Gıda ve Restoran Bayilikleri

Subway Fast Food Türkiye’de Franchise Veriyor

Subway Fast Food

Subway bugün, 42.700’den fazla restoranıyla dünyanın en büyük sandviç zinciri.., Subway Türkiye Ülke Direktörü Hakan Kurt; Marmara, Ege, İç Anadolu ve Akdeniz Bölgeleri başta olmak üzere tüm Türkiye9de restoran açmayı hedeflediklerini söyledi.

Subway, 1965 yılında Fred DeLuca ve Doktor Peter Buck ortaklığında Amerika’da kurulmuştur. Subway, Türkiye pazarına 1996 yılında ilk restoranını açarak giriş yapmıştır. 2000’li yıllarda büyümeye devam eden şirketimiz bugün ülke genelindeki değişmez global fast & food markalarından biri olmuştur.

7.500 Euro giriş bedeli, Subvvay tarafından verilen “ücretsiz”eğitimleri almış olmak, ortalama 50 metrekare ile 150 metrekare arası lokasyon, ortalama 60.000 $ ile 90.000 $ arası yatırım maliyeti.

Misafirlerimizin gözlerinin önünde, kendilerinin tercihleri doğrultuşunda hazırlanan ürünlerimiz, günlük pişirilen taze ekmeklerimiz ve ustalık gerektirmeyen basit operasyonumuzla fast & food sektöründeki diğer markalardan çok daha özgün ve kişiselleştirilmiş bir marka oluşumuz bizi rakiplerimizden farklı kılar.

Subway dünya genelindeki 111 ülkede 42.700’den fazla şubesiyle franchising ile işletilen bir şirkettir ve bu restoranların tümü franc-hising işletmesidir.

Subway Fast Food

Marmara, Ege, İç Anadolu ve Akdeniz Bölgeleri başta olmak üzere tüm Türkiye’de restoran açmayı hedefliyoruz.

2018 ciromuz 100.000.000+, 2019 için ise yüzde 20 büyüme hedefimiz vardır.

Marka alt yapısını franchise sahiplerinin karlılığı üzerine kurmuştur. Markanın satın alma gücünü franchise sahipleri tarafından kontrol edilen kar amacı gütmeyen bir organizasyon yönetmektedir. Markamızın reklam ve büyüme projelerini franchise sahipleri tarafından seçilen yönetim kurulları yürütmektedir.Tüm alanlarda franchise sahiplerinin söz sahibi olduğu profesyonel çalı-şanların desteğiyle yönetilen bu sistem restoran sayısı bakımından dünyada en çok şubesi olan global markadır.

Hedef odaklı, vizyon sahibi ve çalışkanlık.

Nasıl Bir Yer Arıyoruz

SRE, LLC şu anda yaşadığınız yerde en merkezi yerleri kiralamak istiyor! SUBWAY® zinciri genişliyor ve dünya genelinde uygun yerlere büyük bir talep var. Esnek zemin planlarımız sayesinde sahip olduğunuz neredeyse tüm tesislerde mağaza açabiliriz. Bir yerde SUBWAY® mağazası açıldığında buranın SUBWAY® mağazası olarak kalması hem sizin menfaatinize hem de bizim menfaatimizedir. Bir yerin değerlendirilmesini istiyorsanız veya herhangi bir sorunuz varsa, bugün bizimle iletişime geçin!

SRE Kiralama Süreci

SUBWAY® restoranları için tüm gayrimenkul seçimleri yerel Geliştirme Acentesine yapılan teklifle başlar. Bilgileri bulunduğunuz yerdeki Geliştirme Acentesi ofisine iletmek için, bir yeri online olarak bildirin.

İstenilen yer için kira kontratı taslağı Subway Real Estate, LLC. (SRE) şirketinin incelemesi için gönderilir.

SRE mal sahibi ile hükümler üzerinde görüşmeler yapar ve hem kiraya verenin hem de kiracının ihtiyaçlarına uygun kira kontratını ortaya çıkarır.

https://www.youtube.com/watch?v=KIjOQLNC3zk

Subway Franchising

1. Neden SUBWAY® ekibine katılmam gerekir?

SUBWAY® ekibine katıldığınızda kendi işinizin sahibi olma fırsatına erişirsiniz. Bu sıradan bir iş değildir. Başarılı olduğu kanıtlanmış işletme, düşük yatırım, basit operasyonlar, esnek zemin planları, ulusal ve yerel ölçekte destek, ulusal ve bölgesel reklam fırsatları, iki haftalık eğitim programı, mal sahipleri ve personeli için sürekli eğitim, işletme geliştirme yardımı, tasarım desteği, kira pazarlığı, kuruluş rehberliği ve çok daha fazlasına sahip olursunuz.

https://www.youtube.com/watch?v=JI28ZkmOX68

2. Franchise bedeli nedir?

İlk franchise ücreti yaşadığınız ülkeye göre 10.000 $ – 15.000 $ (ABD doları) arasında değişir.

3. Telif ve reklam ücreti bedeli nedir?

SUBWAY® Franchise Sahipleri her hafta gelirinin %12,5’ini (brüt satış eksi satış vergisi) öderler; bu bedelin %8’i franchise lisans ücreti ve %4,5’i reklam ücretidir.

4. SUBWAY® restoranı açmanın toplam maliyeti nedir?

Her mağaza farklı olduğundan, ilk franchise ücretine ek olarak ilk yatırım miktarı restoran büyüklüğüne, kuruluş masraflarına, lokasyona vb. göre farklılık gösterir. Sermaye gereksinimi hakkında daha iyi bir fikir edinmek için, buraya tıklayın.

5. Ne kadar para kazanırım?

Çalışanlarımızın, satış personelimizin ve Bölge Yöneticilerimizin mevcut veya potansiyel satışlar hakkında herhangi bir sözlü veya yazılı bilgi vermeleri yasaktır. Mevcut sonuçlar restorandan restorana farklılık gösterir, bu nedenle belli bir franchise işletmesine ait sonuçları tahmin edememekteyiz. Çok sayıda SUBWAY® Restoran şubesine sahip kişileri arayarak diğer franchise’ları satın almaya neden karar verdiklerini öğrenebilirsiniz.

6. Bölge Yöneticisi (Development Agent) nedir?

Bölge Yöneticisi ( Development Agent), SUBWAY® konseptinin yerel ve şirket içi temsilcisidir. Bulunduğunuz yere bağlı olarak sizinle iletişime geçecek ilk kişi Bölge Yönetisidir ve sadece başvuru sürecinde değil, restoranınızı işlettiğiniz süre boyunca size sürekli destek olacaktır.

7. Nasıl Bölge Yöneticisi olurum?

Bölge Yöneticisi olmak için gerekli özelliklere sahip olup olmadığınızı öğrenmek için, burayı tıklayın. Daha fazla bilgi için “babcock_c@subway.com” adresinden Crystal Babcock ile iletişime geçebilirsiniz.

8. Eğitim alacak mıyım?

Elbette! Eğitim sınıfları yıl boyunca düzenlenir. Dünyanın farklı yerlerinde eğitim merkezlerimiz bulunmaktadır. Ana eğitim merkezimiz ise Milford, Connecticut’ta yer alır. Bulunduğunuz yer ve dil tercihlerinize göre bir eğitim merkezine atanırsınız.

9. Temel Yetenek testi diye bir şey duydum. Bu, tam olarak nedir?

Bulunduğunuz yerdeki Bölge Yöneticisi sizi İngilizce ve Matematik konularını içeren iki bölümlü bir teste tabi tutar. Bu testlerin tamamlanması yaklaşık bir saat sürer. SUBWAY® sistemine yeni katılan tüm kişilerin bu testi tamamlaması gerekir.

10. Restoranımı kim inşa edecek?

Size İşletme Tasarım ekibimiz aracılığıyla ayrıntılı planlar sunacağız ve ayrıca bulunduğunuz yerdeki diğer franchise sahiplerinin kullandığı, önerilen müteahhit hakkında bilgi vereceğiz. Bununla birlikte, işletmenizi inşa etmek için bir mimar görevlendirmeniz gerekecektir.

11. Malzemelerimi neden sizin tedarikçinizden sipariş vermem gerekir?

Tüm franchise sahiplerinin yiyecekleri bizim onayladığımız gıda distribütöründen sipariş vermeleri gerekmektedir. Böylece tüm SUBWAY® restoranlarının en kaliteli menüleri sunarken, maksimum tasarruf elde etmesi sağlanır. ABD’de SUBWAY®’e bağlı Bağımsız Satın Alma Kooperatifi (Independent Purchasing Cooperative, IPC) vardır. IPC, franchisee’lerin sahip olduğu ve işlettiği bir satın alma kooperatifidir. Bu kooperatif mal ve hizmetler için en düşük maliyet için pazarlık yaparken SUBWAY® franchise sahipleri için en iyi değeri temin eder.

12. Geleneksel Olmayan Lokasyon nedir?

Geleneksel Olmayan Lokasyon mevcut bir şirket veya tesisin mülkiyetine bağlı, bu mülk içinde veya üzerinde yer alan bir yerdir. Çoğu, hatta bazen tüm müşteriler ana binanın mevcut müşterilerinden oluşur. Bu yerler tamamen veya kısmen kapalıdır. Bu yerlere örnek olarak havaalanları, marketler, hastaneler ve üniversiteler verilebilir.

https://www.subway.com/tr-TR

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu