sürecek olan Startup Labs programı süresince takımlara GBA & Startup Labs’den ortak 30 bin dolarlık yatınm, mentorluk, ofis alanı, startup dünyasının en önemli isimleriyle ve diğer yatırımcılarla bir araya gelme firsatı verecek. Temel amacı takımları kullanıcı/gelir hedefleri üzerine odaklanarak çok hızlı bir sürede büyümeye ve sadece üç haftalık bir zaman içerisinde şirketlerinin çalıştığını ispatlamaya itmek olan programın son gününde ise takımların kendilerini uluslararası yatırımcılara gösterip daha fazla yatırım desteği alabilecekleri bir “Derno Günü” düzenlenecek.Pazarlama stratejisi belirlenecek

Startup Labs yöneticilerinden Tuğçe Ergül “Her şey iyi bir iş fikri olan parlak, enerjik insanlarla başlıyor. Türk girişimcilerinin çoğu gibi. Startup Labs ise buna gereken yardımı ve destek kanallarını da ekleyerek geleceğin büyük şirketlerinin yaratılmasına yardımcı oluyor,” diyor. Ergül ayrıca önümüzdeki iki senede dünya çapında 100 şehirde programlarını düzenlemeyi planladıklarını da sözlerine ekliyor.

Startup Labs’te ülkenin önde gelen isimleriyle çalışmaya, bir iş fikrini rafine etmeye ve problemlerin üstesinden gelebilmeye yardımcı olacak kaynaklar sunulurken, şirketlere satış/ pazarlama stratejisi belirleme fırsatı da veriliyor. Aynı zamanda ülkenin en iyi danışmanlarından hukuk, muhasebe ve finans alanında hızlandırılmış derslerin de verildiği Startup Labs İstanbul’un yatırım ortağı olan Galata Business Angels, Türkiye’nin büyüyen girişimcilik sektörüne başan hikâyeleri yazdırma konusunda da kararlı. Galata Business Angels Direktörü Elbruz Yılmaz “İstanbul’un teknolojik ilerlemesinin ve Doğu ile Batı arasındaki konumunun bir rekabet avantajı sağladığına inanıyoruz. Burada henüz keşfedilmemiş ve el değmemiş yeteneklerden oluşan bir hazine saklı. Startup Labs, işte bu yeteneklerin bir kısmını gün ışığına çıkarmayı amaçlıyor,” diyor.

Kaynağa ihtiyaç var

Türkiye’nin inovasyon bazlı fikirlerle yola çıkmış global girişimcilere ihtiyacı olduğu bilinciyle hareket eden Girişim Fabrikası Direktörü İhsan Elgin ise Startup Labs girişiminin Türkiye’deki girişimcilik ekosistemiyle ilgilenen bütün paydaşlara çeşitli işbirlikleri gerçekleştirerek küresel seviyede büyük başarılara imza atma firsatı sunan bir katalizör görevi gördüğünü söylüyor. Elgin, Türkiye’de yeni kurulan şirketlerin, çıktıklan bu girişimcilik yolculuğunda çok daha fazla kaynağa ihtiyacı olduğunu vurguluyor.

Burcu Tuvay
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir yorum

  1. Girişimcilerin 54 saat içinde iş fikirlerini şirketleşme aşamasına getirdikleri Startup Weekend yarışmasının üçüncüsü dünyanın önde gelen girişimcilik vakıflarından Kauffman Foundation’ın desteği ve Özyeğin Üniversitesi ile Microsoft Türkiye’nin ana sponsorluğunda başlıyor.

    Başvurular ve detaylı bilgi için: https://bitly.com/akLYsZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir