Anasayfa / Girişimcilik / Stilkolik tasarımcılar ile blogger’ları buluşturdu

Stilkolik tasarımcılar ile blogger’ları buluşturdu

Moda blogger’larma ve moda tasarımcılarına geniş bir çerçevede kendilerini tamtabilme imkanı sağlayan Stilkolik.com, 10 binden fazla üyeye ulaştı.

Her geçen gün büyüdüklerini söyleyen sitenin kurucularından Elif Tuğba Aydınlıyurt, ortaklık için görüşmelerinin sürdüğünü ifade ediyor.

Dünyada sokak modası üzerine sosyal paylaşım siteleri oldukça yaygın ve sevilir olmaya başladı. Ancak Türkiye’de henüz çok yaygın değil.

Stilkolik

Stilkolik.com, pazardaki bu boşluğu doldurmak için kuruldu. Site, özellikle yerli moda bloggeıiannın bir arada olmalarını, birbirleriyle etkileşimlerde bulunmalarını, kendilerine özel stil profilleri oluşturmalannı sağlayacak bir platform olmayı amaçlıyor.

Stilkolik.com, içeriği tamamen üyeler tarafından oluşturulan, moda üzerine bir sosyal paylaşım platformu. Şu an için reklam ve tanıtımlar üzerine bir gelir modeline sahip bir web sitesi. Elif Tuğba Aydınlıyurt ve Eren Emre Samur’un girişimi olan site, mart ayında faaliyete geçti.10 BİNDEN FAZLA ÜYE

Aydınlıyurt, “Sokak modasını yakından takip etmeyi sevenlerin yanı sıra moda sektöründe aktif olarak yer alan, modayı hem bir hayat tarzı hem de bir hobi olarak benimsemiş olan tasanmcılan, blogger’lan ve diğer tarz sahibi moda severleri hedef kitlemiz olarak görüyoruz” diyor.

Yatırımcılarla görüşmelerinin devam ettiğini ve orta vadede bir ortaklık olabileceğini söyleyen Aydınlıyurt, melek yatırım için de görüşmelerin sürdüğünü ifade ediyor. Sitede 10 bini aşkın moda sever üye bulunuyor. Instagram takipçi sayısı 36 bin, Facebook sayfası beğeni sayısı ise 59 binin üzerinde.

YABANCI TAKİPÇİLERİ VAR

Elif Tuğba Aydınlıyurt, kendilerini farklı kılan özellikler hakkında şunlan söylüyor:

“Moda blogger’larına ve moda tasarımcılarına geniş bir çerçevede kendilerini tamtabilme imkanı sağlıyoruz. Diğer moda sever kullanıcılara da sadece web sitesinden değil Instagram, Facebook gibi diğer sosyal medya sayfalarından dikkat çekici tasarımlar, tarz sahibi kullanıcılar ve yeni markalar keşfedebilme imkanı sunuyoruz.” Aydınlıyurt, bunun yanı sıra global alanda da aktif olmalarım, özellikle Instagram sayfasında yerli takipçilerin yanında birçok yabancı takipçinin de stilkolik hashtag’iyle stillerini paylaşıyor olmasını da kendilerini farklı kılan özellikler arasında belirtiyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir